Wat is het verschil tussen een cake en biscuit?
Zowel een vanillecake als een biscuit vallen onder de noemer ‘cake’, maar toch voelen en proeven ze heel anders. Een biscuit heeft een luchtige, sponzige structuur en veert terug als je erop drukt. Er gaat geen boter in een biscuit recept en daarom is het een lichtere soort cake die goed verwerkt kan worden in een laagjestaart.
Een vanillecake is een klassieke roomboter cake waar de meeste mensen als eerste aan zullen denken bij het woord ‘cake’. Door de roomboter is de cake erg smaakvol en krijgt deze een krokante bovenkant. Maar tegelijkertijd zorgt de roomboter ervoor dat de cake zwaarder op de maag valt. Ben je benieuwd naar alle verschillen? Die lees je hier uitgebreid terug.
In principe kun je veel laagjestaarten met zowel cake als met biscuit maken, maar om een voorbeeld te geven: deze sneeuwster taart met een vulling van slagroom zou ik liever niet met cake maken. De lagen cake zullen te zwaar wegen op deze luchtig vulling.
Wanneer gebruik je cake en wanneer gebruik je een biscuit? Lees er hier alles over!
Allereerst dankjewel Laura voor al je recepten! Als ik iets moet weten check ik altijd jouw site. Vandaag de biscuit ook gemaakt maar bij mij werd ie iets te donker met 180 graden (Heteluchtoven). Halverwege de baktijd terug gezet naar 170 en de volgende keer probeer ik het even helemaal op 170.
Straks lekker vullen met jouw fantastiche botercreme, waar een pak oreo doorheen verwerkt is!
Temperatuur is ook voor boven- en onderwarmte. Hetelucht moet dus iets lager (is standaard zo bij alle recepten, tenzij anders vermeld)
Ik heb een vierkante bakvorm van 25*25 cm. Ik zien alleen ingrediënten staan voor ronde bakvormen. Ik snap niet hoe ik dit moet berekenen.
Ik heb een vierkante bakvorm van 25*25 cm. Ik zien alleen ingrediënten staan voor ronde bakvormen. Ik snap niet hoe ik dit moet berekenen naar een vierkante
Je kunt dit principe gebruiken: https://handigebaktips.nl/recepten-omrekenen/ (gaat om het oppervlak, dus van rond naar vierkant kan ook op die manier)
Ik snap het niet sorry. Kun je mij helpen. Het is de recept van de biscuit op deze pagina die ik wil maken
Dag Laura, ik mag binnenkort een Gender Reveal taart maken. Ik gebruik de biscuitmix van funcakes en vroeg mij af of ik deze ook gewoon kan kleuren in roze en of blauw met colorgel?
Moet lukken, maar voeg niet te veel toe.
Hoi Laura,
De biscuit is goed gelukt en smaakt heel goed. Alleen heb ik in het midden een bult en dat ziet er niet zo mooi uit. Hoe kan ik dit voorkomen? Ik had een vorm van 15 cm en heb de rand verhoogd met bakpapier.
Dank!
Dat is lastig te voorkomen, ik heb ook altijd een bolling in het midden en snijd die er meestal af.
Ah dankjewel! Op de foto’s lijken ze altijd zo mooi plat. Had nu ook de bolling eraf gesneden en hem omgekeerd ?.
Hallo kan je ook smaken in de biscuit toevoegen bijvoorbeeld chocolade snippers
Alvast bedankt
Hallo kan je ook smaken in het biscuit deeg toevoegen bijvoorbeeld chocolade snippers?
Doe ik zelf niet, een biscuit wordt meestal naturel gemaakt om vervolgens in de vullingen smaken toe te voegen.
Hoi laura
Ten eerste heel erg bedankt voor het delen van jou recept alleen heb ik een kleine vraagje stel je hebt geen maizena wat kun je dan doen alvast bedankt
Groetjes
Dan zou ik even naar de supermarkt gaan 😉
Hoi laura
als ik in nl was zou ik snel na de supermarkt gaan maar helaas ben ik in een land waar het niet verkocht wordt (ook gekeken voor cornflour)en daarom dacht dat u misschien een alternatief heeft voor mij
Groetjes x
Hoi Laura,
Is er nog een trucje waardoor de bodem (na het bakken de bovenkant) goed over de bodem gaat zonder lucht ertussen? Ik heb vaak toch een stukje ‘gebakken lucht’ waardoor de taart niet strak is. Invetten met spray doe ik wel.
Groetjes Saskia
Ik snap de vraag niet helemaal. Maar het beslag in delen in de vorm gieten en tussendoor verdelen met een spatel zou misschien een oplossing van je probleem kunnen zijn.
Hey ik ben al een tijdje opzoek naar een biscuit recept met alleen eiwit, broyage en bloem heeft u toevallig de gewichten van die biscuit ?
Dit is het recept dat wij gebruiken voor biscuit.
Hoi Laura,
Ik heb je biscuit gemaakt.
De allereerste keer mislukte hij, niet luchtig genoeg. De biscuit kwam als een omeletje uit de bakvorm 🙂
De tweede keer luchtiger geklopt en toen merkte ik meteen dat de vorm ook voller was. Hij is toen goed gelukt, alleen heb ik wat moeite met het snijden. Ik wilde graag 3 lagen maken, maar het brokkelt erg en daardoor kan ik de lagen bijna niet van elkaar krijgen. Heb je hier tips voor?
Alvast bedankt!
He wat vervelend, dat zou niet moeten gebeuren. Misschien heb je een mes met een te grove kartel gebruikt, dat beschadigt het biscuit. Ik gebruik zelf graag een cake snijder of taartzaag.
Hoi Laura
Ik heb alle stappen netjes gevolgd, beslag was vol en luchtig, hij kwam mooi uit de oven maar de taart klaar gemaakt met botercreme en fruit en volgende dag opgegeten maar man man wat was hij droog niemand vond de taart lekker… wat heb ik fout gedaan??
Wat rot om te horen! Een te droog biscuit, dat klinkt alsof de temperatuur te hoog was of het biscuit te lang in de oven heeft gestaan?
Dat is het enige wat ik kon bedenken ook al heb ik precies het recept gevold maar kan zijn dat mijn oven net even iets anders is.
Ga het gewoon snel nogmaals proberen op een lagere temp.
Dank je wel!
Hey Laura,
Ik heb dit recept nu al bijna 20x geprobeerd en de biscuit zakt dikwijls al in tijdens het bakken, of anders na het bakken. Ik gebruik 3 eieren van 50 gr, 90gr suiker, 5gr vanillesuiker, 60gr bloem, 23gr maizena, en een vorm van 18cm. Ook heb ik al rietsuiker geprobeerd ipv gewone suiker, want vroeger deed ik dit altijd met rietsuiker en dat lukte perfect. En ook al zelfrijzende bloem ipv gewone bloem geprobeerd. Maar elke keer opnieuw mislukt de biscuit.
Waar zou dit dan aan kunnen liggen? De eieren te ver opgeklopt?
Hi Michel wat vervelend! En wat een aanhouder dat je het 20x opnieuw hebt geprobeerd 😉 Als je je precies aan de hoeveelheden en het recept hebt gehouden zou er eigenlijk niks mis moeten gaan.
Hoi Laura,
Ik heb een vraagje ik wil deze taart namelijk graag maken maar dan wil ik er een koffie smaakje aan geven, weet jij dan wat ik kan doen?
Groetjes van Floor
Ik zou op zoek gaan naar koffie extract! Daar hoef je maar een paar druppels van toe te voegen aan het beslag.
Ik wil graag kleurstof door het beslag heen doen. Op welk moment kan ik dit er het beste doorheen doen aangezien dit wel goed gemixt moet worden?
Ik spatel dit er het liefst in de laatste stap doorheen. Als je het eerder doet zie je het effect van de kleuring niet goed.