Karamel brownies

Gepost: 8 augustus 2015 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Karamel brownies

Stel je de allerlekkerste smeuïge brownie voor waarvan je denkt dat hij niet meer lekkerder kan worden (laat ik daar nou net een recept voor hebben 😉 ). Aan dat verrukkelijke brownie beslag voeg je heerlijke klodders karamel toe, ook al zo lekker. Laat mij je vertellen dat deze combinatie echt een match made in heaven is. Yum! Het maken van een karamel brownies stond al langere tijd op mijn baklijst en ik heb er nu spijt van dat hij daar zolang opgestaan heeft. Als ik eerder had geweten dat deze brownie zo heerlijk was, dan had ik het wel geweten en had ik veel vaker een bakvorm met dit beslag de oven ingeschoven. Mijn advies aan jullie: wacht niet te lang met het maken van deze gevaarlijk lekkere karamel brownies!

BAKTIP: Voor dit recept heb je een 20 x 20 cm bakvorm nodig. De bakvormen van PME zijn erg prettig in gebruik en in meerdere formaten, vormen en hoogtes verkrijgbaar.

karamel brownies 2a

Meer recepten met karamel

Als je deze brownies met karamel lekker vindt, dan moet je deze recepten ook echt eens proberen:

karamel brownies 3a
karamel brownies 4a
karamel brownies 5a

 

brownies karamel

Opslaan
Recept afdrukken

4.94 van 16 stemmen

Karamel brownies

Heerlijke smeuïge karamel brownies zijn niet te weerstaan. Deze dus ook niet! Ik deel het recept met jullie zodat je zelf ook kunt genieten van de brownies!
Porties: 9 flinke stukken

Ingrediënten

  • 60 gram ongezouten roomboter
  • 150 gram fijne tafelsuiker
  • 75 gram donkerbruine basterdsuiker
  • 125 gram pure chocolade
  • 1 el stroop
  • 2 eieren
  • 1 tl vanille extract
  • 100 gram bloem
  • 20 gram cacaopoeder
  • 0,5 tl bakpoeder
  • dulce de leche (recept)

Instructies

  • Smelt de boter, chocola, stroop en beide soorten suiker in een pannetje. Laat het mengsel afkoelen. Klop ondertussen de eieren en het vanille extract door elkaar met een garde.
  • Voeg het afgekoelde chocolade mengsel toe aan de eieren en meng dit tot een glad mengsel. Doe de bloem, cacaopoeder en bakpoeder bij elkaar in een kom en zeef dit bij het mengsel. Spatel tot een mooi egaal beslag.
  • Giet het beslag in een met bakpapier beklede vorm van 20×20 cm. Schep met twee theelepels klodders dulce de leche in de vorm. Ik gebruikte ongeveer twee derde van het blikje, maar je kunt natuurlijk ook meer of minder gebruikten. Met een mes meng je de karamel door het brownie beslag. Meng niet te lang door, stop wanneer er een mooi – niet al te fijn-  patroon is ontstaan.
  • Bak de brownie in 30 minuten op 190 °C (boven- en onderwarmte). De bovenkant ziet er droog en krokant uit na het bakken, maar van binnen is hij nog lekker zacht en smeuïg.
  • Laat de brownie volledig in de vorm afkoelen.
  • Nadat de karamel brownie helemaal is afgekoeld kun je hem in stukken snijden. Ik sneed hem in 9 flinke stukken. Die vullen behoorlijk kan ik je vertellen, een compleet gebakje! Voor bij de koffie halveerde ik de blokjes. Wat ik niet heb gedaan, maar wat wel heerlijk is; een karamel brownie met een bolletje ijs serveren! Zeg daar maar eens nee tegen ?
Bewaren

De brownies bewaar je zo’n 3-5 dagen afgedekt op een donkere en koele plek. De brownies kun je ook invriezen.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

168 reacties

  1. Janny schreef:

    Gisteren gemaakt! Wat ontzettend lekkker! Lekker knapperig van buiten en ‘sticky’ van binnen. Precies goed!

