Confetti verjaardagstaart

Gepost: 21 april 2015 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Confetti verjaardagstaart

Vandaag bestaat Laura’s Bakery dan echt 5 jaar! Gisteren kondigde ik al een feestweek met gave winacties aan en blikte ik terug op 5 jaar bloggen. Omdat bij feest ook taart hoort, besloot ik speciaal voor het 5-jarig jubileum van mijn blog een gave verjaardagstaart te maken. Talloze ideeën had ik al bedacht, maar er eentje uitkiezen bleek lastiger dan ik dacht. Tot ik het boek Taarten in Stijl zag dan, ik wist gelijk dat ik iets met deze technieken wilde doen. Uiteindelijk werd het een combinatie van eigen ideeën en de technieken in het boek. Ik ben gegaan voor een confetti verjaardagstaart. Deze taart heeft niet alleen sprinkles bovenop, maar ook in de cake zelf!

Het Feestdagen Bakboek 

Ben jij net als ik dol op de feestdagen en dan eigenlijk vooral op het maken van leuke baksels daar omheen? Dan is Het Feestdagen Bakboek echt wat voor jou. Met dit boek bak je het hele jaar door voor de feestdagen en zelfs buiten de feestdagen om kun je dit boek er perfect bij pakken. Van koekjes en brownies tot desserts en prachtige taarten, voor ieder moment vind je een geschikt recept. 

Bestel hier!

Afbeelding
Confetti verjaardagstaart 2a

Tadaaa, ziet deze confetti verjaardagstaart er niet feestelijk uit? Ik vind hem super feestelijk! Perfect om het 5-jarig jubileum van Laura’s Bakery mee te vieren.

Het recept dat ik gebruikte voor de cake komt uit het boek Taarten in Stijl en is wat compacter dan mijn basisrecept voor cake. Het resultaat was wel heerlijk smeuïg en werd hier door ieder testpersoon goedgekeurd!

Confetti verjaardagstaart 3a
Confetti verjaardagstaart 4a
Confetti verjaardagstaart 5a

Meer funfetti cake recepten

Funfetti, confetti en sprinkles, het komt allemaal ongeveer op hetzelfde neer: vrolijke decoratie voor je baksels! Funfetti is meer een Amerikaanse term, maar een funfetti cake klinkt dan wel weer heel gezellig. Toch spreekt een confetticake in het Nederlands meer tot de verbeelding, denk ik.

Ik bak in ieder geval erg graag met deze eetbare confetti, dus het leek me leuk om een paar cake recepten met confetti voor jullie op een rij te zetten. Er zijn genoeg dingen in het leven die gevierd moeten worden, dus dan kun je maar beter de keuze hebben. 😉

Ben je op zoek naar verjaardagstaarten in de breedste zin van het woord? Bekijk hier een overzicht met mijn favoriete verjaardagstaarten. Daar zit vast iets lekkers tussen!

Confetti verjaardagstaart 6a

 

Confetti verjaardagstaart

Opslaan
Recept afdrukken

5 van 2 stemmen

Confetti verjaardagstaart

Met deze vrolijke confetti verjaardagstaart maak je overal een feest van. De sprinkles aan zowel de buiten- en binnenkant van de taart zorgen daar voor!
Porties: 9 personen (15 cm taartvorm)

Ingrediënten

  • 225 gram ongezouten roomboter
  • 250 gram fijne kristalsuiker
  • 4 eieren, gesplitst
  • 2 tl vanille extract
  • snuf zout
  • 225 gram zelfrijzend bakmeel
  • 120 ml melk
  • 40 gram confetti sprinkles

Decoratie

  • 1 recept vanille botercrème
  • gele kleurstof (of een andere kleur die jij mooi vindt)
  • sprinkles
  • topper naar keuze, ik gebruikte een gedecoreerd koekje

Extra nodig

  • ronde bakvorm van 15 centimer (3 stuks is nog makkelijker)
  • paletmes
  • deegschraper
  • spuitzak met kleine stervormige spuitmond

Instructies

  • Mix boter en 175 gram van de suiker romig. Voeg de eidooiers één voor één toe en mix tot deze helemaal zijn opgenomen. Voeg nu de snuf zout en het vanille extract toe en meng er doorheen. Mix de melk en het zelfrijzend bakmeel afwisselend in delen toe.
  • Klop in een aparte kom de eiwitten en de rest van de suiker bijna stijf. Spatel dit voorzichtig door het cakebeslag heen. Voeg de sprinkles toe aan het beslag en spatel deze er doorheen.
  • Ik heb maar één bakvorm van 15 centimeter, dus verdeelde ik het beslag over de vorm en twee kommen. Weeg het desnoods af op een keukenweegschaal zodat je weet dat elke cakelaag straks even groot is.
  • Bak elke cakelaag in 30 minuten op 180 °C (boven- en onderwarmte) gaar en goudbruin.
  • Terwijl de cakelagen staan te bakken, kun je de botercrème vast maken volgens recept. Kleur de crème in een kleur naar keuze.
  • Wanneer de cakelagen volledig zijn afgekoeld, kunnen ze gestapeld en gevuld worden. Leg de eerste plak cake met de onderkant naar beneden op een taartplateau. Verdeel 3-4 flinke eetlepels van de crème over de cakelaag. Plaatst een tweede cakelaag op de crème en verdeel hier weer een nieuwe laag crème over. De laatste cakelaag plaats je bovenop met de onderkant naar boven. Dan is die gelijk mooi recht.
  • Smeer de taart glad af met een dun laagje crème. Het is niet erg als je op dit punt de cake nog door de crème heen ziet. Het gaat er om dat je een basislaag hebt zonder losse kruimels.
  • Na die eerste laag breng je een dikkere laag crème aan, probeer overal een gelijke hoeveelheid aan te brengen. Als hij rondom helemaal is ingepakt ga je de taart strak maken. Dit kan met een spatel of met de rechte kant van een deegschraper. Zet deze recht tegen de taart aan en strijk de taart rondom helemaal glad. Vergeet niet de bovenkant mee te nemen. Zet niet te veel druk op de schraper, je wilt de laag crème niet verwijderen.
  • Het klinkt een beetje gek, de taart glad maken om er vervolgens strepen in te trekken. Maar met een gladde basis krijg je nu eenmaal het mooiste effect. De verticale strepen zijn makkelijk te maken. Zet een paletmes tegen de onderkant van de taart en trek deze in een rechte lijn naar boven. Verplaats de spatel een stukje naar rechts en herhaal dit. Werk de taart rondom helemaal af.
  • Vul een spuitzak met de overgebleven crème. Spuit rondom langs de rand van de taart kleine toefjes. Strooi wat sprinkles over deze toefjes en plaats de topper in het midden van de taart.
Bewaren

De taart kan je 2-3 dagen in de koelkast bewaren. Zorg dat de taart in een afgesloten doos zit of onder een stolp of iets dergelijks.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

98 reacties

  1. Moniek Rump schreef:

    Hoi Laura,
    Wat ontzettend leuk dat je mijn boek ‘getest’ hebt! Je taart is prachtig, en natuurlijk van harte gefeliciteerd met je 5-jarig jublieum!
    Toen ik mijn boek schreef heb ik enorm zitten schaven aan de recepten. Vooral een ‘gewone’ vanillecake steekt heel nauw. Ik heb recepten uitgeprobeerd met melk, karnemelk, gesplitste eieren, het klassieke cakerecept, en na veel blindtesten (met dank aan zonen, vrienden en familie) kwam deze als beste uit de test. Vooral door de eieren te splitsen wordt de cake veel smaakvoller.
    Een andere favoriet is de red velvet, erg lekker met een creamcheese vulling en gezoet kokosschaafsel als afwerking!
    Veel succes verder met je blog, en op naar de volgende vijf jaar!

    Hartelijke groet,

    Moniek

    1. Laura's Bakery schreef:

      Hoi Moniek,
      Het was hartstikke leuk om ermee aan de slag te gaan. Ik wilde dat al ontzettend lang eens maken, maar je boek trok me over de streek om het nu eindelijk eens uit te voeren. Qua smaak vonden wij de cake allemaal perfect! Enige was dat hij op het oog te compact er uit zag, nog maar eens een keertje proberen dus 🙂
      Groetjes, Laura

  2. Muriel schreef:

    Wow, helemaal geweldig. Heb het boek ook gelijk besteld toen ik het op je blog voorbij zag komen. Na de nodige marsepein taarten de afgelopen weken, staat deze nu op mijn verlanglijstje om te maken.
    En natuurlijk gefeliciteerd met het vijfjarig bestaan van je blog. Ik lees het dagelijks en leer er een hoop van 🙂

  3. amber schreef:

    heyy
    waar heb jij deze sprinkles gekocht???

    1. Laura's Bakery schreef:

      Bij een taartdecoratie winkel, weet niet meer welke helaas.

  4. Patty schreef:

    hoi!
    Ik had deze taart vorige week met m’n verjaardag gemaakt. Ik had confetti bij de Hema gekocht, maar na het bakken was er niets meer zichtbaar vd confetti in het beslag. Enig idee waardoor dit komt?
    Groetjes

    1. Laura's Bakery schreef:

      Waarschijnlijk heb je confetti die van zichzelf wit is en alleen een gekleurd laagje heeft? Dit is niet echt goede kwaliteit om te gebruiken als je het mee wilt bakken. Je kunt beter suikerstrooisels kopen die helemaal gekleurd zijn.

  5. Iris schreef:

    Hoi Laura. Twee weken geleden heb ik deze taart gemaakt, maar je zag de confetti niet 🙁 heb jij deze gebruikt? http://www.deleukstetaartenshop.nl/funcakes-mini-confetti-mix-60-gr Groetjes, Iris

    1. Laura schreef:

      Ik heb een andere gebruikt, maar deze soort is wel vergelijkbaar.

  6. Elise schreef:

    Wat een leuke vrolijke taart! Ik ga ‘m maken voor mijn zusjes verjaardag! Vraagje: waar heb je die confettie op en in de taart vandaan?

    1. Laura schreef:

      Die kun je bij verschillende taartdecoratie winkels kopen (ik heb die van mij gekregen, weet niet precies waar ze vandaan komen)

  7. Linda schreef:

    Hoi Laura,

    Kan ik deze taart ook 1 dag vooraf maken en buiten de koelkast bewaren?

    1. Laura schreef:

      Ja hoor, geen probleem. Probeer hem wel op een koele plek buiten de koelkast te zetten en eventueel af te dekken.

  8. Mandy schreef:

    Hoi Laura, Ik zou deze leuke taart voor mn dochter haar 6e verjaardag willen maken
    voor 24 kindjes. Heb je hier ook mogelijkheden voor? dus een grotere doorsnede maat?
    Groetjes, Mandy

    1. Laura schreef:

      Jazeker, met dit artikel kun je de recepten eenvoudig omrekenen naar een grotere maat 🙂 http://www.handigebaktips.nl/recepten-omrekenen/

  9. Marthe schreef:

    Hallo Laura, wat een geweldige vrolijke taart! Ik zou deze graag ook eens maken. Wat ik mij nog afvraag is welke spuitkop je best gebruikt om zo’n resultaat te bekomen?

    1. Laura schreef:

      Ik gebruik van 1M van Wilton

  10. Irene schreef:

    Hoi Laura,
    wat een super leuke taart! Ik krijg meteen zin om hem te gaan maken! Ik ga de taart onthouden, want de verjaardag van mijn dochter komt er al bijna aan.
    Kan de taart ook een dag van te voren gemaakt worden? Blijft hij mooi en lekker in de koelkast tot een dag later?
    Groetjes, Irene

    1. Laura schreef:

      Je kunt hem prima een dag van tevoren maken hoor! Ik zou hem buiten de koelkast bewaren. Even afdekken en op een koele plek zetten.

  11. Chantal schreef:

    Hoi Laura,

    Ik heb een vraag over de botercreme. Als ik je artikelen goed heb begrepen vul je doorgaans een taart met wat zachtere botercreme (zoals de vanillebotercreme waar je naar linkt), en smeer je een taart af met stevigere 1:1 botercreme, om daarna te bekleden met marsepein/fondant.
    In het recept hierboven benoem je in je recept alleen de vanillebotercreme, die het gele kleurtje krijgt, en vul je daar niet alleen de taart mee, maar smeer je de taart hier ook mee af. Begrijp ik hieruit dat wanneer je een taart decoreert met (een leuk kleurtje) botercreme, zonder dat daar nog wat overheen komt, dat je dan voor het afsmeren wel de zachtere (vanille)botercreme moet gebruiken??

    Kan je die botercreme-taart dan vervolgens nog wel decoreren met bijvoorbeeld icing of is de buitenlaag daar dan te zacht voor? Ik meen namelijk dat ik hier wel eens een voorbeeld van had gezien (een afgesmeerde taart met van icing nog een spinneweb erop gemaakt bijvoorbeeld).

    1. Laura schreef:

      De 1:1 botercrème gebruik je inderdaad alleen als je hem bekleedt met fondant of marsepein. Met icing kan wel, maar dan zou ik hem eerst even in de koelkast zetten zodat hij steviger wordt.

  12. Désirée schreef:

    Hoi Laura,
    Wat een geweldig leuke taart. Echt feestelijk!
    Zelf ben ik niet zo’n fan van botercreme. Kan ik de taart ook vullen met jam en/of gele room? Zo ja, hoe zou jij dat dan doen? En wel bekleden met de botercreme? Dat ziet er wel zo leuk uit.

    Groetjes Désirée

    1. Laura schreef:

      Thanks! Je kunt zeker andere vullingen gebruiken en gewoon afsmeren met botercreme. Ik weet alleen niet hoe banketbakkersroom en botercrime samen smaken, dat heb ik nog nooit geprobeerd.

  13. Else schreef:

    Hoi Laura,

    Wat een supergave taart! Ik wil deze graag maken voor m’n verjaardag (donderdag).
    Ik heb alleen niet zo’n kleine bakvorm.. Kan de taart ook in een 24cm bakvorm gemaakt worden?
    Zo ja, zijn de baktijden/ warmte van de oven dan anders, of gelijk?
    Groetjes

    1. Laura schreef:

      Kan ook, je krijgt dan dunnere lagen en die hoeven dus ook minder lang in de oven.

  14. Irene schreef:

    Hoi Laura,
    Ik ben helemaal fan van deze taart. Maar het lijkt me ook leuk om zo’n taart te maken die helemaal bedekt is met sprinkels. Echt helemaal rondom. Ik lees daar verschillende dingen over. Ook qua cake. Heb jij daar advies voor? Is het voor zo’n taart verstandig om dit recept voor cake en botercreme te gebruiken of kan ik daarvoor beter een cake biscuit maken (zoals in je cake biscuit recept)?
    Groetjes, Irene

    1. Laura schreef:

      Beide kan, maar als je de taart door de sprinkles wilt rollen om hem te bedekken is een cake handiger.

  15. HansjePansje schreef:

    De taart ziet er echt geweldig uit! Kun je het cakebeslag ook vervangen voor “normaal” cakebeslag? Is het dan evenveel als je het recept 1 keer doet?

    1. Laura Kieft schreef:

      Je kunt ook andere recepten gebruiken ja, zo het dan x 1,5 doen.

5 from 2 votes (2 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept