Welke appels voor een appeltaart?
Het belangrijkste ingrediënt van een appeltaart: appels! Gebruik altijd stevige, zoetzure appels voor een appeltaart.
Ik gebruik het liefst Goudreinetten, maar deze zijn niet het hele jaar verkrijgbaar. Jonagold of Elstar zijn goede alternatieven.
Waarom custardpoeder of paneermeel in een appeltaart?
In het recept voor oma’s appeltaart gebruik ik paneermeel op de bodem. Soms vervang ik deze door 2-3 el custardpoeder. Zowel paneermeel als custardpoeder nemen vocht op.
Het vocht van de appels trekt zo in deze ingrediënten, in plaats van (volledig) in de bodem. Dat heeft als resultaat dat je bodem steviger en droger blijft.
Paneermeel strooi je op de bodem van de appeltaart (op het deeg), voor de smaak doet dit niet heel veel. Custardpoeder kun je door de plakjes of blokjes appel spatelen, dit doet wel veel voor de smaak.
Het zal lijken alsof je een beetje banketbakkersroom door de vulling hebt gedaan wat erg lekker is.
BAKTIP: Ben je nog op zoek naar een goede bakvorm om je appeltaart in te bakken? Ik gebruik al jarenlang deze springvorm van Le Creuset. Die is wat duurder, maar kwalitatief erg goed. Hij ziet er bij mij na jaren intensief gebruik nog steeds heel goed uit.
Ik heb ook ergens gelezen dat je speculaas kruiden toe kan voegen wat moet je dan weglaten?
Dan vervang je de kaneel door speculaaskruiden.
Voor een andere heerlijke smaak meng dan in plaats van het Elonapaneermeel gewoon wat custard poeder door de appels. En probeer eens lichte basterdsuiker ipv kristalsuiker.
Ik heb afgelopen donderdag deze appeltaart gemaakt. En heb alleen maar complimenten gekregen, van me collega’s, me ouders en zelf mijn man die vond hem heerlijk. Iedereen vroeg wanneer ik weer wat ging bakken.
Ik vind je site erg overzichtelijke en hele duidelijke recepten hebben. Ik ga hem zeker vaker gebruiken.
Wat leuk om te horen!
Met Hollandse appeltaart kun je prima varieren zoals walnoten en/of rozijnen toevoegen.
Zelf maak al vrij lang een appel- rabarber taart met gember. Zo’n 1/5 van de apples vervangen met studies rabarber en naast kaneel en suiker ook zo’n 3 eetlepels verse gember in kleine stukje toevoegen.
Maakt een ietsjes zuurdere appeltaart maar heel lekker als je van rabarber houdt.
Uiteraard kun je ook de helft van de taart traditioneel met appels vullen en de andere helft met het rabarber mengsel. Appeltaart leent zich prima voor een combinatie van vullingen. Success.
Groetjes van Miranda you Nieuw Zeeland
De taart is heerlijk!!! Mijn dochter van 3 en ik hebben deze taart vanavond voor de 2e keer gebakken.
Hoewel hij heerlijk smaakt, heb ik nog wel problemen met het deeg. Je rolt het mooi uit, maar zodra ik het op wil pakken valt het deeg uit elkaar.
Mis ik een trucje of doe ik wat fout?
Liefs,
Ellen
Misschien rol je het te dun (of groot) uit? Verder wel alles goed afgewogen?
Ik heb hetzelfse probleem…. het lijkt meer kruimeldeeg dan wat anders… uiteindelijk wel heel lekker maar je bent meer tijd bezig met het deeg want het valt uit elkaar en de repen bovenop zijn meer rolletjes deeg voor meer stevigheid. Heb 100gr minder suiker gebruikt omdat ik 200gr nogal veel vind en de taart is idd zoet genoeg…
Zo’n aanpassing heeft uiteraard ook invloed op de textuur van het deeg, best kans dat het daar aan ligt.
Ik heb hetzelfde gedaan en had hetzelfde resultaat. Heb je misschien een manier om de suiker te compenseren?
Bedankt voor je mooie website en recepten. Compleet en in alle opzichten heel aantrekkelijk!
