Hoe moet je cupcakes bakken?
Een goed begin is het halve werk kan ik eigenlijk wel zeggen, want met een goed cupcake basisrecept kan iedereen lekkere cakejes bakken.
De basis voor dit recept lijkt op mijn recept voor vanillecake, alleen heb ik de hoeveelheden in dit recept aangepast. Daardoor kun je met dit recept precies 12 cupcakes bakken, handig he?
Toch zijn ook de verhoudingen van dit cupcake basisrecept een klein beetje anders, er zit bijvoorbeeld minder suiker in. Want ga je cupcakes maken, dan maak je vaak ook nog een lekkere zoete topping. Dus dan is het fijn als de cakejes zelf niet al te zoet zijn.
Het recept zelf is erg makkelijk! Je zult zien dat je het cupcakebeslag binnen een handomdraai gemaakt hebt en dat geldt ook voor de baktijd van cupcakes.
Als je het beslag klaar hebt, hoef je het alleen nog maar over de vormpjes te verdelen en daarna kun je de kleine cakejes bakken. Je schuift ze maximaal 20 minuten de voorverwarmde oven in en klaar zijn ze.
Welke andere cupcake smaken kan ik bakken?
Fijn is ook dat je dit cupcake basisrecept als basis kunt gebruiken voor heel veel verschillende smaken cupcakes. Ik heb de afgelopen jaren al de nodige mooie cupcake smaken voor je uitgeprobeerd.
Dit zijn de meest populaire smaakcombinaties die ik op Laura’s Bakery met jullie heb gedeeld:
Wat is jouw favoriet cupcake combinatie? Of bak jij het liefst deze vanille cupcakes?
Ook dit ziet er weer heerlijk uit!!!!
Groetjes irma
Hoi,
Mijn cakejes worden heel bol en groot, en hebben een vreemde vorm. Dit is lastig met versieren. Waar komt dit door?
Gr. Lobke
Hoi Lobke,
Dat kan aan meerdere dingen liggen eb elke oven bakt net een beetje anders, als ze te groot zijn kun je ze altijd minder vol doen met beslag. Of na het bakken even recht afsnijden of een broodplank erop leggen.
Liefs, Laura
Welke maat van vormpjes gebruik je? Misschien dat het hier ook aan kan liggen? 5cm of 7,5cm?
Ik gebruik altijd 7,5 cm.
Hoi laura, weer een leuk topic,
Hoe groot maak je de cupcakes. Ik doe zelf cc van 40 gram deeg per stuk, maar heb de indruk dat mensen dit te groot vinden. Dank je wel Grtjs Chenefleur
Ik weeg het niet in grammen af, bovenstaande hoeveelheid is voor 12 cupcakes.
Klopt
Heb ik ook gehad
Hoi echt super lekker zeker een aan rader
ze zien er heerlijk uit!
worden deze cakejes lekker luchtig? en kun je ook 2 of 3 eetlepels verse sinaasappelsap erdoor roeren voor sinaasappelcakejes?
de groetjes
Hoi Chari,
Deze cakejes zijn inderdaad lekker luchtig. Als je sinaasappel cakejes wilt kun je het best sinaasappelrasp door het beslag doen. Begin met een eetlepel rasp en proef dan even of je het genoeg vindt. Je kunt ook 2 eetlepels sap toevoegen maar dat zal niet voldoende smaak afgeven, rasp doet dat wel.
Liefs, Laura
Ik heb deze cakejes gemaakt met 3 eetlepels verse sinaasappelsap en wat sinaasappelrasp. Er zit een heerlijke sinaasappelsmaak aan en de textuur van de cakejes zijn goed!
Ik zie dat jou cupcakes mooi zijn vooral dus het boven kapje.
Ik heb de hamburgers gemaakt maar mijn kapjes waren geknapt en niet mooi.
Hoe kan ik dit het beste oplossen?
cupcakes ‘knappen’ aan de bovenkant open als de temperatuur te hoog is. De bovenkant is dan al gebakken terwijl het van binnen nog moet rijzen. Door die kracht scheurt de bovenkant open, dat is de enige kant waar het heen kan. Als je de oven op een lagere temperatuur zet gaart de cupcake gelijkmatiger en zal de bovenkant niet knappen. Het is per oven even uitzoeken wat nu de beste temperatuur is.
Dank je wel Laura.
Ik ga het donderdag meteen weer uitproberen.
Hoe moet de boter er in? Op kamertemperatuur (poosje buiten de koelkast) of gesmolten?
Op kamertemperatuur.
hii laura,
ik zou graag chocolade cupcakes willen maken met cacau.
zou je door dit beslag een beetje cacau kunnen doen ?
zodat je een chocolade cupcake hebt ?
groetjes lola
Ja hoor, dat kan prima. Voeg naar smaak cacaopoeder toe en je hebt heerlijke chocolade cupcakes.
okee top! ik ga het vanmiddag doen !
groetjes lola
Hoi Laura
Ik bak vaak cakejes volgens dit recept. Ik doe mijn cakejes in een vorm, maar ze worden telkens plat. Ik wil liever dat ze gaan rijzen in de hoogte. Wat doe ik fout?
Gebruik je misschien per ongeluk bloem in plaats van zelfrijzend bakmeel?
En zet je ze in een muffinvorm? Als je de papieren vormpjes los op de plaat zet, rijzen ze opzij en niet in de hoogte. Met een muffinvorm kunnen ze alleen maar omhoog rijzen.
Ook in 2020 zijn deze vanille cakejes het beste!!. Top recept ze zijn heerlijk en luchtig. ??
Hahaha! Blijf je ze wel maandelijks testen? 😉
Zeker!! Ik maak wel vaker cakejes maar deze zijn echt het lekkerste!!
bij mij zakken ze helemaal in als ik ze uit de oven haal maar de bovenkant is dan gewoon bruin hoe komt dat dan?
groetjes lotte
Zijn ze wel gaar van binnen? zo niet, dan heeft je oven te hoog gestaan. Je kunt dan nog aluminiumfolie over de vorm doen en verder bakken (worden ze niet nog bruiner) en dan garen ze van binnen nog door. Volgende keer de oven wat lager zetten, dan gaat het hopelijk wel goed! 🙂
Handig dat het de juiste hoeveelheid is voor 12 cupcakes. Ze zien er heerlijk uit en vanavond ga ik ze bakken, met abrikozen en cocos vulling. Misschien komen ze wel op mijn blog (www.knutels.nl) maar natuurlijk met de vermelding dat het basisrecept van jou is!
Hey Laura, ik heb voor het eerst je basis recept gebruikt en ze zijn best goed gelukt 🙂
Ze waren mooi bol… alleen na het bakken haalde ik ze uit de oven om ze af te laten koelen… en toen zakte ze wat en “rimpelde” (slonken) ze wat, haha 😛
Geen idee waarom, misschien heb jij een idee??
Sommige knapte ook iets van boven, maar ik las net bij iemand anders dat ik dat de temperatuur iets om laag moet zetten
Ik ga jouw basis recept op mijn blog zetten met uiteraard een link naar jouw site en alle credit is voor jouw 😉
Dankt voor je geweldige recept en je site… ga zo door meis! 🙂
Liefs Corianne
Hi Corianne,
In dit bericht lees je over de ‘knappende’ bovenkant: http://www.laurasbakery.nl/5-veelgestelde-vragen-1/
Het is normaal dat (cup)cakes inzakken als ze uit de oven komen. De warme lucht in cupcake koelt af en koude lucht neem minder ruimte in beslag. Die luchtige bellen in je cupcake krimpen dus als het ware en daarmee zakt je cupcake iets in.
Liefs, Laura
Ik wil heel graag jouw cupcakes maken want ik ga om 4 uur naar een feestje,
maar ik heb alleen Becel gold boter in de koelkast liggen kan het daar mee ook?
Ik heb nog een vraagje ik weet niet hoe ik alles moet wegen want ik heb geen keuken weegschaal en ik wil jouw cupcakes heel graag maken en meenemen naar dat feestje?
Alvast bedankt Laura
Ik wil heel graag jouw cupcakes maken want ik ga om 4 uur naar een feestje,
maar ik heb alleen Becel gold boter in de koelkast liggen kan het daar mee ook?
Ik heb nog een vraagje ik weet niet hoe ik alles moet wegen want ik heb geen keuken weegschaal en ik wil jouw cupcakes heel graag maken en meenemen naar dat feestje?
Alvast bedankt Laura
Hoi Megan,
Je kunt geen ‘boter voor op brood’ gebruiken om te bakken. Daarvoor moet je toch echt een pakje roomboter halen. Margarine kan eventueel ook als je dat wel hebt thuis. Zonder weegschaal wordt het erg lastig om te bakken, dat luistert allemaal heel nauw namelijk. Als je vaker wilt bakken kun je het best een keertje een keukenweegschaal kopen.
Liefs, Laura
Bedankt Laura
Ik heb een vraag.
Ik maak deze regelmatig maar zou ze nu willen versieren met marsepein en een foto van ouwel.
Maar, bij mij zijn ze meestal best bol als ze klaar zijn. Hoe zorg ik dat ze bovenop wat platter zijn zodat ik ze leuk kan versieren?
Op een lagere temperatuur gaar bakken, of: de bovenkant eraf snijden na het bakken 😉
Beste Laura,
Moet er geen melk in cupcakes beslag?
In dit recept is geen melk nodig 🙂
ik wil er een soort aardbeien kwark opdoen als het uit de oven is, moet het cakeje dan eerst afgekoeld zijn?