In deze periode gooi ik het liefst overal speculaaskruiden doorheen. Ik ontbijt of lunch in de herfst en winter regelmatig met pap en die breng ik op smaak met kruiden. Ook mijn baksels moeten eraan geloven, ik ben dól op die kruidige smaken. Deze appel-speculaas kruimelcake is een parel als je het mij vraagt. Een briljante versie van de appel-kaneelcake. In plaats van kaneel dus speculaas, en die kruimellaag voegt een heerlijke extra structuur toe. Probeer maar eens!
BAKTIP: Mijn appel-speculaaskruimelcake bak ik in een vierkante bakvorm. Ik heb zelf dit exemplaar in huis. Zo wordt het een soort plaatcake.



Hoi, Laura,
zou ik dit recept ook glutenvrij kunnen maken? zoja wat kan ik dan voor wat vervangen? dankjewel! 🙂
Ik durf het niet exact te zeggen, maar hopelijk helpt dit artikel je daarbij: https://www.laurasbakery.nl/glutenvrij-bakken-doe-je-zo/
De cake de tweede keer op 170 graden gebakken en toen was hij perfect.
Hoi Laura, dit recept was een succes! Heb m verdubbeld en in 2 springvormen van 20 cm doorsnede gebakken. Er wordt hier én door familie alweer om herhaling gevraagd!
De cakes hadden ook wel 5 tot 10 min langere baktijd nodig, maar daar houd ik de volgende keer gewoon rekening mee.
En nu had ik nog pepernoten voor het kruim, maar ik las terug van iemand die schuddebuikjes had gebruikt, of ik verkruimel speculaasjes. Dit was te lekker om alleen maar in december van te genieten!
Bedankt!
Vandaag gemaakt en was heerlijk. 5-10 min extra in de oven, met 25min kwam de sateprikker er nog nat uit. Doe altijd dan met ong 2,5min verlengen en steeds checken, werkt goed. Met onze combi-oven moet het baksel altijd langer in de oven dan volgens het recept, wellicht hebben anderen die hier reageren hetzelfde, dus gewoon even verlengen en checken op gaarheid.
Kruimellaag zakte bij mij de cake in, waardoor het niet echt een lekker kruimellaagje werd, maar komt waarschijnlijk omdat ik de ingrediënten te vast gekneed heb.
Zeker voor herhaling vatbaar. Ik vind het fijn om met recepten die lekker smaken, te experimenteren zodat ie perfect wordt.
De cake is heerlijk van smaak, maar de kruimels waren allemaal in het deeg gezakt. Hoe kan ik ervoor zorgen, dat ze er beter bovenop blijven liggen?
Zijn de kruimels misschien iets te groot van formaat? Als ze te zwaar zijn kunnen ze misschien wat weg zakken.
hoi laura ik heb de cake net gebakken. Tussen de onderste laag (met blokjes appel) en de bovenste laag heb ik nog 1 kei-grote appel in schijfjes gelegd. Ook had ik een grotere vorm gebruikt, waarbij ik heel handig gebruik kon maken van het knopje ‘recept omrekenen. Bedankt daarvoor! De baktijd flink verhoogd en ook de temperatuur ietsje hoger. Ik ben benieuwd hoe het zal smaken. De geur is heerlijk in ieder geval.
Laat je deze cake afkoelen in de vorm, of haal je m er juist uit?
Ik laat hem even afkoelen.
Heerlijke cake, maar de kruimellaag was voor mij net teveel qua smaak. Heb het meeste eraf geschraapt en toen was hij voor mij perfect.
Maar dat is een kwestie van smaak.
Ook ik heb de cake 20 minuten langer in de oven gelaten om hem goed gaar te krijgen. En ik corrigeer de temp al voor de afwijking die de oven heeft, 180°C ingesteld is bij mij 160 gemiddeld. Terwijl het maar een dun laagje deeg is. Maar ik was gewaarschuwd. De volgende keer doe ik er wat anijszaad in.
Inderdaad een kwestie van smaak, maar leuk om te horen dat je zo aan het experimenteren bent geslagen. Nu ook wel benieuwd naar een versie met anijs.
Heerlijke cake… had het met donkerbruine basterdsuiker gemaakt had niets anders in huis.
Erg smakelijk en eentje om vaker te maken…
Twee keer geprobeerd maar steeds mislukt. De kruimels zakken in de cake waardoor deze niet gaar word. Kruimels express de tweede keer kleiner gemaakt en gekoeld van te voren.
Of klop ik het beslag te lang?
Het is niet erg dat de kruimels wat in de cake zakken, ik zou het proberen wat langer te bakken.
Kun je deze ook eerder maken en dan invriezen?
Ja dat kan!
Hoi laura,
Ik heb dit recept ook gemaakt, maar in plaats van appel heb ik amandelspijs erin gedaan hij moest wel iets langer in de oven maar hij smaakte super lekker.
Groetjes sandra
Goed om te horen Sandra!