De enige echte: oranje tompouce (how to)

Gepost: 19 mei 2012 Laatst bewerkt: 10 april 2026

Oranje tompouce

Na een stilte van ruim twee weken op mijn blog een kort bericht. Op het moment ben ik bezig met de laatste (zware!) loodjes van mijn afstuderen. Jullie begrijpen, daar gaat veel tijd in zitten waardoor mijn blog er een beetje bij inschiet. Ik kan jullie wel vertellen dat er een hoop leuke posts aan zitten te komen, de foto’s zijn er maar de bijbehorende teksten moeten nog geschreven worden. Nog even dus voordat er weer regelmatig updates verschijnen. Nog maar even, dan ben ik klaar met school. Ik kan het mij nog maar moeilijk voorstellen dat ik straks niet meer naar school toe hoef.

Genoeg over school, daar ben ik al druk genoeg mee. Ik heb een heel erg leuke post voor jullie, al zeg ik het zelf :). Met het EK in zicht kleurt heel Nederland oranje, dit blijft niet alleen bij accessoires voor een oranje outfit maar ook lekkernijen worden in speciale oranje edities uitgebracht. Aangezien ik gék ben op tompoucen leek het mij leuk om ze zelf te maken, in oranje natuurlijk!

BAKTIP: Voor dit recept gebruikte ik het spuitmondje (maat 6B) van Wilton

Oranje tompouce

Oranje tompouce

Opslaan
Recept afdrukken

5 van 1 stem

Oranje tompouce

Voor het EK, WK of koningsdag. Eén ding is zeker; deze oranje tompouce is ontzettend lekker!
Porties: 5 tompouce

Ingrediënten

  • 5 plakjes bladerdeeg
  • 1 portie banketbakkersroom
  • 100 gram poedersuiker
  • 1-1,5 el water
  • oranje kleurstof
  • 125 ml slagroom

Instructies

  • Laat de plakjes bladerdeeg ontdooien. Halveer deze en leg ze op een met bakpapier beklede bakplaat. Prik er met een vork heel veel gaatjes in.
  • Bak de bladerdeeg plakjes 10 minuten op 200˚C (onder- en bovenwarmte). Leg er daarna een vel bakpapier op, gevolgd door een bakplaat.

    Als ze iets gerezen zijn, drukt dit ze plat. Laat ze zo nog eens 5 minuten in de oven staan.

  • Laat ze volledig afkoelen voordat je verdergaat. Zorg dat je de banketbakkersroom al gemaakt hebt. Laat de room rustig wat langer doorkoken, je wilt dat de room zo stevig mogelijk is.
  • Roer poedersuiker, water en de oranje kleurstof door elkaar tot je een mooi glad glazuur hebt. Smeer de helft van de bladerdeegplakjes ermee in.
  • Doe de banketbakkersroom in een spuitzak met gladde ronde spuitmond. Verdeel de vulling over de andere 5 plakjes bladerdeeg. Leg de geglazuurde plakjes erbovenop.
  • Klop de slagroom met suiker stijf en doe in een spuitzak met stervormige spuitmond. Spuit op de tompouce een lijn slagroom.
Bewaren

Eenmaal gemaakt kun je de oranje tompouce 1-2 dagen in de koelkast bewaren, maar ze zijn het lekkerste om direct op te eten.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

18 reacties

  1. Sigrid schreef:

    Ze zien er heerlijk uit! Veel succes met afstuderen!!

  2. Jolanda schreef:

    Ze zien er heel lekker uit Laura! Enne…succes met de laatste loodjes op school hè.

    Liefs,
    Jolanda

  3. Anonymous schreef:

    helaas gaat jouw afstuderen gaat gelijk op met mijn afstuderen waardoor ik mijn studieontwijkend gedrag helaas niet vaak genoeg op deze blog kan uitoefenen! Succes! gr nikki

  4. Laura schreef:

    Bedankt allemaal! Nikki, jij ook heel veel succes!

  5. Anonymous schreef:

    Ziet er weer heel mooi uit . En succes met studeren. Groetjes irma

  6. Laura schreef:

    Ze zien er echt heel leuk uit! Deze ga ik zeker een keer uitproberen, misschien voor 5 mei tijdens de optocht..

  7. Leanne schreef:

    Hoelang zou je ze kunnen bewaren in de koelkast als je ze al in elkaar gezet hebt?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Ik zou ze max 2-3 dagen bewaren, maar liefst zo snel mogelijk opeten.

  8. Jolanda schreef:

    Ik wil voor de verjaardag van mijn dochter tompouzen maken. Maar ik vraag mij af, wordt het bladerdeeg niet zacht door de room als ik ze een dag van te voren maak.

    1. Laura Kieft schreef:

      Dat kan inderdaad wat zacht worden. Je kunt het eventueel coaten met chocolade, of gewoon op het laatste moment pas in elkaar zetten.

  9. Mariska schreef:

    Dat ziet er lekker uit! Zou je ook bijvoorbeeld nu het bladerdeeg al kunnen bakken en over twee dagen de tompouce pas in elkaar zetten?

    1. Laura Kieft schreef:

      Dat kan, maar houdt er rekening mee dat het bladerdeeg hoogstwaarschijnlijk wel wat zachter wordt.

  10. Michelle schreef:

    Heb je inmiddels recept voor echt zelf gemaakte tompoezen?

  11. Mariska schreef:

    Het fondantglazuur kan ik niet vinden.

    Kan ik het ook gewoon met poedersuiker maken en wat water en kleurstof?
    Of heb je een andere tip?

    Dankjewel.

    1. Laura's Bakery schreef:

      In dit recept leg ik uit hoe je gemakkelijk dit kunt maken: https://www.laurasbakery.nl/tompouce-soesjes/

5 from 1 vote (1 rating without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept