Een eenvoudig recept om zelf smeuïge chocolade brownies te maken. Brownies met een intense chocolade smaak en die heerlijk smeuïg zijn van structuur.

Smeuïge chocolade brownies maken

Ik ben dol op alle soorten brownies, maar de smeuïge variant is mijn favoriet. Zo eentje die na het eten nog lekker in je mond blijft plekken. Dat is mijn persoonlijke favoriet.

Daar moet iedereen gewoon een recept voor hebben. En raad eens… die heb ik voor jullie! Dit recept voor smeuïge chocolade brownies is tot nu toe mijn absolute favoriet als het om van die smeuïge brownies gaat. Zeker het proberen waard dus!

BAKTIP! Ik gebruik een vierkante bakvorm van 20 x 20 cm voor dit recept (en vele andere recepten). Mocht je nog zo’n exemplaar zoeken, ik heb zelf deze vierkante bakvorm.

smeuïge brownies recept

smeuïge brownies

Brownies bewaren

Ik moet eerlijk zeggen dat brownies hier nooit lang blijven liggen en op zijn voor je er erg in hebt. Maar bewaren is zeker wel mogelijk

Hoe lang kun je brownies bewaren?

Goed verpakt en buiten de koelkast blijven brownies 1 week goed. Daarna zul je merken dat ze wat droger worden.

Brownies invriezen

Invriezen gaat heel goed, dan blijven ze tot wel 3 maanden goed. Verpak ze eventueel in porties zodat je steeds weer van een stukje kunt genieten.

TIP: Dol op chocolade en nog op zoek naar lekkere toetjes? Kijk dan eens tussen deze chocolademousse recepten. Ook erg lekker om samen te serveren met een stukje brownie!

brownies maken

Het complete basisbakboek 

Deze bakbijbel met ruim 150 recepten wil iedere thuisbakker in huis hebben. Ga aan de slag met een van de 40 basisrecepten, elk met twee variaties. Het zijn zowel tijdloze klassiekers als veel spiksplinternieuwe recepten. Daarnaast bevat dit boek recepten voor vullingen en toppings, maar ook handige baktips en bewaaradviezen zoals je van mij gewend bent.

Bestel hier!

Afbeelding

Meer brownies recepten

Er staan op Laura’s Bakery ook een hoop variaties op dit basisrecept voor brownies, ik heb er hieronder een aantal voor je opgesomd.

Wat is jouw favoriete brownie? Ook zo’n lekkere smeuïge variant of heb jij liever een brownie die meer weg heeft van cake?

smeuige brownies

Zo bak je de beste brownies

Beslag

Mix het beslag niet luchtig! Dat is niet de bedoeling bij brownies. Als je een mixer gebruikt, mix dan op de laagste stand en stop met mixen op het moment dat de droge ingrediënten zijn opgenomen. In principe kun je ook prima aan de slag met een spatel.

Bakvorm

Ik gebruik altijd een vierkante bakvorm van 20 x 20 cm voor brownies, maar ook voor plaatcakes en vele andere recepten. Die bakvorm zorgt voor het perfecte formaat brownies en de juiste gaarheid met de baktijd in onderstaande receptuur.

Je kunt ook een ander formaat bakvorm gebruiken, maar reken het recept dan even om via de ‘recept omrekenen’-knop in de receptkaart!

Bakken

Bak de brownies niet te lang. Helaas kun je bij brownies niet met een caketester controleren of de brownies gaar zijn, zoals je dat bij een cake wel kunt doen. In het geval van brownies gebruik je je ogen.

De bovenkant van de brownies moet droog zijn en als je de vorm een beetje schudt moet het niet meer wiebelen. Doet dat het wel, dan mag de brownie één of twee minuten langer in de oven.

In principe zou de temperatuur in onderstaand recept bij het gebruik van een 20 cm bakvorm precies goed moeten zijn. Gebruik je een heteluchtoven? Zet de temperatuur dan 10-20% lager.

makkelijk brownie recept

 

Smeuïge chocolade brownies recept

Opslaan
Recept afdrukken

4.63 van 326 stemmen

Smeuïge chocolade brownies

Een makkelijk recept om zelf smeuïge chocolade brownies te maken. Brownies met een intense chocolade smaak en die heerlijk klef zijn.
Voorbereiding10 minuten
Bereiding25 minuten
Porties: 16 personen
voor een vierkante bakvorm 20 x 20 cm

Ingrediënten

  • 60 gram ongezouten roomboter
  • 150 gram fijne kristalsuiker
  • 75 gram donkerbruine basterdsuiker
  • 125 gram pure chocolade
  • 1 el stroop (pannenkoekenstroop)
  • 2 eieren
  • 1 tl vanille-extract
  • 100 gram bloem
  • 20 gram cacaopoeder
  • 1 tl bakpoeder

Instructies

  • Doe de boter, beide soorten suiker, chocola en stroop in een pannetje. Zet het op een laag vuur en roer door tot de boter en chocolade zijn gesmolten. De suikerkorrels hoeven niet te smelten. Laat het mengsel nu afkoelen. Kamertemperatuur is goed, maar lauwwarm mag ook.
  • Klop ondertussen de eieren en het vanille-extract luchtig. Voeg het chocolademengsel toe en mix op een lage snelheid tot een egaal mengsel.
  • Voeg de bloem, het cacaopoeder en het bakpoeder toe. Mix wederom op een lage stand tot de ingrediënten zijn opgenomen. Lang mixen of op hoge snelheid is niet nodig, anders worden je brownies niet zo smeuïg als je wilt.
  • Giet het beslag in een met bakpapier beklede vorm van 20×20 cm en spreid gelijkmatig uit.
  • Bak de brownie in 25 minuten op 190°C (boven- en onderwarmte).
  • De bovenkant ziet er droog uit na het bakken, maar van binnen is hij nog lekker zacht en smeuïg.
  • Laat de brownie volledig afkoelen in de vorm voordat je hem eruit haalt en in stukken snijdt.
Tips

Om het mengsel in de pan sneller af te laten koelen, kun je de pan in een bak met koud water zetten. De pan koelt meteen af, waardoor het mengsel ook sneller zal afkoelen.
Bewaren

Goed verpakt 1 week houdbaar, in de vriezer tot 3 maanden.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

556 reacties

  1. Simone schreef:

    Dit is mijn favoriete brownie recept, ik maak hem altijd in een dubbele portie en roer er op het laatst nog een reep grof gehakte witte chocolade door het beslag, voor hij de oven in gaat. Dan is hij nog lekkerder!

  2. marjolein schreef:

    Deze brownies zijn echt GEWELDIG. Iedereen die ze proeft is er verzot op. Ik heb ook al allerlei varienten geprobeerd, gewoon alles toevoegen wat je maar wil (noten, ferrero, koek,…)

    Denk je trouwens dat deze ook zouden werken als je ze in muffin vormpjes giet?

    Dankje alvast voor het recpet:)
    Hierdoor heb ik ook je boek gekocht!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Wat superleuk! Je kunt ze zeker ook in muffinvormpjes bakken, dan geldt wel een andere baktijd die ik zo even niet in durf te schatten. Iets korter in ieder geval.

      1. Eva schreef:

        Dat is een leuk idee voor een feestje ofzo. Dat ga ik eens uitproberen ?

  3. Barbara Brouwer schreef:

    Tip: Ik had geen chocola, wel cacao. Heb de chocola dus vervangen door 100gr extra roomboter en 75 gr cacao. Recept gevolgd (behalve aan het eind weer 25 gr cacao toevoegen). Superheerlijke brownies geworden thx voor recept?.

  4. Mollie schreef:

    Kan ik de eieren vervangen voor iets anders?

    1. Simone schreef:

      Daar heeft Laura een aparte post over gemaakt:
      https://www.laurasbakery.nl/eieren-vervangen-bij-het-bakken/

    2. Laura's Bakery schreef:

      Waarom wil je deze vervangen? Ik denk dat het hele recept dan aangepast moet worden.

  5. Mollie schreef:

    Ik kan niet tegen ei…

  6. Mariette schreef:

    Deze brownies zijn echt mijn favoriet!! Ik heb wel een vraag.. 2 eigenlijk ☺ hoe kan het dat de randjes van de brownie bij mij eigenlijk altijd hoger zijn dan de binnenkant en hoort dat? En de bovenlaag is vrij donker. Moet ik dan korter bakken of de temperatuur verlagen?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Dat komt omdat de randjes verder gaar bakken dan het midden, daarom blijft het midden ook zo lekker smeuïg. Dat laatste vind ik lastig inschatten, bak je op hetelucht?

      1. Mariette schreef:

        Aha.. Top!! zoiets dacht ik al!! Ik heb alleen boven en onder warmte.

  7. Celine schreef:

    Ik maak elke week de brownies maar elke keer mislukken ze. Heb je een idee hoe dat kan?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Wat mislukt er? Verander je iets aan het recept of de ingrediënten?

      1. Celine schreef:

        Er komen klontjes suiker in die zijn keihard en soms zakt tie helemaal in, en ik doe alles goed

        1. Laura's Bakery schreef:

          Wat gek zeg, ik durf niet te zeggen wat er dan toch misgaat bij je.

          1. Celine schreef:

            Ik ga ze deze week nog een keertje maken dan zal ik het heeeell goed lezen en als het dan nog mis gaat weet ik het ook niet meer

  8. Babette schreef:

    Hi Laura, vandaag deze brownies gemaakt. Na het afkoelen gelijk aangesneden. Maar helaas, hij lijkt echt nog niet gaar vanbinnen. Ik heb precies het recept gevolgd. Wat kan ik de volgende keer doen om hem iets meer gaar te krijgen? Gewoon langer in de oven laten? Of misschien toch hetelucht?

    1. Laura Kieft schreef:

      Dan heeft hij in jouw oven gewoon nog wat langer nodig.

  9. Ashley schreef:

    Hoi!

    3 keer jouw recept en handleiding gevolgd maar het blijft mislukken. Ik heb zelfs een nieuwe bakvorm aangeschaft maar na gisteren 25 min en vandaag na het proberen aan te snijden nog eens 2×5 min te hebben gebakken, is het nog helemaal vloeibaar van binnen. Super lekker wel, maar ik moet het haast met een lepel uit de vorm scheppen. Waar zou dit aan kunnen liggen?

    1. Laura Kieft schreef:

      Wat voor soort oven heb je? Als het na die baktijd nog vloeibaar is klinkt het alsof dat een oorzaak zou kunnen zijn. Verder moet een brownie wel helemaal afkoelen voordat hij wat steviger wordt en aangesneden kan worden (maar vloeibaar zou hij niet meer moeten zijn)

      1. Ashley schreef:

        Hoi Laura,

        Wij hebben een hete lucht, welke vaak ook wat harder gaat dan andere ovens. Hiermee bedoel ik dat een pizza bij ons geen 13 min maar 10 min hoeft bij wijze van. Echter heeft de brownie dus extra lang erin gestaan. Mijn ouders lepelen de bakvorm toevallig nu leeg bij de koffie en vinden het wel heerlijk smaken haha

  10. Corry schreef:

    Kan je dit in plaats van vanille aroma te doen ook met vanillesuiker maken?

  11. Nele schreef:

    Hoi! Kan je ook deels melkchocolade gebruiken? Hier zijn ze geen fan van al te pure dingen….

    1. Corry schreef:

      Ik denk het wel

    2. Laura's Bakery schreef:

      De pure chocolade proef je niet terug. Je kunt natuurlijk melkchocolade gebruiken, maar dan worden de brownies wel nog zoeter.

  12. Emke schreef:

    Dit recept is geweldig !!! ik heb deze al zo vaak gemaakt en iedereen is er steeds verliefd op 🙂 dankjewel!!

  13. Lynn schreef:

    Hoi Laura, tweemaal je recept geprobeerd, tweemaal mislukt helaas. Recept tot de letter gevolgd. Bij het smelten in de pan wordt het een egale massa, de suiker smelt wel niet echt, vloeit mee in de boter en de chocola, dit proef ik ook echt in de brownie dat het precies een suikerstuk is. De bovenkant van de brownie wordt helemaal hard en vanbinnen blijft die te vochtig. Lees dat meerdere mensen het hebben, geen idee hoe het komt. Ik bakte op boven en onderwarmte zoals aangegeven in recept.

    1. Laura's Bakery schreef:

      Hmmm dat is niet fijn! De brownies zijn wel van zichzelf wat smeuïg aan de binnenkant, vandaar dat ze misschien vochtig lijken?

  14. Lynn schreef:

    Hoi Laura, nee het is echt te vochtig en ook niet lekker. Heb een ander recept van vriendin geprobeerd dat toch heel andere samenstelling heeft en die lukte wel gelijk goed. Was eerste recept van je dat niet goed ging, alle andere overigens wel top!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Oh wat gek. Zat er een groot verschil tussen de droge (bv: bloem) of natte (bv: boter) ingrediënten?

  15. Sha're Kerstens schreef:

    Als je er een saté prikker in steekt moet hij denk ik echt nog nat zijn toch?

4.63 from 326 votes (307 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept