Dit overheerlijke basisrecept voor koekjes is niets meer of minder dan een recept voor zandkoekjes. En laat je daar nou net onwijs veel verschillende, lekkere koekjes mee kunnen bakken. Lees snel verder, dan vertel ik je alles over mijn liefde voor dit koekje en deel ik al mijn baktips.
Zandkoekjes maken
Misschien wel mijn meest favoriete basisrecept: zandkoekjes! Ik kan een dag vullen met het bakken (en eten!) van allerlei soorten koekjes.
Aan inspiratie ook nooit een gebrek, ik bedenk iedere keer weer nieuwe recepten. Vaak ook gebaseerd op dit basisrecept voor koekjes.
Met deze basis kun je echt alle kanten op. Met cacaopoeder heb je snelle chocoladekoekjes of voeg er ook nog stukjes chocola aan toe voor lekkere brosse chocolate chip koeken. Of misschien vind je gedroogd fruit juist wel heel erg lekker om aan het zandkoekjesdeeg toe te voegen?
Kortom; het kan allemaal en de mogelijkheden zijn eindeloos! In dit artikel vind je een lijst met recepten die ik al eens heb gemaakt aan de hand van deze basis.
Wil je graag zandkoekjes bakken maar eet je glutenvrij? Dan is mijn recept voor glutenvrije zandkoekjes echt wat voor jou.
Net met de kids jou recept gemaakt van deze koekjes. Omg wat zijn ze lekker!!!!!! Ik kan niet meer ophouden met eten…..sorry kinderen mama heeft alles opgegeten. (Nee hoor!) Super lekker en precies goed gebakken. Alles precies gedaan zoals je beschreef en we kregen dus ook perfecte lekkere koekjes. Binnenkort weer wat anders van je site proberen. Ik zag de stroopwafel boterkoek…… Jammmmm
Wat fijn om te lezen Diana, hier word ik vrolijk van!
Ik heb precies je recept gevolgd, maar vind de koekjes erg vet! Bakpapier is gewoon nat van het vet na het bakken… Jammer!
Wat jammer, dit hoor ik eigenlijk nooit!
We hebben ze al 2x geprobeerd. De eerste keer waren ze superlekker. De 2e keer veel te hard gebakken. Vermoedelijk maakte ik de koekjes te klein de 2e x. Ik had ze ook geen vol uur laten rusten. Begrijp ik het goed dat dit dient om af te koelen? Of is er ook nog een andere reden?
Ik vroeg me ook nog af: is het dan niet logischer dat je eerst je koekjes vormt en ze dan laat afkoelen? Als je ze eerst koelt en dan rolt in je handen, warmen ze toch terug op?
Alvast bedankt om je fantastische recepten te delen. Ik ben geen goede kok, maar met zo’n goede website lukt het toch.
Hier kun je alle redenen lezen waarom koekjesdeeg moet rusten in de koeling: https://www.laurasbakery.nl/waarom-een-deeg-moet-rusten-in-de-koelkast/
Het hangt er een beetje vanaf wat het doel is van het bakken van de koekjes. Als ze hun vorm niet mogen verliezen heb ik daar speciaal deze koekjes voor ontwikkeld: https://www.laurasbakery.nl/recept-suikerkoekjes/
Bedankt voor je antwoord!
Maak je deze koekjes met zelfrijzend bakmeel of moet het met andere bloem?
Gewoon met bloem, zoals in de ingrediënten staat aangegeven. Geen zelfrijzend bakmeel.
Kun je het beslag ook op een andere manier mixen want ik heb geen keukenmixer thuis.
Koekjesdeeg kun je heel goed met de hand kneden 🙂
Geweldig recept! Kwamen perfect uit de oven. De ene helft gemengd cacao. Lekkere droge zandkoekjes. Ik heb hele dunne gemaakt en 15min op 180 graden gebakken. Vind ze doorbakken erg lekker.
Wat fijn om te lezen!
Mijn deeg lag overigens een uur buiten de koelkast en alsnog goed gelukt. 🙂
Mijn lievelings basisrecept inmiddels :ik gebruik het thuis geweldig om te experimenteren met allerlei soorten nootjes,chocolade ,dipjes etc. Een fijn en makkelijk recept ,met als resultaat heerlijke koekjes altijd.Kids vinden het geweldig
Wat leuk! Dankjewel!
Wat heerlijk dit recept. Nu al een aantal keer gebruikt. Wel wat naar eigenhand gezet.
Zo gebruik ik alleen bloem boter en bruine basterdsuiker en een mespunt zout. En meng dit. Zonder ei en vanille
Maar oooo wat lekker hihi bedankt voor je duidelijke recepten!
Lekker bezig!
Nu heb ik vele reacties gelezen maar deze vraag niet gezien. Kan je ook minder suiker gebruiken of ver vangen door een andere zoetstof en hoeveel minder mag je dan toevoegen om toch nog een goed deeg te krijgen
Iets minder suiker zonder een heel ander resultaat is geen probleem. Hoeveel durf ik je niet met zekerheid te zeggen, want zelf maak ik het nooit anders.
Bedankt Ik ga het dan eens proberen met 100gr basterdsuiker
Beste recept ooit
Heb al veel recepten voor koekje gebruikt maar dit is het best ooit
Heb al zeker vijf dozen koekje moeten maken in de lockdown en ze hebben nog altijd niet genoeg van
Daarom wil ik je hartelijke bedankten voor dit recept zal zeker nog anderen recepten uit proberen je bent echt topper
Groeten uit west Vlaanderen
Wat een superleuk bericht! Dankjewel. 😀
Bedankt Ik ga het dan eens proberen met 100gr basterdsuiker
ik heb de koekjes vandaag gebakken en ze zijn heerlijk als ik niet oppas zijn ze zo op
ga vaker bij je kijken voor andere recepten dank je
Hoi Laura
Heb de koekjes gebakken,wat zijn ze lekker
Bedankt voor. de fijne recepten
Voor degene die een heteluchtoven gebruikt is de temperatuur 150 gr en 18 min in de oven.
Ik bak zelf alles in de heteluchtoven
Hartelijke gr Tanny
Wat fijn om te lezen Tanny! En thanks voor de tip meteen, voor alle andere heteluchtovengebruikers