Bakken zonder suiker is niet wat ik het meeste doe, ik heb nu eenmaal een zoet blog. Toch vind je inmiddels genoeg lekkere recepten om ook eens zonder geraffineerde suiker aan de slag te gaan. Daarom zet ik mijn favorieten voor je op een rij.
Bakken zonder suiker: wat bedoelen we daarmee?
Met bakken zonder suiker bedoel ik in dit artikel bakken zonder geraffineerde suikers. Sommige recepten worden wel gezoet met bijvoorbeeld honing, dadels, agavesiroop of fruit. Zo kun je toch iets lekkers en zoets bakken.
Suiker zorgt bij het bakken niet alleen voor een zoete smaak, maar heeft ook invloed op bijvoorbeeld de structuur en kleur van een baksel. Je kunt suiker daarom niet altijd zomaar uit een recept weglaten. In de recepten hieronder zijn de ingrediënten en verhoudingen zo gekozen dat je ook zonder geraffineerde suiker een lekker resultaat krijgt.
Of je dit ziet als gezond bakken zonder suiker, is natuurlijk heel persoonlijk. Kijk vooral naar de ingrediënten en kies een recept dat past bij waar jij naar op zoek bent. Van koekjes tot cake en andere lekkere baksels, er is genoeg inspiratie om eens suikervrij te bakken.















Ik zou zelf palmsuiker gebruiken en in plaats van boter banaan is een stuk gezonder en daarmee Let je ook een beetje op je lijn, maar je bent echt top zoveel lekkers heerlijk gewoon wat je maakt
hoi,
je hebt bij de suikervrije cake toch geen 8 eieren nodig??
er staat namelijk 2 x 4 eieren in het recept.
Ik ga de cake zelf ook eens maken, ik heb diabetes, en moet zeker suikervrij,
ook zonder natuurlijke suikers zoals honing, kokos, vers fruit, gedroogd fruit enz.
VRAAG: 22 gram vloeistof, ( hoe kan ik dit afwegen?? )
of hoeveel ( thee) ( eet ) lepels zijn dit??
Over welke suikervrije cake heb je het? 22 gram vloeistof zou ik met de weegschaal wegen, maar ik snap niet goed waar dit over gaat.
Hallo Laura, ik heb een vraag.
Ik bak met amandelmeel en verdere bio melen, maar altijd is het gebak kruimig.
Weet jij wat ik niet goed doe.
Bedankt yvonne
Hi Yvonne, gebruik je mijn recepten daarvoor? Anders is het voor mij moeilijk beoordelen.
Hallo laura due gebruik ik nog niet maar ga er wel mee aan de slag, kijken of ik dan geen kruimeltaart krijg.
Maak het gewoon uit een recept maar lukt nooit.
Yvonne