  2. Lieke schreef:

    Laura, kun je deze brownies ook invriezen ?
    We hebben een familiedag en wil ze graag maken om uit te delen.

    Groetjes Lieke

    1. Laura schreef:

      Dat moet zeker lukken 🙂

  3. Gerda schreef:

    Heb ze laatst voor mn High Tea gemaakt, verrukkelijk. Wat over was ingevroren, wat prima gaat, zo kan ik mij af en toe aan een klein stukje bezondigen.??

  4. Hanny schreef:

    Zaterdag gemaakt. De helft opgegeten en de helft ingevroren. Acht stukken haalde ik eruit. Schandalig lekker!!

  5. Sandy schreef:

    Hoi Laura,

    weer een heerlijk recept die ik van je blog wil uitproberen! Ik heb nog een vraagje, ik heb geen stroop in huis, kan ik dit ook vervangen door honing?

    Hoor graag van je?

    1. Laura schreef:

      Ik zou het niet vervangen door honing, dan zou ik het eerder nog weglaten.

  6. Anne schreef:

    He Laura,
    Is het normaal dat de suiker heel erg gaat klonteren?
    Liefs, Anne

    1. Laura schreef:

      Dat zou niet moeten, heb je het vuur misschien hoog staan?

      1. Anne schreef:

        Vuur stond laag. Heb het opnieuw gedaan, eerst de boter laten smelten, toen beetje bij beetje de suiker erin. Helemaal goed gegaan!

  7. Renee schreef:

    Zou ik de boter kunnen vervangen door kokosolie? En zo ja, kan ik dan dezelfde hoeveelheid gebruiken? Bedankt alvast!

    1. Laura schreef:

      Heb ik geen ervaring mee, ik zou het gewoon proberen 🙂

  8. Renée schreef:

    =( toch gewoon met roomboter geprobeerd, maar de suiker wil niet smelten en wordt klonterig. ik probeer het gewoon in een pannetje te laten smelten, dus niet au bain marie.
    Iemand tips?

    1. Laura schreef:

      Zorg dat het vuur heel laag staat. De boter moet echt alleen smelten en niet gaan borrelen, anders gaat je suiker karamelliseren ipv oplossen. Dat het nog een beetje korrelig is, is prima, maar er mogen geen klonten in zitten.

  9. Sanne schreef:

    Vandaag heb ik dit recept ook gemaakt, nadat ik het bij een buurvrouw heb geproeft. Zo lekker! Maar helaas was die van mij veel te klef en zacht van binnen. Enig idee wat ik hier aan kan doen? Mijn bakvorm is rond met een diameter van 18 cm. Dat is inderdaad kleiner, zou hij dan langer in de oven moeten op een lagere temperatuur? Ik hoop dat je een tip voor mij hebt.

    1. Laura schreef:

      Hij is dikker, en daardoor heeft hij waarschijnlijk even wat meer tijd nodig in de oven.

  10. Lieke schreef:

    Heb deze versie met behulp van je boek gemaakt. Hij staat in de oven….ben zo benieuwd!!

  11. Deedee schreef:

    Ik heb een vraag.
    Kun je ook als je weinig tijd hebt, een brownie mix van de supermarkt gebruiken en daar de karamel door heen doen?

  12. Inge schreef:

    Tip: de boter en suikers in een pannetje samen smelten en de choco au bain Marie. Dan samen mixen. Zo kan de suiker helemaal oplossen en hoef je de choco niet over te verhitten (wordt dan bitter).

  13. Nicky schreef:

    Dit wil ik zeker proberen. Ik heb een vraagje: Kan het ook in een springvorm of wordt de caramel daar te vloeibaar voor? (Als de caramel eruit lekt zou natuurlijk een beetje jammer zijn.)

    1. Laura schreef:

      Dat moet wel lukken hoor.

  14. Nicky schreef:

    En zou je de vanille extract ook door vanillesuiker kunnen vervangen?

  15. Patricia schreef:

    Kan ik ipv bloem ook kokosmeel,boekweitmeel of rijstmeel gebruiken?En blijft de hoeveelheid dan hetzelfde?

4.94 from 16 votes (14 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept