Karamelsaus maken ging bij mij vaak mis, maar na veel proberen heb ik nu een recept gevonden voor makkelijke karamelsaus gevonden die niet mislukt.

Makkelijke karamelsaus

Hoera! Deze week bestaat Laura’s Bakery 7 jaar en daarom leek het mij leuk om jullie een lekker recept uit Het Laura’s Bakery Basisbakboek cadeau te doen.

Ik heb gekozen voor de makkelijke karamelsaus. Dit is de eerste karamel die mij keer op keer lukt met een heerlijk resultaat. Bij de meer klassieke recepten voor karamelsaus ging het regelmatig mis, met keiharde karamel in een pannetje als resultaat.

Ik heb lange tijd gedacht dat het maken van karamelsaus en ik gewoon niet voor elkaar gemaakt waren. Toch hield ik vol en na een paar proefrondes had ik hem dan eindelijk te pakken, hét recept voor de perfecte karamelsaus.

UPDATE: Inmiddels heeft het recept een update gekregen, met nieuwe foto’s en baktips.

Karamelsaus maken

Karamelsaus maken

Aan de slag om zelf karamelsaus te maken? Dan zul je al snel zien dat je niet meer dan vier ingrediënten nodig hebt. Lekker makkelijk!

Maar ook qua bakmaterialen geef ik je graag een paar tips mee, zodat je goed voorbereid de keuken ingaat:

  • Een ruime steelpan met dikke bodem, zoals deze.
  • Buigzame spatels om goed langs de randen van de pan te schrapen. Ik vind deze set fijn in gebruik.
  • Weckpotten om de saus in te bewaren. De saus past precies in een weckpot met 500 ml inhoud.

Ook zo gek op karamel? Neem dan ook eens een kijkje tussen al mijn recepten met karamel!

Het Complete Basisbakboek 

Deze bakbijbel met ruim 150 recepten wil iedere thuisbakker in huis hebben. Ga aan de slag met een van de 40 basisrecepten, elk met twee variaties. Het zijn zowel tijdloze klassiekers als veel spiksplinternieuwe recepten. Daarnaast bevat dit boek recepten voor vullingen en toppings, maar ook handige baktips en bewaaradviezen zoals je van mij gewend bent.

Bestel hier!

Afbeelding

Recepten met karamelsaus

Ik kan iedereen aanraden een flinke hoeveelheid karamelsaus te maken, dat staat voorop. Als je de saus in gesteriliseerde potten bewaart kun je het zeker een jaar bewaren. Dat komt mooi uit, want deze saus smaakt goed bij veel recepten. Denk maar eens aan pancakes, muffins of chocolade desserts.

Een paar van mijn favoriete recepten met karamelsaus zijn bijvoorbeeld:

Karamelsaus maken

Tips: Karamelsaus maken

Welke slagroom moet ik gebruiken?

Normale slagroom die je gewoon in de supermarkt kunt kopen. De ongeklopte versie, liefst op kamertemperatuur.

Wat te doen bij (te) dikke karamelsaus?

Als je de saus in de koelkast bewaart dan wordt deze dikker en kunnen er suikerkristallen ontstaan. Dat is niet erg, verwarm de saus gewoon even in een pannetje en je kunt ermee verder.

Gezouten karamelsaus maken

Je natuurlijk ook gemakkelijk een gezouten karamelsaus maken van dit recept door simpelweg 1/4e tot 1/2e theelepel zout eraan toe te voegen bij stap 4. De hoeveelheid zout is smaak afhankelijk, dus voeg niet teveel in één keer toe maar proef tussendoor.

Help mijn karamelsaus is geschift!

Ik heb dit zelf nog niet eerder gehad, maar af en toe komt deze vraag binnen. De kans is groter dat dit gebeurt als je een slagroom met een lager vetpercentage of slagroom uit de koelkast gebruikt. Ik raad dan ook altijd aan alle ingrediënten volgens de receptuur en op kamertemperatuur te gebruiken, tenzij anders vermeld.

Bij geschifte karamelsaus kan je twee dingen proberen:

  • Verwarm de saus au bain-marie en roer totdat het weer één geheel is geworden.
  • Voeg eetlepel voor eetlepel hete slagroom toe terwijl je blijft roeren, totdat de saus weer één geheel wordt. Hier wordt de saus helaas ook door verdund.
Zelf karamelsaus maken

Ook zo gek op karamel? Neem dan ook eens een kijkje tussen al mijn recepten met karamel!

 

Andere lekkere saus recepten

Er staan nog veel meer lekkere saus recepten om te serveren op Laura’s Bakery. Ik hou stiekem het meest van zoete dessertsauzen, maar voor hartige sauzen kun je altijd een kijkje nemen in mijn categorie met recepten voor sauzen en dips, daar vind je voor bij ieder gerecht of hapje wel wat lekkers.

Een paar heerlijke zoete recept tips in deze categorie:

 

Karamelsaus recept

Opslaan
Recept afdrukken

4.54 van 64 stemmen

Makkelijke karamelsaus

Karamelsaus maken hoeft helemaal niet moeilijk te zijn, dat bewijst dit recept. En je kunt het gebruiken voor de meest lekkere taarten en toetjes. Lekker variëren dus!
Porties: 500 ml

Ingrediënten

  • 230 gram ongezouten roomboter
  • 300 gram lichtbruine basterdsuiker
  • 250 ml slagroom
  • 2 tl vanille extract

Instructies

  • Smelt de boter in een ruime pan, de karamel neemt tijdens het koken namelijk flink in volume toe. Als de boter is gesmolten voeg je de suiker toe, blijf af en toe roeren tot de suiker volledig is gesmolten en vermengd met de boter.
  • Voeg dan ook de slagroom toe en blijf roeren tot het een egale massa is geworden. Dit kan even duren, maar het komt echt goed.
  • Als de karamel begint te koken, laat je het ongeveer 5 minuten goed doorkoken terwijl je blijft roeren. Begin pas met tellen vanaf het moment dat er veel bubbels in de pan verschijnen.
  • Na het koken voeg je het vanille-extract toe en roer je nog even goed door voordat je de karamelsaus in een pot giet.
  • Houd er ook rekening mee dat het per pan en fornuis kan verschillen hoeveel tijd nodig is. Ikzelf stop pas met roeren als de saus nog net een beetje dunner is dan ik hem uiteindelijk wil hebben. Tijdens het afkoelen dikt de karamelsaus namelijk nog wat in.
Bewaren

De karamelsaus bewaar je op een koele en donkere plek. In een uitgekookte pot kun je hem zo wel tot een jaar bewaren. Na openen bewaar je hem in de koelkast, waar hij zo’n twee weken goed blijft.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

217 reacties

  1. Helena van hamme schreef:

    4 sterren
    Super gemakkelijk. Alleen krijg ik als het afkoelt 2 lagen karamel onderaan en er boven iets dat lijkt op gesmolten boter. Wat doe ik verkeer?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Wat je verkeerd doet kan ik zo vanaf hier niet goed zeggen, maar het klinkt in ieder geval alsof het geheel niet genoeg gebonden is of is gesplitst.

4.54 from 64 votes (61 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept