Ik houd van tartelettes. Zowel om van te smullen als om te maken. Een paar recepten om zelf tartelettes te maken staan dan ook al online. Die maken jullie graag merk ik, maar over de bodem zelf krijg ik ook veel vragen. Daarom focussen we ons vandaag alleen even op die bodem. Een goed begin is immers het halve werk, dus ga ik jullie uitleggen hoe je goed begint. Ik gebruik zelf altijd een recept dat ik ooit kreeg tijdens een middag bij Petit Gateau. Die vind ik fijn werken en ook nog eens heel erg lekker.
BAKTIP: Ik gebruik dit formaat bakringen in mijn recepten. Deze bakringen zet je op een met bakpapier beklede bakplaat voordat je er deeg in doet. Na het bakken verwijder je de ringen gelijk.



Ik heb de amandelmeel vervangen door kokosmeel……ook erg lekker!
Kun je de tartellettes zonder vulling ook in de diepvries bewaren?
Ja hoor, geen probleem.
Hi Laura,
Ik lees dat de tartelette ook in de vriezer bewaard kunnen worden. Alleen als ze al gebakken zijn of kun je ook alvast partjes deeg maken en deze invriezen zodat je altijd tartelette deeg op voorraad hebt voor n lekker taartje? Het kan nl wel met koekjes deeg.
Alvast bedankt voor je antwoord .
Ook dat kan zeker. Goed laten ontdooien en even doorkneden voordat je ze in de vorm doet.
Ooo dat is super ! Bedankt voor je antwoord
Hi Laura, ik heb nog 2 vraagjes over t bakken van de tartelette ( nog niet eerder gebakken namelijk) . Je hoeft ze niet blind te bakken begrijp ik maar als je de amandelmeel ook vervangt door bloem, moet je ze dan wel blind bakken? En als ik ze s morgens vul met bakkersroom voor s avonds en in de ijskast zet, worden ze dan ook al zacht ? Alvast bedankt.
Nee, ook dan hoef je ze niet blind te bakken. Kans dat ze iets zachter worden, maar het zal waarschijnlijk wel meevallen. Je kunt ook alle onderdelen al maken en pas korter van tevoren vullen/afmaken.
Geweldig . Bedankt voor je antwoord
Ze staan in de oven.. Ben benieuwd. Het plan is om ze te vullen met mon chou en kersen. ??
Dat is heerlijk kan ik je vertellen, die versie staat in mijn tweede boek 😀
Hoi Laura.
Zou je het deeg een dag (of 2) vantevoren kunnen maken en in de koelkast bewaren? Of moet je het dan in gaan vriezen? En hoe kan ik de afgebakken tartelettebodems het beste een dagje bewaren zodat ze nog lekker knapperig blijven?
Groetjes Leonie
je kunt het deeg tot 1 week in de koelkast bewaren. Eenmaal gebakken bewaar je ze zoals koekjes.
Hallo
Kan ik deze ook in een koningsdag versie maken zo ja? Hoe?
Gr Daniëlle
Ha !
Kan ik deze ook in koningsdag versie maken?
Zo ja? Hoe dan?
Gr Daniëlle
Zeker, kan op verschillende manieren. Door ingrediënten of decoratie in rood/wit/blauw/oranje te gebruiken bijvoorbeeld.
Hoi Laura,
Heb ooit iets gelezen over dat een laagje gesmolten chocolade het deeg beschermt tegen zacht of zompig worden. Wel even wachten tot de chocolade weer hard is voordat je de tartelettes vult?. Vroeg me af of dat ook zou werken bij dit recept?
Groetjes Suat
Dat werkt zeker, doe ik bij grotere taarten ook wel eens.
Is de temperatuur voor hetelucht iven of boven/onderwarmte?
Altijd boven- en onderwarmte. Dat geldt voor ieder recept (tenzij anders vermeld)
Oh nee! Ze staan nu in de oven (denk niet dat het überhaupt is gelukt), maar ben van hetelucht uitgegaan.. Misschien handig om er gewoon altijd bij te vermelden voor de beginnende bakkers zoals ik..
Het staat standaard aangegeven in de zijbalk van mijn site, in de ongeschreven bakregels op mijn blog en in mijn bakboeken. Recept worden helaas erg lang als ik al die ongeschreven regels in elk recept moet herhalen 🙁 Als je ze goed in de gaten hebt gehouden is het vast goedgekomen.
Oh! haha dan heb ik niet goed gelezen 🙂
Ben benieuwd.. Ze zijn erg aan het opbollen zie ik (wel gaatjes geprikt), maar worden wel een beetje bruin. Wellicht valt het nog mee! En anders gewoon opnieuw proberen dat het wel lukt.
Bedankt voor je reactie, waardeer ik enorm!
Ik hoop dat het goed is gekomen!
Kun je ook witte basterdsuiker gebruiken i.p.v. poedersuiker?
Ik zie dat jij ook bakringen gebruikt van 2,5 cm hoog. Ik heb het boek van Petit Gateau aangeschaft en daar gebruiken ze bakringen van 1,6 cm hoog. Ik heb zelf ook bakringen van 2,5 cm hoog en 8 cm doorsnee.
Weet jij ook of de vulling verdubbeld moet worden als je 12 taartjes van 2,5 cm hoog wilt vullen?
Als je wilt dat de tartelettes zo hoog worden als de rand van de hogere bakring, zal je dan inderdaad meer deeg moeten maken.
ik heb wel eens een plaatje gezien waar ze het deeg over de onderkant van cup cake vorm bakken en op die manier bakjes van deeg krijgen.
zou dat met dit recept ook lukken ? of is daar een heel ander deegje voor nodig ? en zo ja : heb jij zo’n recept ? of tips
Ja hoor, dat kan absoluut met dit recept. Ik ben benieuwd naar het resultaat 🙂
Heerlijk recept en valt in de smaak bij iedereen die ik ze voorzet :). Alleen ook na een aantal keren maken, brokkelt het deeg bij mij snel, waardoor ik het deeg lastig ‘heel’ in de vorm krijg. Ik krijg het daardoor nog niet zo mooi zoals de foto’s en het is een flink geklungel ?. Heeft iemand tips?
Even goed doorkneden met de hand maakt het wat soepeler waardoor het beter te verwerken is.