Glutenvrije vanillecake

Gepost: 15 mei 2014 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Glutenvrije vanillecake

Het bakken van een glutenvrije cake was voor mij nogal een uitdaging geworden. Ik had al twee keer eerder een poging gedaan tot een glutenvrije en lactosevrije cake, maar deze kwam steeds al ingezakt uit de oven. Ik raakte er een beetje gefrustreerd van, maar het zou mij hoe dan ook gaan lukken! Achteraf ben ik gewoon iets te eigenwijs geweest. Ik dacht dat ik mijn eigen basis cake recept wel kon ombouwen tot een glutenvrije vanillecake. Niet goed over nagedacht dus, want dat ging steeds mis.

Bij poging nummer drie besloot ik iets minder ambitieus te zijn. Het lactosevrije gedeelte liet ik voor het gemak even achterwege, ik moest eerst het bakken zonder gluten maar eens onder de knie krijgen. Ook hield ik nu het recept van de verpakking aan  al gaf ik hier nog een eigen kleine twist aan. Dit bleek een succes te zijn! De cake zag er prachtig uit toen hij uit de oven kwam en rook ook nog eens heerlijk. Ik was nog even bang dat hij toch nog zou inzakken, maar dat gebeurde gelukkig niet. Echt een aanrader dit recept voor wie geen gluten mag!

glutenvrije vanillecake 2a

De cake is echt heel erg lekker en je hebt helemaal niet het gevoel dat je een glutenvrije cake eet. Deze glutenvrije vanillecake is gewoon hartstikke luchtig en lekker, hij is alleen wat droger dan je misschien gewend bent. Omdat glutenvrije cakes vrij snel droog worden is het van groot belang dat je hem na afkoelen zo snel mogelijk luchtdicht verpakt. Wanneer je een plakje afsnijdt de cake ook gelijk weer goed inpakken (en snel het plakje opeten natuurlijk 😉 ).

glutenvrije vanillecake 3a
glutenvrije vanillecake 4a

Meer glutenvrije recepten

Ben je op zoek naar inspiratie voor glutenvrij bakken? Op mijn blog vind je een ruime keuze aan heerlijke glutenvrije recepten. Van heerlijke koekjes en taarten tot luchtige cakes en knapperige repen – er is genoeg keuze!

Hieronder vind je een selectie van populaire glutenvrije baksels:

Alsof dit nog niet genoeg is, heb ik in dit artikel heb ik 10 glutenvrije recepten voor je verzameld die stuk voor stuk makkelijk te maken zijn en heerlijk smaken. Of kijk eens in dit complete overzicht met glutenvrije recepten.

 

Glutenvrije vanillecake

Opslaan
Recept afdrukken

4.70 van 23 stemmen

Glutenvrije vanillecake

Zelf een glutenvrije vanillecake maken is niet moeilijk met dit recept. De cake zal niet inzakken en is lekker luchtig. Je merkt niet dat hij glutenvrij is!
Porties: 12 plakjes (25 cm vorm)

Ingrediënten

  • 220 gram  glutenvrij meel, gezeefd (Schär Kuche & Keckse)
  • 200 gram fijne kristalsuiker
  • 125 gram ongezouten roomboter
  • 4 eieren, gesplitst
  • 10 gram bakpoeder
  • 125 ml melk
  • 1 tl vanille extract
  • snuf zout

Instructies

  • Klop de eiwitten met de helft van de suiker stevig, het hoeft niet helemaal stijf te zijn. In een andere kom klop je de boter romig, voeg daarna de andere helft van de suiker toe en mix goed.
  • Voeg eigeel, meel, bakpoeder, vanille-extract, zout en melk toe en meng tot een beslag. Schep het schuim door het beslag, spatel het er rustig doorheen tot je een mooi glad beslag hebt.
  • Giet het beslag in een ingevette en bebloemde cakevorm van 25 centimeter.
  • Bak de cake in 50-60 minuten af op 180 °C (boven- en onderwarmte).
Bewaren

De cake kun je het best in aluminiumfolie bewaren of in een trommel. Dan blijft hij zeker een week goed. Bewaar een cake niet in de koelkast, daar droogt hij van uit.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

154 reacties

  1. MySimplySpecial schreef:

    Dat ziet er heerlijk uit! Ik wil wel een plakje!

  2. Die cake ziet er echt heel goed uit. Misschien moet ik gewoon maar onnodig glutenvrij gaan eten!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Je zou het bijna doen hè 😛

  3. Lian schreef:

    Daar is ‘ie dan! Ook lekker als marmercake hoor 😉

    1. Laura's Bakery schreef:

      haha ja! Dat moet ik ook maar eens proberen 🙂

  4. Joëlle schreef:

    Super lekkere cake! Ook met appeltjes en kaneel erdoor erg lekker. Super recept, ik heb nog nooit zo’n lekkere glutenvrije cake gehad!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Wat fijn dat je hem zo lekker vindt! Ik wil er binnenkort ook eens mee gaan variëren 🙂

  5. kimmy schreef:

    mmm ziet er heerlijk uit mij glutenvrij koemelkvrije cake mis lukken nog steeds

  6. Greetje schreef:

    Mogen geen melk ei en gluten eten dus zelfde bloem gebruikt als jou met no egg en olijfolie maar niet helemaal goed gelukt ; wel lekkere smaak maar niet echt cake te moeten als je het ziet!

    1. Stefan schreef:

      hoi, weet niet of het werkt, maar van kikkererwten vocht (uit blik) kun je ‘eiwitschuim’ maken. Deze brengt dan misschien wel de luchtigheid. Ik heb het nog nooit in cake verwerkt, misschien werkt het.

  7. kimmy schreef:

    ik mag geen koemelk en geen gluten maak cakes met de schar cake mix die cakes zijn zoals bakstenen en als ik een grote cake maak valt hij in en zeer droog van textuur zou toch graag is een prefect gebak kunnen maken kan iemand mij helpen

    1. Laura's Bakery schreef:

      Het is mij ook nog niet gelukt om met schar meel ook een (mooie) lactose vrije cake te maken, ik kan je hier helaas (nog) niet bij helpen.

      1. Anouck schreef:

        Je kunt ook lactose vrije melk (merk naam minusL) in de winkel kopen werkt gewoon goed

        1. Jannie schreef:

          Rijstmelk kan ook, werkte bij mij perfect. Hier zit geen lactose in.

  8. rianne schreef:

    nou mijn 2 zoontjes eten glutenvrij dus ga ik dit proberen super

  9. kimmy schreef:

    mmm super zal ik is uit testen want de mijne zijn kurk droog

  10. kathy schreef:

    Hoi ik ook quinoameel gebruiken.
    alvast bedankt

    1. Laura's Bakery schreef:

      Ik heb eerlijk gezegd geen idee, ik heb nog niet eerder met quinoameel gebakken.

  11. kimmy schreef:

    mmm dat klinkt heerlijk dank u wel voor de tip Kathy

  12. kimmy schreef:

    Beste Laura

    heb je ondertussen al een nieuw receptje die wat degelijk is van structuur

    niet te droog en lekker van smaak heb van de week een appeltaart gemaakt hij

    kwam niet op

    was wel beter niet zo droog omdat ik er appelen en abrikozen confituur had opgedaan

    1. Laura's Bakery schreef:

      Zoek je een appeltaartrecept of een cake recept? Het appeltaartrecept dat op mijn blog staat is een topper en ook deze cake is lekker van structuur. (overigens is glutenvrij altijd wat droger van structuur)

  13. kimmy schreef:

    ik zoek eigenlijk van beide een receptje

    ik denk dat ik is zal veranderen van bloem soort meschien is dat een oplossing

    1. Laura's Bakery schreef:

      de glutenvrije cake vind je hier op deze pagina al 😉 Voor appeltaart kun je hier eens kijken: http://www.laurasbakery.nl/omas-appeltaart/

  14. laleh schreef:

    Ik heb deze cake gister gemaakt en hij is erg goed gelukt.
    Ik heb alleen de melk vervangen voor amandelmelk en ik had toevallig
    glutenvrij bloem van een ander merk in huis.
    Heel goed recept.

    Ik bedacht mij later dat het mij ook lekker lijkt met jam.
    Ik had er slagroom op plantaardige basis bij. Heerlijk.

    1. laleh schreef:

      Mijn man die gewoon glutenvolle producten kan eten
      vond deze cake ook erg lekker en vroeg meteen wanneer ik hem
      weer wil maken 🙂
      Hij is helemaal niet droog. Komt juist door het eiwit denk ik.

  15. kimmy schreef:

    hio Laleh

    welke glutenvrije bloem gebruik jij ?

    1. laleh schreef:

      Ik heb zelf die van Orgran gebruikt.
      Staat er nu ook weer 1 in de oven 🙂

4.70 from 23 votes (18 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept