Ik liep al langere tijd rond met het idee om MonChou cupcakes te maken maar het heeft even geduurd voordat dit gebeurde. Tot een paar maanden geleden at ik namelijk nooit MonChou taart, ik kan (kon?) mij maar moeilijk over het idee van kaas in zoet gebak heen zetten. Familie en vrienden verklaarden mij voor gek, maar aten met liefde het stukje taart op dat ik liet staan.
Voor mijn boeken heb ik mij hier overheen gezet. Ik ging met mascarpone aan de slag en maakte een MonChou taart, eigenlijk vooral omdat iedereen hier thuis er zo gek op is. Ik besloot hem dan wel zo te gaan maken, dat ik hem ook lekker zou vinden. Dit betekende iets meer suiker door de MonChou zodat de ‘kaassmaak’ echt weg zou zijn. Met wat proeven tussendoor (en het trekken van vieze gezichten) bleek het hartstikke eenvoudig te zijn om de topping naar mijn smaak te maken. Geloof het of niet, sindsdien eet ik dus ook MonChou taart. Ik was er zelfs zo enthousiast over dat ik besloot de taart in cupcake vorm te maken, dat leidde tot deze MonChou cupcakes. Een hit hier in de familie.
BAKTIP: House of Marie heeft ontzettend leuke cupcakevormpjes. Genoeg keuze in kleuren en patronen en kwalitatief ook prettig om mee te werken.



Dat ziet er lekker uit! Ben zelf gek op monChou taart. Ga ze zeker een keer proberen te maken.
Wat een leuke cupcakes! Iedere verjaardag MOET ik een monchoutaart maken, ik zal eens horen of de monchou eters toe zijn aan afwisseling 😉
Denk je dat de monchoucreme ook stevigenoeg wordt om op een ‘normale’ cupcake te smeren? Of heb je echt hoge houders nodig?
Als je de crème goed koud laat worden wel, ik had mijn topping een beetje te laat gemaakt en had een half uurtje en dat is te kort. Ik heb dezelfde topping gebruikt voor de taartversie en na 2-3 uur in de koelkast was hij super stevig. Je kunt ook nog wat slagroomversteviger toevoegen als extra hulpmiddel.
Bedankt voor de tips. Ga ze zeker een keer maken.
Wat grappig, dit kende ik nog niet. Maar ik hou van monchou taart en cupcakes dus lijkt me heel leuk om te maken. Vooral handig als je wil uitdelen!
liefs Mireille
Ze zien er heerlijk uit!
Die ga ik zeker eens uitproberen
Groetjes Rensina
Ze waren goddelijk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dit ga ik zeer binnenkort uitproberen, ziet er heerlijk uit en wat een leuke cupcake vormpjes!
Ik heb net de stroopwafeltaart voor de visite van mogen gemaakt uit de jubileum allerhande. Een vriendin die de foto op FB zag gaf mij deze site door. Super leuk, De volgende keer ga ik zeker de monchou cup cakes maken. Heb er nu al zin in.
Wauw Laura toffe site! Ben zelf ook gek op bakken maar vind het vaak erg ingewikkeld.. Je geeft heldere uitleg en simpele basis recepten! Toevallig kwam ik je website tegen via een recept op welke.nl maar je hebt er een volger bij. complimenten!!
Ben gek op mijn MonChou taart dus denk dat deze cupcakes het ook wel goed zouden doen bij mij!
Hmmm ik ben dol op MonChou 😀 De cupcakes zien er echt prachtig uit! Wat een mooie foto’s ^^
Deze cupcakes ga ik absoluut maken! heb zojuist het recept uitgeprint en kan nu al niet wachten om ze te maken en mijn tanden er in te zetten…mmm!!
ziet er erg lekker uit, waar heb je die vormen gekocht?
kan ze nergens vinden.
Ze zijn van http://www.sweettableshop.com , daar hebben ze nog veel meer soorten!
Zien er heerlijk uit. Vraag me af hoe je ze eet: uitlepelen of wrapper verwijderen?
Ik heb de visite er een bordje bij gegeven en een vorkje, werd een beetje als een gebakje opgegeten.
Welke stroop ben ik nodig? Is dit de appelstroop die je op brood doet, of stroop voor de pannenkoeken? Of is er een andere stroop? Ik wil ze morgen proberen te maken.
Groetjes
ik gebruik pannenkoekenstroop 🙂
Deze ga ik zeker eens Glutenvrij maken!