Ik vind lemon meringue pie echt heel erg lekker. Maar ik moet ook bekennen dat ik er nog nooit zelf zo’n Franse citroen schuimtaart had gemaakt. Schandalig eigenlijk, dus besloot ik daar verandering in te brengen. Resultaat van dit bakavontuur is een heerlijke fris-zure taart.
Alhoewel de bodem en de topping van schuim zoet zijn, is de vulling van lemon curd lekker fris en een beetje zuur. Deze combinatie van smaken is echt heerlijk! Als je een hapje neemt proef je eerst het zoete van de bodem en de topping maar de nasmaak is heerlijk fris door de vulling. Perfecte taart voor een zomerse dag. En voor elke andere dag eigenlijk ook wel ;).
BAKTIP: Voor deze Franse lemon meringue pie gebruik ik graag een rechthoekige quichevorm van 35 cm.





Hoi Laura,
Mijn dochter wil deze taart zelf bakken voor haar 9de verjaardag. We hebben helaas niet zo’n mooie rechthoekige vorm, alleen een springvorm. Is dat ook oké? Gebruiken we dan dezelfde hoeveelheden?
Ik hoor het graag!
Groetjes Renske
Dat kan ook. Je kunt het omrekenen, of gewoon proberen (hangt natuurlijk ook af van het formaat, oppervlakte moet ongeveer gelijk zijn)
Hoi Laura,
Is het ook mogelijk om de meringue een dag van te voren te maken? Zo ja hoe bewaar ik deze dan het beste?
Hi Laura,
Wat een heerlijke taarten, recepten en leuke dingen staan er op je website.
Eigenlijk mislukt er nooit een recept die van jou maak, maar de lemon curd krijg ik niet goed dik. De taart loopt letterlijk leeg bij aansnijden. Nu tweemaal dit probleem gehad? Heb je hiervoor tips?
Groetjes Merel
Dat is vervelend! Heb je het citroensap afgewogen en de lemon curd lang genoeg laten indikken? Heb je de lemon curd op laten stijven in de koelkast? Dat zijn wel cruciale punten voor een goed stevige lemon curd.
Hoi, ik heb een potje lemon curd (340 gram), kant en klaar, van bij Dille en Kamille staan. Kan ik dit gebruiken in dit recept?
Groetjes, Joke.
Dat lijkt me wel (als het stevig genoeg is).
Hi Laura,
Gisterenavond deze taart dmv jouw recept gemaakt na mijn reis door Chili (waar ik verliefd ben geworden op deze taart) voor het eerst gebakken l.
Eindresultaat prima voor een eerste keer!
Ik moet wel zeggen dat ik de hoeveelheden suiker voor in de citroen compote en merengue aan de hoge kant vond. Taart is erg zoet geworden. En ik heb teveel merengue in verhouding met de citroen compote.
Heb jij deze ervaring ook als je hem zelf bakt?
Verder heel fijn en duidelijk recept om voor het eerst deze taart mee te bakken. bedankt!
Hi Suzanne, ik heb het recept precies zo afgestemd als dat ik het lekker vindt. Je kunt zelf altijd experimenteren met minder, maar met de meringue gaat dat niet.
Hoi Laura,
Deze taart wil ik maken voor mijn verjaardag dinsdag. De lemoncurd staat al klaar in de koelkast, maar kan ik de bodem maandag alvast maken? Dat ik dinsdagochtend de taart in elkaar zet en de meringue maak? En kan ik de taart dan woensdag ook nog op mijn werk uitdelen? Hoe moet ik hem dan bewaren?
Alvast bedankt.
Ja hoor, je kunt de bodem prima een aantal dagen van tevoren maken! De complete taart luchtdicht in de koelkast bewaren.
Dit is echt een geweldig recept! Een favoriet bij ons thuis, en ik maak hem graag voor vrienden en familie! De recepten en uitleg zijn duidelijk, net zoals vele andere recepten hier!
