Dit makkelijke recept voor havermoutkoekjes levert de lekkerste havermoutkoeken op. Knapperig van buiten en zacht van binnen.
Havermoutkoekjes bakken
Deze havermoutkoekjes worden massaal door jullie gebakken en het is zo tof om te zien dat jullie er net zo enthousiast over zijn als ik. Ik weet nog goed dat toen ik ze voor het eerst maakte, ik niet kon kiezen of ik nu brosse koeken wilde maken of dat ik liever knapperige havermoutkoekjes wilde bakken die nog zacht zijn van binnen.
Ik besloot voor het laatste te gaan. Deze makkelijke havermoutkoekjes zijn heerlijk krokant van buiten en aan de randjes, maar het midden is nog lekker zacht. Precies goed! Maak jij liever brosse havermoutkoeken? Ook geen probleem, want daar heb ik inmiddels ook een erg lekker recept voor online staan.
Benieuwd hoe het bakken van deze havermoutkoekjes in z’n werk gaat? Bekijk dan deze video aanvullend op onderstaand recept!
Ik heb deze koekjes gemaakt, en ze waren erg lekker!
Ik hen ze net gemaakt met volkorenmeel i.p.v. bloem en rietsuiker i.p.v. kristalsuiker. Daarna gehakte noten en rozijnen toegevoegd. Ze zijn heerlijk!
Heb ze net gebakken volgens recept en alleen ipv vanille extract wat honing toegevoegd. Ze zijn echt verrukkelijk!
Mag ik vragen welke havermout jullie gebruiken? Ik heb tot nu toe alleen de Havermoutkoekjes van Koopmans gebakken. Bvd Astrid. ?
Ik gebruik havermout van euroshopper ah..
Nog geen 50cent geloof ik.
Dank je wel.
Meestal gewoon huismerk, daar gaat het prima mee 🙂
Bedankt. Snel proberen.
Als je muesli van de AH pakt, zitten er gelijk wat rozijnen etc in.?.
Evt nog handje gehakte hazelnoten!!!!
Ps bruine basterdsuiker geeft mooie robuuste kleur en smaak!!!!??
Heb het gister geprobeerd , heerlijk
Muesli is wel iets anders dan havermout, ik gebruik echt havermout (de losse vlokken zeg maar)
Hallo,
Ik heb even een vraag. Ik heb net 2 theelepels geraspte kokos aan het recept toegevoegd. Er is alleen helaas niets van te proeven. Hoeveel zou ik er de volgende keer aan toe moeten voegen om wel de kokos te kunnen proeven? Koekjes zijn wel erg leuk om te maken. En erg lekker
Groetjes joke
Ik lust geen kokos en gebruik het nooit. Durf het niet te zeggen hoeveel nodig is. Ik zou gewoon al even van het deeg proeven en indien nodig meer toevoegen.
Doe er kokosolie in, geeft namelijk een heerlijke kokossmaak en je hoeft er niet veel van te gebruiken om een goede smaak mee te krijgen. Je kunt het als vervanger van de margarine doen bijvoorbeeld. Neem geen geraffineerde olie! Doe dus de kokosolie in (glazen pot) extra vierge. Heerlijk!
Heerlijk! Ik heb ze gluten en lactosevrij gemaakt!
Superlekkere koekjes en je kunt er leuk mee variëren. Ik heb ze met stukjes gedroogde abrikoos gemaakt, en nu staan ze met speltvlokken en gehakte noten in de oven 🙂
Lijkt me heerlijk.
Ik ga ze maken met glutenvrij havermout en amandelmeel.
Heerlijk glutenvrij koekje!
Top recept! Ik wilde de volgende keer graag rozijnen toevoegen. Moet ik deze eerst wellen voordat ik ze erbij doe? 🙂
Doe ik zelf niet
Glutenvrij zijn ze echt heerlijk. M’n dochtertje superblij!
Met de helft minder suiker smaken ze ook heerlijk, en een stuk gezonder!!
Wat zijn deze lekker zeg!
Heerlijke koekjes, nu 2x gemaakt. De eerste keer iets langer in de oven laten zitten omdat ik dacht dat ze nog niet goed waren, maar toen werden ze dus te hard. 🙁 maar ze waren wel erg lekker dus toch opgegeten, bijna mijn tanden erop gebroken.. 2e keer direct uit de oven, nu zijn ze prima!
Ik vind de harde juist lekker.
wat je ook kan doen is ze in de oven laten afkoelen, worden ze ook ‘knapperig’ van.
Hoi Laura
Vraagje blijven de koekjes wat klef of moeten ze echt droog zijn.
Alvast bedankt, Elly ?
Na het bakken moeten de droog aanvoelen, maar van binnen zijn ze iets zacht en niet bros/knapperig