Dol op stroopwafels? Dan vallen deze stroopwafel cupcakes zeker in de smaak! Met een prachtige toef van karamel botercrème, simpelweg ontzettend lekker.
Recepten met stroopwafels
Ik ben zo’n iemand die alles lekker vindt waar stroopwafel in verwerkt is. Met zulke heerlijke koeken maak je nu eenmaal met gemak weer een ander lekker baksel. Jullie kennen vast mijn stroopwafel taart wel, of wat dacht je van de stroopwafel cake deluxe?
Vooral dat laatste recept met stroopwafels is echt ontzettend machtig, van die cake kun je een heel weeshuis voeden! Nog eentje in die categorie is mijn stroopwafel cheesecake, om je vingers bij op te eten.
Stroopwafel cupcakes
Dat vind ik zo leuk aan deze stroopwafel cupcakes. Ze zijn te vergelijken met de cake, maar dan in een kleine portie. En ze zijn ook gewoon ontzettend leuk om zo te serveren! Zien ze er niet prachtig uit? Voor de toeven gebruikte ik het 1M spuitmondje (die zit bijvoorbeeld in deze set).
Hallo Laura!
Heb jij misschien een karamelsaus recept?
Groetjes en bedankt!
Jazeker: http://www.laurasbakery.nl/makkelijke-karamelsaus/
Dank je!
Groetjes!
Hallo Laura!
Het is zooo lekker!
http://kepkezelo.com/images/3ri6bfz07r6yyohztezo.jpg
hallo laura
ik vroeg me af
kun je ook zelf slagroom maken (maar dan vloeibaar)
Dat kan vast, maar ik heb er geen recept voor.
Welke boter gebruik je voor de cupcakes? Roomboter of iets anders?
Altijd ongezouten roomboter
Ik heb ze gisteren gemaakt, ze waren echt gied gelukt en heel lekker. Het was niet moeilijk om te maken!
Zou je de lichtbruine basterdsuiker ook kunnen vervangen door witte- of donkerbruine basterdsuiker? Die twee soorten heb ik in huis, maar lichtbruin helaas niet…
Ik zou dan een mix gebruiken
Hallo Laura,
I made this cupcakes for my brother‘s birthday because he loves stroopwafel and it was amazing. Thanks for the recipe!
Greetings from germany
ik heb het gemaakt zonder de botercrème enzo, en dat was ook ontzettend lekker! (mijn botercrème schift ALTIJD)
Ze waren heerlijk!! Mijn vriend en zus waren er dol op? bedankt voor het delen.
Ah wat leuk!
hey, dit ziet er echt super lekker uit! maar ik heb thuis geen lichtebruine basterdsuikers kan ik i.p.v die suiker ook witte basterdsuiker gebruiken? of kristalsuiker?
Witte basterdsuiker kan op zich ook prima.
Hoi! Zou ik de cupcakes met de botercreme erop in kunnen vriezen? Dat ik na ontdooien alleen nog de caramel + stukje stroopwafel erop hoef te doen?
Ik zou dit persoonlijk niet aanraden. Hier lees je er meer over: https://www.laurasbakery.nl/cupcakes-bewaren
Heerlijk, Maar ik vond ze wel erg zoet. Zou ik wat minder suiker kunnen gebruiken?
Ik heb dat zelf niet getest, maar je kunt het altijd proberen.
Hey Laura!
Ik had een vraagje:
Ik heb op dit moment geen kaneel thuis, en ik kan zelf niet naar de winkel, maar ik zou wel heel graag deze cupcakes willen maken. Is het erg als ik er geen kaneel in doe en dat vervang door nog wat zelfrijzend bakmeel? Ik denk zelf dat alleen de smaak dan een beetje wegvalt. Anders kies ik een ander verrukkelijk cupcake recept uit;)
Groetjes, Jelbrich.
Weg laten kan, maar de kaneelsmaak zal dan verdwijnen. Ik zou het niet vervangen voor zelfrijzend bakmeel, want de kaneel dient alleen als smaak.
Ik wilde nog iets kleurrijks aan de cupcakes toevoegen dus ik heb unicorn sprinkels door het beslag heen gemengd en het eind resultaat zag er echt leuk uit
Ik vroeg me af of je de botercrème ook zonder dat je het eerst op de cupcakes hebt gezet in de koelkast kunnen zetten, in plaats van met de cupcake?
groetekes
Dat kan zeker. Je moet de botercrème dan waarschijnlijk wel weer opnieuw doormixen voordat je het kunt opspuiten.