Robèrt van Beckhoven gaf in het interview al aan dat een brioche één van zijn favoriete recepten is. Wie ben ik om dat tegen te spreken? Toevallig stond een brioche al op mijn lijst genoteerd sinds ik Robèrt zijn brioche had geproefd op de Culiperslunch eerder dit jaar. Toen ik het recept in zijn nieuwe boek zag staan wist ik het; die ga ik maken! Zo gezegd, zo gedaan. En vandaag deel ik het recept met jullie!
Het is geen moeilijk recept, maar het vergt wat voorbereiding. Het deeg moet namelijk heel wat uren rusten in de koelkast. Daarom is het makkelijk om ’s avond het deeg vast te maken zodat het de hele nacht in de koelkast kan opstijven. Dan hoef je het ’s ochtends alleen nog maar in de juiste vorm te brengen, na te laten rijzen en te bakken. Kun je bij het ontbijt genieten van een verse en warme brioche. Klinkt goed nietwaar?
BAKTIP: Een degelijke, rechthoekige bakvorm zoals deze gaat jarenlang mee en kan wat mij betreft niet ontbreken in de keuken.



HOi Laura
Gisteren voor het eerst een brioche gebakken. Smaak was goed echter helaas is mijn baksel nauwelijks gerezen. Derhalve heb ik een paar vragen :
Gebruik je voor het kneden de deeg haak of de bisschop?
Is het de bedoeling dat het deeg in de koelkast al rijst?
Gebruik je een cake blik of een brood blik?
Alvast bedankt
Ik heb zelf de deeghaak gebruikt en een 25cm cakevorm. Het deeg laat je eerst een nacht in de koelkast staan. De volgende dag laat je het ook nog rijzen buiten de koelkast zoals in de receptuur staat. Dan rijst het bij mij altijd flink.
Hi from Puerto Rico follower. It came out perfect, thanks for sharing. I had to convert all the units to US since that’s what we use. I tried to make it as close as possible after conversion and had no problems with it. Thank you very much, definitely will share with all of my friends. Looking forward to try other recipes you have posted. Great Job!
’s Avonds het deeg gemaakt en in de koelkast gezet, de volgende ochtend rond 7 uur weer gekneed, in de vorm gedaan en bestreken. Toen dienden de eerste weeën zich al aan. Na 6 uur rijzen heeft de kraamverzorgster het afgebakken. Was heel speciaal… alsnog goed gelukte brioche in het kraambed.
Hallo laura. Is het mogelijk om hartige ingredienten aan het deeg toe te voegen zoals ham en kaas ed., nadat het een nacht in de koelkadt heeft gestaan.
Alvast bedankt.
In theorie moet dat kunnen, alleen is een brioche een beetje zoetig en ik vraag me af of dat lekker wordt. Maar je kunt het uiteraard gewoon proberen 🙂
Dankjewel voor je reactie. Ik ben van plan de suiker weg te laten.
Hallo Laura.
Is het mogelijk kaas en ham aan het deeg toe te voegen nadat het in de koelkast heeft gestaan?
Alvast bedankt
Hoi!
Ziet er heel goed uit! Maar ik heb een gek vraagje, ik wil dit 1e kerstdag graag maken als onderdeel van een dessert.
Ik dacht ik, als ik ’s ochtend het door maak en in de koelkast laat reizen, kan ik het deeg dan vervolgens “verhuizen” naar mijn ouders (half uurtje rijden) of maak ik het gist kapot als het verschillende temperatuur wissels ondergaat?
Het best is een gelijke temperatuur, maar denk dat het nog wel lukt. Misschien kun je het in een koeltas vervoeren?
Ik wil de brioche bij de consomme serveren. Hoe kan ik hem hartiger maken?
Ik heb geen ervaring met een hartige brioche, wellicht bestaan daar andere recepten voor? Ik zou sowieso suiker weglaten en dan wellicht wat hartige ingrediënten door het deeg kneden. Daar heb ik alleen geen ervaring mee, goed mogelijk dat er dan nog meer veranderd moet worden aan het recept.
Ik zie dat er geen vocht is toegevoegd. Klopt dit wel? In heel veel brioche recepten wordt melk toegevoegd.
Moet hier ook melk 8n?
Nee dat hoeft er niet in, anders had het er bij gestaan 😉
Vraagje, moet bij het brioche recept geen melk worden toegevoegd?
Bij voorbaat dank voor uw reactie
Met vr.gr.
T.Meijer
Nee dat hoeft niet, anders had het erbij gestaan.
Hi Laura! Do you have the english translation on your brioche recipe?
Unfortunately, I don’t have the English translation.
Yes Google translate. You can fill in the webaddress and google will translate it all into the language of your choice.
Je kneedt dit met een mixer, is dit dan met een keukenmachine? Kan je als alternatief ook de gewone mixer gebruiken of met de hand kneden? Bedankt!
Ik gebruik een staande mixer, een handmixer kan ook. Met de hand ook, maar dat is (vooral in het begin) een behoorlijk plakkerig klusje.
Hoi Laura!
Kun je briochebrood goed invriezen? (Als ie de vriezer haalt tenminste?)
Ik bak er altijd 2 tegelijk en vries ze altijd in. Soms per half brood maar meestal met 4 sneetjes per zakje. Blijft heerlijk!
Fantastisch! Bedankt ?
Zeker! Zo doe ik dat ook hier 😉
Ik heb het brood gisteren geprobeerd te bakken, maar helaas een mislukking over de hele lijn: het deeg was zó plakkerig dat het amper te manipuleren viel, en na zeventig minuten rijs op een warme en tochtvrije plaats was het zo goed als niks opgekomen. Nochtans: a) de ingrediënten en instructies heel precies opgevolgd, en b) ik ben een ervaren brood- en taartenbakker (doe het al ruim veertig jaar). Wat kan er gebeurd zijn?
Dat is zo zonder verdere informatie lastig te zeggen, wellicht is het bij het afwegen al mis gegaan. Het deeg is plakkerig, dat klopt helemaal. Na een nacht in de koelkast is het iets beter te bewerken. Rijzen doe ik op kamertemperatuur, niet op een warme plek. Dit kan het ook zijn (dat het teveel rees en daardoor weer inzakte).
Hier ook een grote mislukking helaas, Kwam ook totaal niet op met reizen. Gist en zout heb ik goed apart gedaan.
Was je gist nog wel goed en heb je goed gekneed? Vooral kneden is belangrijk. Verder rijst het deeg het meest bij de laatste rijs (na het vormen).
Hoi Laura,
Een tijdje geleden had ik brioch gemaakt en was goed gelukt en lekker. Het enige wat jammer was dat het brood heel droog was. Dat komt door dat ik combi magnetron heb met alleen hetelucht functie. Heb je misschien een tip om dit te voorkomen,?
Bij een heteluchtoven moet je de temperatuur 10-20% lager zetten, maar goed bakken met een combi magnetron is sowieso lastig.