Recepten met botercrème
Ik gebruik dit recept als basis voor bijna alle toeven op mijn cupcake recepten en ook veel taartvullingen hebben deze botercrème als basis.
De crème is dus is in veel recepten te gebruiken. Ik selecteerde een aantal recepten en how-to artikelen waarin ik deze botercrème heb gebruikt en die handig zijn als je hiermee aan de slag wil:
Botercrème bewaren
Het is niet ingewikkeld om botercrème op voorhand te maken en te bewaren, maar er zijn wel een paar dingen waar je rekening mee moet houden.
Hoe lang kun je botercrème bewaren
In de koelkast is deze botercrème maximaal een week houdbaar. Hou er rekening mee dat de crème een stuk steviger is als deze een tijd in de koelkast heeft gestaan.
Je kunt de crème dus niet direct uit de koelkast verwerken, maar je moet ‘m een uur voor gebruik op temperatuur laten komen.
Roer of mix de crème goed door voordat je het gebruikt. Het is mogelijk dat de crème door het temperatuurverschil gaat schiften, maar in dit artikel lees je hoe je het schiften kunt verhelpen.
Botercrème invriezen
Je kunt botercrème ook in de vriezer bewaren, tot wel drie maanden. Laat de crème dan ontdooien in de koelkast om grote temperatuurverschillen te voorkomen. Volg daarna dezelfde stappen als hierboven omschreven.
Kamertemperatuur
Zelf maak ik mijn botercrème meestal maximaal 1 dag voordat ik deze ga gebruiken en in dit geval zet ik de crème niet in de koeling, maar wel op een koelere plek in huis.
Hoi Laura,
Ik gebruik deze botercrème altijd als vulling en toeven op cupcakes, heerlijk!
Nu hoor ik net van andere bakster dat deze botercrème altijd in koelkast bewaard moet worden, omdat er melk in zit. Ik dacht juist dat omdat de melk verhit is, deze best buiten de koelkast kan. (Wel op een koele plaats, en voor 2-3 dagen, in de koelkast dacht ik tot een week, diepvries tot 3 maanden) Ik gebruik deze vulling dan ook altijd juist omdat hij niet in de koelkast bewaard hoeft te worden. Maar nu twijfel ik..
Groetjes Tessa.
De melk is inderdaad verhit, hij kan dus gewoon op een koele plek buiten de koelkast. Wil je hem echt een paar dagen of langer bewaren tot gebruik raad ik je aan om het wel in de koelkast te bewaren.
Ik wil je graag bedanken voor het delen van dit heerlijke recept. Super lekker! Hij was wel even in de schift geraakt, maar dankzij je tip over het doorkloppen met de kom in warm water is alles helemaal goed gekomen.
Bedankt voor het recept! Eerste keer dat ik botercreme zelf heb gemaakt. Ik vond het wel erg zoet, maar misschien heb ik iets teveel van het melk/bloemmengsel verloren in het proces, waardoor de verhouding niet helemaal meer klopte? Maar was erg blij dat het recept gelukt was. Niet geschift, geen klontjes 🙂
Botercrème is zoet, net als de meeste andere vullingen. Je zou iets minder poedersuiker kunnen gebruiken als je het minder zoet wilt.
Hoi Laura word de botercreme in de koelkast hard?
Als ik de cakejes voor verjaardag zou maken of kan dat er pas last minute op
Die wordt inderdaad hard in de koelkast, daarom raad ik aan het op een koele plek buiten de koelkast te bewaren. Zeker als het al op cupcakes zit (cake droogt uit in de koelkast).
Hoi Laura,
Mijn bloempapje wil niet goed binden
..ik heb de verhoudingen melk/bloem aangehouden zoals beschreven ….maar het wordt geen ‘deegbal’….wat doe ik niet goed??
Misschien gewoon wat langer/warmer verhitten?
Kan ik het vanille extract ook vervangen door vanillesuiker? Zo ja, hoeveel moet ik daarvan dan gebruiken?
Dat kan, zou dan 1 el gebruiken.
Hoi Laura,
Als ik citroen botercrème wil maken, hoe kan ik dat dan het beste doen? Ik denk nu aan wat geraspte schil toevoegen. Denk jij dat dit goed is?
Groetjes Elke
Ik zou inderdaad citroenrasp toevoegen, misschien ook nog wat lemon curd erbij.
Hoi Laura,
Bedankt voor het delen van dit recept. In het recept staat dat dit genoeg is voor een taart van 20 cm doorsnede. heb je dan ook nog genoeg over om de taart dun mee af te smeren?
En heb jij toevallig een berekening hoe je de hoeveelheid aanpast aan de maat van de springvorm?
Handig voor de volgende keer 🙂
liefs, Iris
Ja hoor, je moet hooguit iets dunnere lagen vulling gebruiken (wat ook prima kan). Deze berekening heb ik op Handige Baktips staan: https://handigebaktips.nl/recepten-omrekenen/
Hoi!
Ik wil dit recept gebruiken als vulling voor een bruidstaart. Ik wil er dan champagne smaakstof aan toevoegen. Zal ik dan de vanille weglaten?
En is dit met deze temperaturen een goede vulling of raad je me iets anders aan.
Groetjes Celeste
Je kunt de vanille dan weglaten. De vulling kan met deze warmte, maar houd de taart wel goed koel.
Als je geen melk in huis hebt kun je dan ook slagroom gebruiken?
vriendelijke gr Els
Ik heb het nog nooit geprobeerd met dit recept, maar je zou een poging kunnen wagen (al zou ik persoonlijk gewoon even een pak melk kopen)
Blijft deze botercreme goed stevig voor op cupcakes? En ook als ze op een tafel staan? Buiten de koeling?
Deze crème is daar zeker voor geschikt.
Hallo Laura,
Ik wil zo’n mega cupcake maken. En jouw botercreme recept gebruiken. Nu heb ik best wat toeven nodig en moet de taart afsmeren. Heb ik voldoende aan je botercreme recept, of beter 2x het recept?
Grtjz Reena
Ik zou het denk ik toch wel x1,5 doen. Misschien x2 om gewoon zeker weten genoeg te hebben.
Dank je wel. Dan ga ik idd 2x het recept maken. Hoef ik niet halverwege te tobben om meer te maken e evt pcies zelfde kleur te krijgen.
Btw: erg lekkere botercreme! Voorheen vond ik botercreme vies door de sterke botersmaak.