
De maand zit er bijna op, dat betekent ook dat er nog maar een paar dagen zijn om jouw tartelettes in te zenden om mee te doen met De Bakstrijd. We willen jullie zo op de valreep nog een lekker recept en daarmee wat inspiratie geven. Wat dachten jullie van deze no bake frambozen cheesecake tartelettes? We maakten deze tegelijk met de passievrucht-meringue tarteletes en waar ik verwacht had dat ik die met passievrucht lekkerder zou vinden, hebben deze cheesecake tartelettes me echt verrast. Het waren misschien maar een paar happen, maar ik heb er wederom volop van genoten. Waarom ik maar een paar happen nam? Nou, omdat je op een bakdag met 14 soorten baksels echt niet van alles hele punten op kunt. Ik niet in ieder geval 😉 . Kon het maar, want het is echt geen straf om meer te eten van deze heerlijke frambozen tartelettes.

No bake frambozen cheesecake tartelettes
Ingrediënten
- 10 tartelettes (volgens recept)
- 200 gram roomkaas
- 50 gram fijne kristalsuiker
- 120 ml slagroom
- 125 gram frambozen
Instructies
- Bak de tartelettes volgens recept. Laat de tartelette bodems volledig afkoelen voordat je verder gaat.
- Doe voor de no bake cheesecake vulling de roomkaas, suiker en slagroom in een kom. Klop tot een stevig en glad mengsel, dit kan enkele minuten duren voordat het al mixend opstijft.
- Houd enkele frambozen achter ter garnering. Prak de rest van de frambozen grof en roer door de cheesecake vulling. Vul de tartelettes bodems met de vulling en decoreer met de achtergehouden frambozen.
- Laat minstens 1 uur opstijven in de koelkast.
Tips
- Bewaren: De bodems blijven in een afgesloten trommel zeker twee weken goed. Eenmaal gevuld bewaar je de tartelettes 2-3 dagen afgedekt in de koelkast.
Lijkt me heerlijk!
Twee vragen: voeg je de slagroom ongeklopt toe aan de roomkaas? En is de roomkaas dan al op kamertemperatuur?
Je kunt de ingrediënten gewoon samen ongeklopt in een kom doen. Direct uit de koelkast is het beste voor de slagroom. Een andere optie is om de roomkaas eerst los te kloppen en de slagroom met de suiker stijf te kloppen en de twee dan door elkaar te roeren, maar persoonlijk vind ik (Lian) de alles in een kom en goed doormixen tot het een geheel is fijner werken. Stijft prima op voor deze tartelettes en scheelt tijd en afwas 😉
Wow, om te smullen! Ziet er fantastisch!
Het ziet er lekker uit.
Maar er wel 1 grote MAAR…
No Bake houdt wat mij betreft bakken zonder oven in, dit geldt dan voor het hele baksel.
Dus als je op vakantie bent dat je dit ook kunt maken zonder oven.
Je kan op vakantie een koekjesbodem nemen met dezelfde vulling .
Het slaat hier op het soort vulling, dat heet nu eenmaal zo. En je zou de bakjes op voorhand kunnen maken. Of bladerdeegschelpen oid kunnen gebruiken op vakantie.
Kan je tartelette bakjes ook invriezen ?
Ja hoor, dat kan.
Hoi Laura, heb je een linkje naar de bakringen die jij gebruikt? Bij bouwhuis heb je veel verschillende en ik zie die van jou (met omgebogen randje) er niet bijstaan
Alvast dank😊
Hi Janneke, dit zijn ze: https://www.bouwhuis.com/cakering-met-kraalrand-o8-x-2-5cm
“No bake tartelletes”
1e zin in het tecept: bak de tartelletes🤦🏻♀️😅
Ik zie niet wat je bedoelt?
Ziet er heerlijk uit! Hoe stijf word de vulling? Blijft het ‘rechtop’ of zou je er dan eventueel gelatine aan toe moeten voegen?
Groetjes Manou
Het blijft enigszins rechtop, maar als je echt een stevige vulling wilt dan inderdaad gelatine gebruiken.
Hoi! Is het mogelijk om deze vulling te maken met diepvriesframboosjes?
Liefs Eva!
Ik durf niet met zekerheid te zeggen of dat niet te waterig wordt.