Ik heb een heerlijk cadeautje voor jullie vandaag! Namelijk het recept voor een marmercake uit Het Laura’s Bakery Basisbakboek. Ter ere van de zevende druk die vanaf nu in de winkels ligt, leek het mij leuk om een lekker recept uit het boek met jullie te delen. Ik had van tevoren echt nooit verwacht dat Het Basisboek zó populair zou zijn. Het ligt inmiddels alweer 2,5 jaar in de winkels en het wordt nog steeds supergoed verkocht. Daar word ik blij van, dat snap je wel. Ik kan alleen maar hopen dat het derde boek waar ik nu aan werk net zo populair wordt. Over de cake nog even: helemaal niet moeilijk om te maken en heerlijk om te serveren met een beetje slagroom en vers fruit. Leuk bakproject voor dit weekend!



Lekker!
Maakt het verschil of het volle melk of half volle melk is?
In dit recept maakt dat niet uit.
Heerlijk recept Laura. Ik heb deze cake vandaag gemaakt. Heerlijk was die! En erg eenvoudig om te maken.
Ook lekker: Door het lichte deeg de geraspte schil van 1 goed schoongeboende sinaasappel en 1 eetl. versgeperst sinaasappel roeren.
super lekker!
Het was de eerste cake die ik zelf had gemaakt.
Moet de verhouding bakmeel en suiker per se 1:1 zijn? Ik gebruik in mij cakes altijd de helft van de suiker. Vraag me af of dit bij marmercake ook mag. Of wordt de cake te bitter?
Lekker testen zou ik zeggen 🙂 ik kan het zo ook niet inschatten, maar ik vind de cake 1:1 het lekkerst. Deel je het resultaat even? Ik ben benieuwd!
echt super lekker kun je zo´n cake ook met andere smaken maken??
Zeker weten! Of is dit een verzoek? 😉 Welke smaken denk je aan?
Vandaag gemaakt! Geen kruimel meer van over…. ik zeg: LEK-KER! Ook deze gaan we vaker maken!
Morgen jouw klok-koekjes voor oud & nieuw bakken. We zijn lekker bezig door jouw site, echt tof!
Weer bedankt!
Superleuk dit!
Kan je dit ook maken in een ronde vorm?
Ja hoor.
Dag Laura,
Ik heb deze cake ook gebakken, maar bij mij is de cake niet heel hoog geworden en ik had wel een vorm van 25 centimeter.
De smaak was wel goed maar ik was benieuwd hoe het kwam dat hij niet zo hoog was geworden.
Ik hoop dat u hiermee kunt helpen.
Groetjes Emily
Wat gek. Was de cake wel gaar? Of nog erg nat en massief? Heb je misschien te lang gemixt? Ik neem aan dat je niks aan het recept hebt veranderd?
Ik was er achter gekomen dat mijn cakevorm niet de goede maat was 🙂
Ah, dat verklaart het 😉
Kan dit ook met cakemeel?
Met een mix voor cake bedoel je? Natuurlijk, dan moet je het er alleen wel op aanpassen.
Kan dit recept ook in 6 muffin vormpjes? Is het recept dan delen door 2?
Lastig in te schatten. Ik denk dat je dan wel op ongeveer 5 muffins uit zou moeten komen ja.
Is 3 L eieren het zelfde als 4 M eieren??
Nee, dat is niet helemaal hetzelfde. Het komt erbij in de buurt.
Hi!
Ik wil dit recept vandaag maken, is het ook mogelijk om normale bloem te gebruiken en dan bakpoeder toe te voegen i.p.v. zelfrijzend bakmeel?
Alvast bedankt voor je reactie!
Dat kan zeker! https://www.laurasbakery.nl/bloem-vervangen-door-zelfrijzend-bakmeel/
Ik heb alleen een cake vorm van 25 cm.. Maakt dit echt uit of kan dat best?
zoals in het recept staat heb je een 25 cm vorm nodig
Ach wat dom.. Ik zou zweren dat er 30 cm stond.. Verkeerd gelezen
Mijn marmercake staat in de oven!
Mjammie, samen met mijn moeder gemaakt?