Dit recept maak ik nooit anders, ik durf zo dus niet te zeggen hoe je het deeg het best kunt maken. Iets meer boter kan helpen om het minder kruimelig te maken, maar ook dat heeft uiteraard effect op het resultaat.
Iets meer boter zou kunnen helpen, had bij mij nog niet het gewenste resultaat. Ik heb het deeg gewoon in de vorm gedrukt. Resultaat goed en lekker. Wel vallen mijn punten (appelgedeelte ) uit elkaar bij het snijden. Weet iemand hoe dit kan en wat ik er aan zou kunnen doen
Misschien dat de appelvulling er te losjes in heeft gezeten (teveel luchtgaten tussen de appels). Stevig aandrukken en zorgen dat het er zo compact mogelijk in zit kan helpen.
Goed kneden, ik heb er geen problemen mee
Dag Laura. Ik heb vandaag een poging gewaagd en de smaak van de taart is heerlijk. Wat wel jammer is, is dat de appels nogal in elkaar gezakt zijn waardoor de bovenkant als het waren boven de appels zweeft 🙂
Zou dat kunnen doordat ik de appels te dun heb gesneden?
Dat kan, of misschien zijn er teveel gaten geweest tussen de vulling. Eenmaal warm worden de appels zachter en zakt hij dan dus in als er veel tussenruimte is geweest. Beetje inzakken gebeurt altijd wel hoor.
Veel te slap deeg, het was onmogelijk om het uitgerolde deeg in de taartvorm te krijgen. Alles keurig afgewogen en voldoende bloem op het aanrecht, dus daar lag het niet aan. En waarom eigenlijk zelfrijzend bakmeel? Er hoeft weinig te rijzen aan deze taart lijkt mij.
heb je misschien het hele ipv halve ei toegevoegd? Of grasboter gebruikt ipv ongezouten roomboter? Ik heb nog nooit een slap deeg gehad dus er zal toch iets anders zijn gedaan. En met zelfrijzend bakmeel is de korst veel lekkerder en beter qua structuur.
Ik heb hetzelfde probleem. Eerst nog wat geprobeerd met wat boter. Uiteindelijk maar uitgerold op bakpapier en de repen met papier en al met een scherp mes doorgesneden. Dan leg je de stroken omgekeerd op de appels en trek je het papier eraf. Zelfs dan breekt het af en toe, maar het ligt er dan tenminste op.
De meest lekkere appeltaart ever! Altijd perfect deeg en heel veel goeie reacties.
Op de bodem doe ik een heel klein laagje speculaaskruimels voor het vocht, heerlijk!
Sinds een aantal verjaardagen maak ik dit taart recept. Ik moet tegenwoordig 2 bakken, want deze taart is als eerste op! Complimenten aan Laura en dank je wel!
Gisteren gemaakt voor mijn moeders verjaardag. Mega lekker! Deze ga ik zeker vaker maken!
Ook ik bak altijd mijn appeltaart op deze manier.
Met blanke rozijnen die ik nooit van te voren week.
Maar laatst heb ik de rozijnen vervangen voor 2 mars repen ,
die ik in kleine stukjes had gesneden en in de taart op de appels had verdeeld , een echte aanrader .
Dit had ik een keer op 24kitchen gezien bij Rudolf van Veen .
En verder Laura succes , ik vind je een hele leuke side hebben .
Bedankt voor het delen van dit bakrecept. Ik had hem gebakken en kon niet laten het te proeven. Het achterkantje was wat aan de harde kant. Goed een paar dagen in de vriezer en tijdens de verjaardag een tikkeltje warm gemaakt in de oven en aangesneden. Heerlijk heb nog nooit zo’n lekkere appeltaart geproefd ga de taart deze week weer maken!!
Even een vraagje heb een heette lucht oven welke tem moet ik aanhouden?
dan moet je hem 10-20% lager zetten.
Hoi hoi!
Wat voor boter zou ik moeten gebruiken?? Roomboter dacht ik zelf??
altijd ongezouten roomboter
Bij de reactie van 24 oktober staat ongezouten roomboter.
Mijn moeder maakte ook altijd appeltaart en nu ga ik het zelf proberen,
maar ik houd wel dit recept aan, want dat lijkt bijna op die van mijn moeder.