Een eenvoudig recept om zelf smeuïge chocolade brownies te maken. Brownies met een intense chocolade smaak en die heerlijk smeuïg zijn van structuur.

Smeuïge chocolade brownies maken

Ik ben dol op alle soorten brownies, maar de smeuïge variant is mijn favoriet. Zo eentje die na het eten nog lekker in je mond blijft plekken. Dat is mijn persoonlijke favoriet.

Daar moet iedereen gewoon een recept voor hebben. En raad eens… die heb ik voor jullie! Dit recept voor smeuïge chocolade brownies is tot nu toe mijn absolute favoriet als het om van die smeuïge brownies gaat. Zeker het proberen waard dus!

BAKTIP! Ik gebruik een vierkante bakvorm van 20 x 20 cm voor dit recept (en vele andere recepten). Mocht je nog zo’n exemplaar zoeken, ik heb zelf deze vierkante bakvorm.

smeuïge brownies recept

smeuïge brownies

Brownies bewaren

Ik moet eerlijk zeggen dat brownies hier nooit lang blijven liggen en op zijn voor je er erg in hebt. Maar bewaren is zeker wel mogelijk

Hoe lang kun je brownies bewaren?

Goed verpakt en buiten de koelkast blijven brownies 1 week goed. Daarna zul je merken dat ze wat droger worden.

Brownies invriezen

Invriezen gaat heel goed, dan blijven ze tot wel 3 maanden goed. Verpak ze eventueel in porties zodat je steeds weer van een stukje kunt genieten.

TIP: Dol op chocolade en nog op zoek naar lekkere toetjes? Kijk dan eens tussen deze chocolademousse recepten. Ook erg lekker om samen te serveren met een stukje brownie!

brownies maken

Het complete basisbakboek 

Deze bakbijbel met ruim 150 recepten wil iedere thuisbakker in huis hebben. Ga aan de slag met een van de 40 basisrecepten, elk met twee variaties. Het zijn zowel tijdloze klassiekers als veel spiksplinternieuwe recepten. Daarnaast bevat dit boek recepten voor vullingen en toppings, maar ook handige baktips en bewaaradviezen zoals je van mij gewend bent.

Bestel hier!

Afbeelding

Meer brownies recepten

Er staan op Laura’s Bakery ook een hoop variaties op dit basisrecept voor brownies, ik heb er hieronder een aantal voor je opgesomd.

Wat is jouw favoriete brownie? Ook zo’n lekkere smeuïge variant of heb jij liever een brownie die meer weg heeft van cake?

smeuige brownies

Zo bak je de beste brownies

Beslag

Mix het beslag niet luchtig! Dat is niet de bedoeling bij brownies. Als je een mixer gebruikt, mix dan op de laagste stand en stop met mixen op het moment dat de droge ingrediënten zijn opgenomen. In principe kun je ook prima aan de slag met een spatel.

Bakvorm

Ik gebruik altijd een vierkante bakvorm van 20 x 20 cm voor brownies, maar ook voor plaatcakes en vele andere recepten. Die bakvorm zorgt voor het perfecte formaat brownies en de juiste gaarheid met de baktijd in onderstaande receptuur.

Je kunt ook een ander formaat bakvorm gebruiken, maar reken het recept dan even om via de ‘recept omrekenen’-knop in de receptkaart!

Bakken

Bak de brownies niet te lang. Helaas kun je bij brownies niet met een caketester controleren of de brownies gaar zijn, zoals je dat bij een cake wel kunt doen. In het geval van brownies gebruik je je ogen.

De bovenkant van de brownies moet droog zijn en als je de vorm een beetje schudt moet het niet meer wiebelen. Doet dat het wel, dan mag de brownie één of twee minuten langer in de oven.

In principe zou de temperatuur in onderstaand recept bij het gebruik van een 20 cm bakvorm precies goed moeten zijn. Gebruik je een heteluchtoven? Zet de temperatuur dan 10-20% lager.

makkelijk brownie recept

 

Smeuïge chocolade brownies recept

Opslaan
Recept afdrukken

4.63 van 326 stemmen

Smeuïge chocolade brownies

Een makkelijk recept om zelf smeuïge chocolade brownies te maken. Brownies met een intense chocolade smaak en die heerlijk klef zijn.
Voorbereiding10 minuten
Bereiding25 minuten
Porties: 16 personen
voor een vierkante bakvorm 20 x 20 cm

Ingrediënten

  • 60 gram ongezouten roomboter
  • 150 gram fijne kristalsuiker
  • 75 gram donkerbruine basterdsuiker
  • 125 gram pure chocolade
  • 1 el stroop (pannenkoekenstroop)
  • 2 eieren
  • 1 tl vanille-extract
  • 100 gram bloem
  • 20 gram cacaopoeder
  • 1 tl bakpoeder

Instructies

  • Doe de boter, beide soorten suiker, chocola en stroop in een pannetje. Zet het op een laag vuur en roer door tot de boter en chocolade zijn gesmolten. De suikerkorrels hoeven niet te smelten. Laat het mengsel nu afkoelen. Kamertemperatuur is goed, maar lauwwarm mag ook.
  • Klop ondertussen de eieren en het vanille-extract luchtig. Voeg het chocolademengsel toe en mix op een lage snelheid tot een egaal mengsel.
  • Voeg de bloem, het cacaopoeder en het bakpoeder toe. Mix wederom op een lage stand tot de ingrediënten zijn opgenomen. Lang mixen of op hoge snelheid is niet nodig, anders worden je brownies niet zo smeuïg als je wilt.
  • Giet het beslag in een met bakpapier beklede vorm van 20×20 cm en spreid gelijkmatig uit.
  • Bak de brownie in 25 minuten op 190°C (boven- en onderwarmte).
  • De bovenkant ziet er droog uit na het bakken, maar van binnen is hij nog lekker zacht en smeuïg.
  • Laat de brownie volledig afkoelen in de vorm voordat je hem eruit haalt en in stukken snijdt.
Tips

Om het mengsel in de pan sneller af te laten koelen, kun je de pan in een bak met koud water zetten. De pan koelt meteen af, waardoor het mengsel ook sneller zal afkoelen.
Bewaren

Goed verpakt 1 week houdbaar, in de vriezer tot 3 maanden.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

556 reacties

  1. Cheyenne schreef:

    Heey mijn naam is cheyenne ik heb een vraagje mijn brownies zijn best ver omhoog gekomen inplaats dat ze wat dunner zijn is dat erg ? En hoe komt dat eigelijk ?

    1. Laura Kieft schreef:

      Het is logisch dat ze wat rijzen in de oven, als het heel veel is kan het zo zijn dat je het beslag te luchtig hebt geklopt.

  2. Patricia schreef:

    Vandaag deze brownies gemaakt en hoewel het beslag echt super stevig was en niet glad zoals op de foto’s (en ik dus even dacht dat dit ging mislukken), zijn ze echt super goed gelukt! Lekker smeuïg van binnen en krokanter aan de buitenkant. Van mij zouden ze alleen wat minder zoet mogen zijn.. Hoeveel suiker zal ik dan van het recept af kunnen halen?

    1. Laura Kieft schreef:

      Daar heb ik zelf geen ervaring mee, maar je zou natuurlijk wat kunnen experimenteren.

  3. Marieke schreef:

    Ik heb dit recept al eens eerder gemaakt, en toen een aantal dingen weggelaten, zoals; 75gr bruine basterd suiker, ipv 150gr witte tafelsuiker 125gr witte basterdsuiker gebruikt en geen stroop er doorheen gedaan. Toen was het beslag mooi glad en had het de juiste viscositeit.
    Dit keer heb ik het recept gevolgd en nu was mijn beslag niet glad (suiker korrels waren duidelijk zichtbaar) en het was heel dik, ik kon het niet schenken.
    Heb ik iets fout gedaan?

    1. Laura Kieft schreef:

      Je hebt niks verkeerd gedaan hoor. Het is prima als de suikerkorrels nog zichtbaar zijn en hoe meer het afkoelt, hoe dikker het wordt.

  4. Yasmine schreef:

    Wat een super slecht recept, precies alles gevolgd, chocolade suiker mengsel smelt voor geen meter. Eerste en laatste keer voor mij op deze blog

  5. Cindy schreef:

    Hoi!
    Ik wil dit recept graag gaan proberen en heb nog geen bakvorm. Goede reden om er een aan te schaffen, ?. Nu zie ik vierkante vorm van 24×24 of rechthoekig van 28×18 (bestel het online bij de supermarkt). Welke kan ik dan het beste nemen? Ik zie in het recept namelijk 20×20 staan. En ik heb een combi oven, misschien dat dat ook nog uit maakt.
    Hoor het heel graag!

    1. Laura Kieft schreef:

      Beide kan, wat jij prettig vind. Ik zou echter aanraden verder te kijken (online of in winkels) voor een 20×20 cm vorm aangezien dit een veelgebruikt formaat is. En dan hoef je ook niet om te rekenen 🙂

  6. Elise schreef:

    Hallo Laura, gisteren deze gemaakt en perfect gelukt. Ik vind hem alleen te zoet. Kan ik de volgende keer minder suiker gebruiken of heeft dat invloed op het bakproces?

    1. Laura Kieft schreef:

      Het kan, maar het heeft natuurlijk ook invloed. Heb er zelf geen ervaring mee in dit recept, maar je kunt er uiteraard wat mee experimenteren.

    2. Dennis schreef:

      Je kan misschien ook chocolade met een hoger cacao-gehalte (en dus een lager suikergehalte) gebruiken. Ik heb zelf chocolade met 85% cacao gebruikt. Extra diepe chocoladesmaak! Standaard puur is geloof ik iets van 56% (?).

  7. Tessa schreef:

    Ik ben van plan dit recept morgen te maken en dan in te vriezen voor de verjaardag van zaterdag. Kan dat? Of is het beter om niet in te vriezen?

    1. Laura Kieft schreef:

      Voor zo’n korte periode zou ik ze niet invriezen. Gewoon goed luchtdicht verpakken.

  8. Esther van der Mout schreef:

    Vandaag voor de allereerste keer deze brownies gemaakt met mijn zoon van 7. Wat een heerlijke brownies, precies het recept gevolgd en ze waren precies goed qua smeuïgheid! Wat een toprecept!!!!

  9. Irene schreef:

    Laura!! ik vind je een topper! Jouw eerste boek heb ik al, en nu druk aan het sparen voor jouw tweede boek (hallo geldcrisis!) Vraagje, is deze brownie ook de maken in een glazen ovenschaal als je niet zo’n bakvorm hebt? groetjes! Irene

    1. Laura Kieft schreef:

      Wat leuk om te horen! In een glazen schaal kan ook, maar het kan dat hij iets langer in de oven moet. Glas geleidt de warmte anders dan metaal namelijk.

      1. Hanna schreef:

        Ik ga het zo maken maar ik heb een combioven die niet hoger kan dan 180 graden. Heb je nog tips hoe lang en hoe hij dan in de oven moet? Alvast bedankt!

        1. Laura Kieft schreef:

          Qua tijd zal het dan ongeveer wel gelijk zijn.

  10. Hoi schreef:

    Ik ga meteen beginnen
    ??
    Alleen een vraagje:
    Hoe lang is het houdbaar?

    1. Laura Kieft schreef:

      maximaal een week, goed verpakt 🙂

  11. bloem schreef:

    hallo
    nog een tip: bak de brownies met pure tony chocolonely.
    dan wordt het luchtiger.
    dit is een goed recept, mijn complimenten. de brownies worden altijd lekker

  12. Sjoerd de Vries schreef:

    Mooi recept, zeer goede smaak. Bij mij was het wat hoog geworden aan de randen, waarna het daarna behoorlijk inzakte. Ik ga het zeker nog een keer proberen. Als je suiker wilt smelten zou ik dat eerst doen, voor je chocolade erbij doet. Chocolade moet je niet te heet laten worden. Zoals jij het doet is het handiger en sneller, maar dan zou je in het recept aan kunnen geven dat het best wat korreliger mag zijn. Liever korrelig dan de chocolade verpesten. Dat staat wel in reacties, maar daar leest men snel overheen.

    Ben benieuwd naar je boek, ik heb al vaker recepten geprobeerd van je blog en ze zijn goed in balans, mooi beschreven en goed gefotografeerd. Complimenten!

    1. Laura Kieft schreef:

      Heb even een toevoeging gemaakt in de receptuur, was in de veronderstelling dat dit er al stond maar niet dus. Thanks 🙂 En dank voor je complimenten!

  13. Noa schreef:

    Hoi, ik vond zelf dat er wel erg veel suiker in gaat. Ik heb zelf wat minder toegevoegd, maar alsnog wel zoet. Verder was het bij goed gelukt en was het heel erg lekker??

  14. Caroline schreef:

    Hoi Laura,
    Kan ik de stroop weg laten bij de smeuïge brownies?

    Groetjes Caroline

    1. Laura Kieft schreef:

      Kan, maar je krijgt dan natuurlijk wel een iets ander effect.

  15. lieke schreef:

    heyy,
    echt een top recept! ik wou altijd al brownies zelf maken, maar ik kon nooit een goed recept vinden. het leek altijd meer op een cake, dan een brownie.
    het enige wat jammer was is dat de brownie een flinke kuil kreeg, maar dat komt denk ik door de vorm die te klein was en ook omdat ik de brownie te snel uit de oven heb gehaald. het rook ook zo lekker in huis. Dit recept ga ik zeker vaker maken!
    groetjes!

    1. Laura Kieft schreef:

      Het zou ook kunnen dat je beslag te luchtig was, misschien in combinatie met de kleinere vorm en te snel uit de oven. Een beetje inzakken is niet gek namelijk.

4.63 from 326 votes (307 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept