Lemon curd bewaren
Als je lemon curd nodig hebt voor een recept kun je dat prima al op voorhand maken, dat scheelt op het laatste moment weer wat tijd in de keuken. Vergeet ook niet je glazen potten te steriliseren zodat de curd extra lang goed blijft.
Hoe lang kun je lemon curd bewaren?
Wanneer de lemon curd helemaal is afgekoeld doe je het in een pot die je in de koelkast bewaart, daar blijft het zo’n 2 weken goed.
Als je de potten van tevoren hebt uitgekookt kun je de curd tot wel 1 jaar bewaren op een koele, donkere plek buiten de koelkast.
Lemon curd invriezen
In een luchtdicht afgesloten verpakking kun je de curd tot 1 jaar invriezen. Handig is om dat vast in kleinere porties te doen.
Hoi laura bedankt voor het snelle reageren. Ja het was op kamer temperatuur daarom begreep ik het ook niet wand mijn 1e keer was het perfect (vorig jaar) en vorige week wou ik ze maken maar werd de lemoncurd maar niet echt vloeibaar.
Vr gr
Perfect
Super makkelijk gerecht. Lukt elke keer en smaakt geweldig!!!!!
was lekker
Hoi Laura,
Ik wil graag lemon curd door de Italiaanse boter meringue doen. Hoeveel kan er ongeveer in?
Persoonlijk zou ik dat er niet doorheen doen, maar je kunt het wel combineren. Dus eerst een laagje lemon curd en daarboven op de meringue bijvoorbeeld.
Voor iedereen die de lemoncurd niet voldoende opgestijfd krijgt: waarschijnlijk verlies je teveel warmte aan de bovenzijde van de kom. Bij mij kwam de temperatuur niet hoger dan 55 ‘C.
Zonet heb ik de lemoncurd 10 minuten au-bain-marie laten staan met een deksel op de kom. Tadaaaaah… komt veel beter op temperatuur (80 ‘C) en dikt prima in.
Ik wil graag zo min mogelijk suiker gebruiken dus dit vervanger door n zoetstof. Wat doet dit met de smaak?
Dat heb ik zelf niet getest voor dit recept, maar je zou het kunnen proberen natuurlijk. Het zal anders kunnen smaken en ook de structuur kan anders zijn.
Heerlijke lemoncurd, ik heb dit recept nu 3 keer gemaakt.
maar na 20 minuten roeren is er geen 550 gram meer over.
of ik heb ergens een rekenfout gemaakt.
potje was leeg 300 gram, en met de lemon curd er in is hij 780 gram.
(okey, ik heb een beetje gesnoept, maar dat was geen 70 gram hoor 😅)
gelukkig heeft het limoncello tiramisu recept niet alles nodig, en is er ruimte om te snoepen.
vandaag heb ik lemon curd ge maakt
hoi Laura,
Kan ik de curd invriezen?
Ja hoor, dat kan.
Hoi! Ik heb dit recept nu al een aantal keer gemaakt, en het blijft echt heerlijk! Ik wil het nu een keer maken voor iemand met een koemelk-allergie, kan je de roomboter vervangen door een plantaardige boter of ander alternatief zonder koemelk?
Ja hoor dat kan, al heeft dat wel invloed op de smaak.
Wat een heerlijk recept! Nu al meerdere keren gemaakt en hij blijft top! Ik vroeg me af of je hem met iets minder suiker kan maken?
Fijn te horen! Dat kun je proberen, maar kan uiteraard wel invloed hebben.
Perfect recept, niks meer aan doen! In 1x gelukt zonder problemen, precies 20 minuten om dik te worden. Het is heerlijk! Tip als ik zo de comments lees: schenk het geklutst ei heel langzaam in kleine beetje bij het mengsel terwijl je tegelijkertijd roert met de garde en blijf 20 minuten langzaam roeren.
Ik heb deze Lemon curd meerdere keren gemaakt en hij is verrukkelijk. Hij blijft ook wel een jaar goed. Nu is mijn vraag: kan ik ook sinaasappel curd op dezelfde manier maken? Ik heb heel veel heerlijke biologische bloedsinaasappels.
Kan ik vers sinaasappelsap en zest gebruiken in plaats van de citroen?! En gaat het dan om dezelfde hoeveelheden?!
Ik ben benieuwd.
Dat kan zeker! Hier vind je het recept voor sinaasappel curd: https://www.laurasbakery.nl/sinaasappel-curd/
Dank je wel! Ik ga dit weekend aan de slag en ben erg benieuwd.
Gisteravond heb ik de limoncello tiramisu weer gemaakt, en oh…. wat is die lekker! Met de eigengemaakte curd bovenop.