Yes, wat leuk om te lezen 😀
Hoi hoi,
Ik heb vandaag deze taart gemaakt, maar zowel mijn lemon curd als mijn meringue zijn niet echt stevig. Hoort dit? En is de meringue wel ‘gaar’ genoeg als ik alleen met de brander eroverheen ga?
Moet denkt ik toch maar een nieuwe poging wagen.
Groetjes,
Djamila
Doordat het schuim gekookt is met de suikersiroop is het gaar en veilig voor iedereen om te eten. De meringue moet zo stijf zijn als je van meringue gewend bent. Je moet de kom op z’n kop kunnen houden etc 😉 Had de lemon curd al wel in de koeling gestaan na het maken? Daar stijft het ’t beste op.
Heerlijk recept! Alleen hoeveelheid schuim is echt veel te veel. Ik denk dat 1/3 al genoeg is voor een topping van 5 cm bij een springvorm van 24 cm.
De volle bak schuim die over was in de koelkast gedaan en 2 dagen later was het nog prima! M.i. Kan het dus heel goed van te voren gemaakt worden.
Al veel recepten van je gemaakt, en ik ben nog nooit teleurgesteld. Echt top!
Hoi Laura,
ik wil dit recept heel graag gaan proberen en ik vroeg mij af hoe lang ik deze taart kan bewaren. Als ik hem bijvoorbeeld op donderdag maak, is hij zaterdag dan nog (even) lekker?
Oh sorry! Ik zie dat dezelfde vraag een paar reacties eerder al is gesteld. Ik ben eruit dus, dankjewel!
Hee Laura! Ik maak al een hele tijd jouw lemon meringue taart van de website. Erg populair ook bij mijn familie en vrienden! Nu wil ik hem vanavond maken; maar ik heb iemand die gluten vrij is. Heb je tips voor hoe ik de bodem (die normaal met bloem is) gluten vrij kan maken?
Hi Claire, volgens mij heb ik je vraag ook al via Instagram ontvangen en beantwoord, maar hierbij voor de zekerheid nogmaals mijn antwoord. Ik zou deze glutenvrije zandkoekjes gebruiken als vervanging voor de zanddeegbodem: https://www.laurasbakery.nl/glutenvrije-zandkoekjes/
De verhouding weet ik niet precies, maar het zou fijn zijn als jij het wilt delen als je het hebt geprobeerd zodat andere lezers dat ook weten!
Hi Laura,
Ik heb deze taart al vaak gemaakt, super lekker! Nu wil ik hem binnenkort voor mijn werk maken en ivm corona mag ik geen grote taart maken (moeten porties zijn) nu heb ik bedacht om deze in cupcake vormpjes e.d. te bakken, maaar dan hoeft de bodem natuurlijk niet 30 min in totaal in de oven.. Heb jij een idee hoe ik dit het beste kan aanpakken?
Thnx alvast!
Waarschijnlijk heb je dan genoeg aan 10 minuten in de oven. Hou ze goed in de gaten of test er eerst eentje!
Losse onderdelen zijn in ieder geval lekker! Wij hadden geen thermometer maar ook uit de losse hand gelukt. Iets minder suiker voor de stroop gebruikt en ook minder water dus. Dit al zwenkend aan de kook gebracht. Op het moment dat het begint te bruisen van het vuur afgehaald en dan heb je een heldere siroop. Werkte prima. Wij hadden echter teveel schuim. Daar nog maar schuimpjes van gemaakt…
Ik heb deze taart gemaakt en ze is super lekker! Het enige probleem is dat als ik ze wil aansnijden de curd nog al wat lopend is en deze wegglijdt uit de taart. Enig idee hoe dit zou komen? En is het een slim idee om in de toekomst een gelatineblaadje toe te voegen aan de curd om dit tegen te gaan?
Had je de lemoncurd van het recept gebruikt of een andere? Kan misschien wat verschillen in vastheid.
Heb die van je recept gebruikt. Ik heb hem lang genoeg laten inkoken en het heeft ook de hele nacht in de frigo gestaan. Dus ik weet echt niet goed wat de oorzaak kan zijn.