Al jaren deel ik de lekkerste gebakken cheesecake recepten met jullie, maar ironisch genoeg is het basisrecept er altijd bij ingeschoten. De hoogste tijd dus om mijn simpele cheesecake basisrecept met jullie te delen.
Cheesecake basisrecept maken
Cheesecake, wie houdt er niet van? Het maken van cheesecake klinkt je misschien intimiderend in de oren, maar als je weet hoe makkelijk het is ga je deze heerlijke taart waarschijnlijk nog heel vaak bakken.
Met dit cheesecake basisrecept kun je alle kanten op. Geef de roomkaasvulling bijvoorbeeld een lekker smaakje door het gebruik van citrusvruchten of chocolade en top de bovenkant van de cheesecake af met een smakelijke Italiaanse meringue. Een mooi voorbeeld hiervan is de lemon meringue cheesecake.
Of misschien experimenteer jij liever met verschillende koekjes voor de bodem, of gewoon allebei! Later in dit artikel geef ik je tips voor de verhoudingen tussen allerlei soorten koekjes en de hoeveelheid ongezouten roomboter die je daarmee moet combineren.
TIP! Kun je wel wat cheesecake inspiratie gebruiken? Kijk dan eens tussen één van de vele cheesecake recepten die ik de afgelopen jaren al heb gebakken. De friszure rabarber cheese is ook echt een aanrader.
Zou je ook kleurstof kunnen toevoegen aan de cheescake zoals roze of blauw? Of is dat niet mooi voor de presentatie?
Dit voor een babyshower!
Ja hoor dat lijkt me zeker mogelijk! Ik zou even van voorbeelden opzoeken dan kun je kijken of je het mooi vindt. Is vast en zeker wel te vinden.
Hoi laura,
Zou je ook kleurstof kunnen toevoegen aan de cheescake zoals roze of blauw? Of is dat niet mooi voor de presentatie?
Dit voor een babyshower!
Hey Laura,
Kunnen de eieren vervangen/weg gelaten worden? Of heb je een heerlijk ei-vrij recept van cheesecake? 🙃
Voor een baked cheesecake zou ik dat even niet zo snel weten. Maar deze is zeker heerlijk en zonder ei: https://www.laurasbakery.nl/no-bake-stroopwafel-cheesecake/
Hoii , hoor je de eieren niet één voor één te mixen met de spatel want als je met een mixer doet zo klop je het beslag toch op.
Als je kort mixt, kan het prima en vind ik zelf dat ze sneller en makkelijker door het geheel mixen. Je kunt het ook met een spatel doen als je dat fijner vindt.
Hoi Laura, hoeveel gram koekjes en welke koekjes raad je aan in dit recept?
Er staat een lijstje met verschillende geschikte koekjes en de verhoudingen in het blogartikel boven het recept! 🙂
Hoi hoi
Ik wil deze cheesecake maken met passievrucht topping
Welke koekjes bodem denk je dat hier het lekkerste bij past?
Dankjewel liefs Tanja
Ik denk zelf de digestive koekjes
Daar zou ik zelf ook voor kiezen!
Dankjewel 🤗
Hoi Laura
De ingrediënten hoeven niet op kamertemperatuur te zijn toch?
Groetjes Tanja
Dat doe ik zelf wel altijd. Voor al mijn recepten geldt op kamertemperatuur tenzij anders aangegeven.
Hoi hoi
De cheesecake was weer heerlijk
Ik wil graag een keertje kersen gebruiken nu er weer verse kersen te krijgen zijn
Zag een recept waar 500 gr kersen gebruikt worden de helft als het beslag erin zit erin drukken en de andere helft als compote maken voor erboven op
Heb jij nog tips? En denk je dat ik de kersen zo kan gebruiken met dit basis recept
Dankjewel 🤗
Denk dat dat zeker moet kunnen, klinkt lekker!
Welke koekjes gebruik je voor de bodem
In het artikel staat een lijst met opties, net wat je het lekkerste vindt!
ik heb deze in weekend gemaakt voor 13 personen
en ze vonden heerlijk lekker
Hey Laura!
Heb dit basisrecept al enkele keren gemaakt en telkens super lekker!
Enkel barst de bovenkant van mijn cheesecake steeds tijdens het afkoelen in de oven… smaakt, textuur, … zit allemaal perfect!
Enige idee wat ik zou fout kunnen doen dat dit veroorzaakt?
Alvast bedankt voor de tip!
Groetjes, Caro
Hi! Fijn dat het zo goed smaakt. Gebruik je een waterbad in de oven? Dat kan helpen tegen het scheuren en echt de deur op een klein kiertje van de oven en dan laten afkoelen in de oven.
Was idd heerlijk, heb wel een gel van aardbol en rode bes erop gedaan (700 ml sap en 8 velletjes gelatine) wel ook bij mij ging de boter eruit lopen omdat t warm wordt in de oven en mn springvorm niet waterdicht is (boter wordt vloeibaar). Jammer.. boter en koekjes goed gemixt en heel stevig aangedrukt. Nog niet goed genoeg?
Dat is wat lastig beoordelen op een afstand. In principe moet een springvorm met bakpapier erin niets doorlaten.
Oeps, staat in de oven maar ben zure room vergeten… hoe gaat dit aflopen???
En, is het goed gekomen? Mogelijk wat minder hoog en luchtig, maar ben het zelf niet eerder vergeten dus lastig te zeggen.