Havermout banaan koekjes met cranberries en noten

Gepost: 9 mei 2015 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Havermout banaan koekjes met cranberries en noten

Een tijdje geleden kwam een vriendin van mijn zusje langs en ze nam zelfgemaakte koekjes mee. Havermout banaan koekjes waren het, ik moest even wennen aan de smaak maar vond ze eigenlijk best wel lekker! Ik vroeg natuurlijk gelijk hoe ze ze gemaakt had en het bleek niet meer dan banaan en havermout te zijn. Aha, interessant. Daar wilde ik wel eens mee experimenteren! De basis van deze havermout banaan koekjes bestaat alleen uit havermout en banaan (goh 😉 ) en je zou ze ook zo al kunnen bakken. Het leek mij alleen lekkerder om er nog wat meer smaak aan te geven. Dat deed ik met kaneel, cranberries en noten. Ik had het eerlijk gezegd niet verwacht, maar wat zijn deze koekjes lekker zeg!

BAKTIP: Je kan de banaan zo fijn mogelijk prakken met een vorm, maar het beste resultaat krijg je door de banaan even te pureren met een staafmixer

Zin om te bakken met banaan, maar even geen idee wat te maken? Laat je inspireren door deze verrassende receptideeën met banaan.

50x koekjes

Ben jij net als ik een echte koekjesfanaat? Van appel-kruimel rondo’s tot haverkoeken en van brookies tot stroopwafels en Jan Hagel. 50x Koekjes staat vol met heerlijke koekjesrecepten met stap-voor stap beschrijvingen, tips en trucs om het bakken nog gemakkelijker te maken en smakelijke foto’s. Met dit bakboek kan iedere koekjesliefhebber direct aan de slag! 

Bestel hier!

Afbeelding

Gezonde recepten met banaan

Zoals je misschien al weet, ben ik geen fan van banaan en zal je mij nooit een banaan op zichzelf zien eten. Met de jaren ben ik er wel achter gekomen dat banaan een lekker ingrediënt is om meer verantwoorde ontbijtjes of tussendoortjes mee te maken. Enkele recepten die hier op het blog staan:

havermout banaan koekjes 2a
havermout banaan koekjes 3a
havermout banaan koekjes 4a
havermout banaan koekjes 5a

 

Havermout banaan koekjes met cranberries en noten

Opslaan
Recept afdrukken

4.70 van 50 stemmen

Harvemout banaan koekjes met cranberries en noten

Deze havermout banaan koekjes zijn in een handomdraai gemaakt en ideaal voor mensen met een allergie. Ze zijn namelijk glutenvrij, lactosevrij en suikervrij.
Porties: 14 koekjes

Ingrediënten

  • 320 gram rijpe banaan (2 flink grote bananen. Zijn ze niet rijp? Lees hier hoe je ze snel kunt rijpen!)
  • 120 gram havermout
  • 1 tl kaneel
  • 50 gram gedroogde cranberries
  • 50 gram ongezouten noten, gehakt

Instructies

  • Pel de banaan en snij deze in plakjes. Pureer de banaan met een staafmixer of prak hem zeer fijn met een vork. Voeg de havermout toe en spatel door de gepureerde banaan. Voeg dan de kaneel, cranberries en noten toe. Spatel (of kneed) dit gelijkmatig door het deeg.
  • De koekjes behouden hun vorm tijdens het bakken, dus maak ze zeker niet te dik. Ik vind zelf iets dikkere koekjes heel lekker, maar je kunt ze dus ook nog wat dunner maken. Ik draaide zelf met de hand balletjes en drukte ze een beetje platter.
  • Bak de havermout banaan koekjes in 20 minuten op 180 °C (boven- en onderwarmte). De koekjes worden niet helemaal knapperig, maar blijven iets zachter.
Tips

Voor degenen met een gluten allergie: let bij de havermout goed op of je gecertificeerde glutenvrije havermout hebt. Dit staat dan op de verpakking.

Deze koekjes zijn niet alleen lekker, maar ook gezond! Ze bevatten geen suiker en zijn ook nog eens glutenvrij en lactosevrij. Goede reden om gewoon een voorraadje van deze koekjes te maken voor de lekkere trek ?

Bewaren

In een afgesloten trommel tot 2 weken houdbaar.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

150 reacties

  1. Katrien schreef:

    Ik heb ze net gemaakt met rozijnen in plaats van cranberries en een scheutje ahornsiroop! Super lekker!!

  2. Michelle schreef:

    Let op! Voor mensen van een ‘bite’ houden zijn deze koekjes niet geschikt.
    De koekjes blijven zacht en voelen rubberig aan, ook als je ze nog eens een extra 20 minuten geeft in de oven.

    Hooguit het proberen waard voor veganisten, mensen die niet tegen gluten kunnen en overbezorgde moeders.

    1. jo schreef:

      Hier sluit ik me voor de volle 100% bij aan!!!

  3. Conny schreef:

    Kan je de havermoutkoekjes met banaan ook met appelmoes light maken ipv banaan?

    1. Laura schreef:

      Je kunt het proberen, maar denk niet dat het lukt omdat appelmoes een hele andere consistentie heeft.

  4. Benedicte schreef:

    Kan ik er ook verse zwarte besjes in verwerken?

  5. Anne schreef:

    Hoi, ik neem aan dat ze in een voorverwarmde oven gebakken moeten worden? En hoe veel dagen blijven de koekjes goed? Groetjes.

    1. Laura schreef:

      Bakken doe je altijd in een voorverwarmde oven. Ze blijven ongeveer een week goed.

  6. Wesley schreef:

    Hey

    Het is super lekker
    Maar nu vraag ik me af hoe lang ze vers blijven dan kan ik er misschien eens wat meer maken

    1. Laura schreef:

      Deze blijven zeker wel een week goed, maar je kunt ze ook invriezen.

  7. Yonneke schreef:

    Dat ziet er heerlijk uit. Is het ook mogelijk met iets anders dan cranberry? Rozijnen bijvoorbeeld?

    1. Laura schreef:

      Ja hoor, kan prima.

  8. shirley schreef:

    Haiiiiii
    ik tel mijn calorieen…wat kan ik per koekje opschrijven? zeg maar per gram ?

    1. Laura schreef:

      Geen idee, ik tel ze niet

  9. Bregje schreef:

    Lekker en gezond! Ik had niet genoeg cranberries dus ik heb de andere helft gedroogde abrikozen gezet. Werkt ook prima! Verder heb ik walnoten en pinda’s erin gedaan. Voor herhaling vatbaar en leuk om verder mee te experimenteren 🙂

  10. Lo schreef:

    Vandaag gemaakt volgens recept, prima gelukt! Over een paar dagen loop ik een bergmarathon prima voer en de juiste energie voor onderweg.

  11. Theresa schreef:

    Ik heb de koekjes met m’n dochtertje gemaakt, ze zijn lekker, maar heel erg vast geplakt aan het bakpapier. Tips?

    1. Laura schreef:

      bij mij plakten ze totaal niet vast, heb je alle hoeveelheden juist afgewogen? Kan ook nog aan het soort bakpapier liggen.

  12. Lies schreef:

    Gemaakt, gelukt en lekker! 🙂

  13. Joke sk schreef:

    We hebben een grote vijgenboom in de tuin waar jaarlijks heel wat vijgen vanaf komen.
    Zou je de vijgen (zonder schil), op een of andere manier, er ook in te verwerken zijn?
    Of zijn ze te vochtig?
    Als het kan, is er dan nog iets waar ik dan rekening mee houden moet?

    1. Laura schreef:

      Ik zou het gewoon eens proberen 🙂

  14. jo schreef:

    Ik ben gek op koekjes bakken en ze opeten :), maar ik vind deze echt niet lekker hoor. Ze blijven taai en saai.
    Of ik doe wat verkeerd of ik heb toch duidelijk een ander idee bij lekkere koekjes!!

    1. Laura schreef:

      Je doet niks verkeerd, dit is gewoon een heel ander soort koekjes. Dit zullen door de ingrediënten nooit knapperige brosse koekjes worden. Maar daar heb ik gelukkig wel genoeg andere recepten voor 😉 Ik zie deze koekjes zelf meer als een wat verantwoorder tussendoortje dan een lekker koekje bij een kopje thee.

  15. Gitte schreef:

    Hoe lang zou je deze koekjes kunnen bewaren?

    1. Laura schreef:

      Zeker een week 🙂

4.70 from 50 votes (45 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept