Eén van de lekkerste taarten die er bestaat: een aardbeienslof. Ik vermoed dat weinig mensen nee kunnen zeggen tegen een stuk van deze overheerlijke sloffen taart. En terecht!
Zo maak je een aardbeienslof
Het maken van een aardbeienslof stond al tijden op mijn to do lijst. De ingrediënten voor een slof zijn vrij simpel en het maken van een banketbakkersroom heb ik ook al vaak gedaan. Het enige wat ontbrak was een mooie sloffenring. Want ja, dat vind ik nu eenmaal de leukste vorm als je een sloffenbodem maakt.
Verschillende kookwinkels had ik al bezocht, maar een sloffenring was altijd uitverkocht of zat überhaupt niet in het assortiment. En dat terwijl ik toch al heel wat kookwinkels heb bezocht. Kookwinkels bezoek ik sowieso graag, ik kan rustig een middag rondstruinen in deze winkels. Ook de online versie trouwens, al menig webwinkel heb ik van voor tot achter uitgeplozen om te kijken wat voor leuks ze allemaal verkopen.
Waar koop je de bakvorm voor een aardbeienslof?
In die zoektochten op het internet heeft de webshop van Baktotaal er ook al eens aan moeten geloven. Deze webwinkel richt zich volledig op bakken. Van oorsprong op de professionele bakker, maar tegenwoordig kan ook de hobbybakker en -decorateur bij ze terecht.
Toen Baktotaal mij een tijdje terug benaderde voor een samenwerking heb ik de webwinkel dus weer opnieuw van voor tot achter bekeken. Je raadt het al, er kwam een sloffenring voorbij in die zoektocht! Ik mocht zelf kiezen wat ik graag zou willen maken, dus dat was geen moeilijke keuze. Ik moest en zou die aardbeienslof van mijn lijstje afstrepen!
Het resultaat was deze overheerlijke aardbeienslof, gemaakt in een sloffen bakvorm van 24 cm bij 9 cm, met amandelspijs, banketbakkersroom, verse aardbeien en slagroom. Onderstaand vind je de stap voor stap voor stap foto’s voor dit recept.
Hoi Laura,
Ik wil deze slof graag maken, hij lijkt mij super lekker. Ik wil hem alleen maken in één grote ronde vorm (ik heb geen slofbodem). Moet hij dan gewoon nog even lang in de oven en op dezelfde temperatuur?
Temperatuur blijft hetzelfde, waarschijnlijk heeft hij wel iets langer nodig.
hey Laura,
ik had de volgende vraag.
ik ben maar 1 slof nodig op dit moment.
kan ik dan de andere afgebakken slof ook invriezen ?
of kan ik dan beter het deeg invriezen?
groetjes !
Beide is mogelijk 🙂
Hoi Laura, blijven de room en slagroom toeven netjes als je hem een dag van te voren maakt of moet er dan klopfix doorheen?
Groetjes Latifa
Wil je zeker weten dat ze mooi blijven dan kun je klopfix gebruiken.
Hoi Laura,
Helaas heb ik geen sloffenring maar wil het graag proberen in een springvorm.
Ik weet het slofvorm zou beter zijn maar daar ben ik helaas te laat mee 🙂
Maar moet ook lukken dacht ik. Hoeveel cm denk je dat ik het beste kan gebruiken?
Groetjes Sifra
Je kunt het recept omrekenen naar de vorm die je wilt gebruiken: http://www.handigebaktips.nl/recepten-omrekenen/
Hoi Laura,
Kan ik vandaag de sloffen opspuiten met de Zwitserse room en morgen serveren?
Of is het dan beter morgen de sloffen op te maken?
Gr, Antje
Dat kan prima hoor.
Ha Laura,
Hoeveel cm doorsnee is jouw slofring
Groetjes Heleen
24x9cm
Dag Laura,
Hoe kan ik voorkomen dat de slof zo hard wordt nadat hij afgekoeld is dat j hem fatsoenlijk met een vorkje kunt eten? Had hem gemaakt voor moederdag, heel lekker…maar bodem was keihard geworden….
Groet Jolanda
Misschien heeft hij net iets te lang in de oven gestaan? Op zich is een wat hardere bodem niet heel gek bij een slof hoor, vocht uit de vulling die in de bodem trekt maakt het (na een tijdje) ook weer iets zachter.
Hoi Laura,
Heb je ook tips om de Zwitserse room mooi egaal te krijgen? Ik krijg het niet mooi gespateld en het blijft enigszins klonterig.
Ik roer altijd eerst de banketbakkersroom even goed los, dan die die al vrij glad wat zorgt voor een mooi resultaat.
Hoi, ik kan hier niet twee sloffen uit krijgen. Niet als ze ong 8 mm moeten zijn… Ik gebruik dezelfde sloffenvorm. Heb bijna alles moeten gebruiken om aan die 8 mm te komen.
Ik heb de slof gebakken en deze staat nu af te koelen. Ik ben dus heel benieuwd!
Kan het trouwens ook alleen met banketbakkersroom? Of wordt dat te saai 🙂
Groetjes!
Heb je alles wel goed afgewogen? Ik houd namelijk zelfs nog deeg over als ik ze een centimeter dik maak. Banketbakkersroom kan ook prima, maar met een topping erbij maakt het wel net even wat lekkerder 😉
Ik heb voor de banketbakkersroom dat pakje van Dr Oetker gekocht, normaal doe ik daar al slagroom door ipv water.. moet ik hem nu wel met water of melk maken en daarna de geklopte slagroom erbij doen?
Ik zou dan de instructie met het water opvolgen. Of gewoon de slagroomversie maken en dan niet nog een keer mengen met slagroom, dat zou een beetje dubbelop zijn. Succes!
Hoi! Wil je de link waar jij de sloffenring vandaan hebt geven, er is zoveel keus bij baktotaal, ik weet niet welke k moet hebben…
Alvast bedankt!
De link staat in het artikel: het woordje sloffenring in het recept.
Hoeft er geen suiker bij de slagroom?
Nee dat is niet nodig, je mengt het met de banketbakkersroom die zoet genoeg is.
ohhh dit is lekker! heb wel eens een aardbeienslof van de supermarkt op maar denk dat ik dit toch eens zelf ga maken..
Ziet er verrukkelijk uit zeg, moet je eerst even het ei loskloppen en dan verdelen? Helft voor de bodem en andere helft voor het spijs?
Klopt inderdaad.
Beste Laura,
Ik heb de slof volgens recept gemaakt, maar hij werd bij mij vrij compact. Hoe krijg ik ‘m luchtiger? Meer bakpoeder? Is een tl. bakpoeder afgestreken of met een kop erop?
Als je een setje spoons gebruik strijk je hem af, een theelepel uit de besteklade doe ik zelf altijd met een kop erop (dan komt het meer overeen).
Deze slof wil ik binnenkort gaan maken ik heb net 2 slofringen besteld:
Alleen zie ik dat de slof vorm anders is als die van u maar kan ik alsnog dit recept maken ??
Ja hoor, dat kan.