Deze frisse sinaasappelcake met yoghurt is perfect voor Koningsdag, al kun je deze yoghurtcake natuurlijk het hele jaar door bakken. Succes verzekerd!
Sinaasappelcake met yoghurt maken
Een heerlijke sinaasappelcake met yoghurt en een lekker fris glazuur bovenop. Dat sinaasappelglazuur kun je natuurlijk oranje kleuren, maar ik besloot hem zelf vrij neutraal te houden. Het glazuur smaakt wel echt naar sinaasappel en bovenop heb ik ter decoratie nog wat sinaasappelrasp verdeeld.
Voor mij maakt de sinaasappelrasp deze sinaasappelcake helemaal af. Geen rasp in huis? Deze rasp van Microplane vind ik zelf erg fijn om te gebruiken. Let wel op dat je alleen het oranje gedeelte van de sinaasappelschil raspt, het witte smaakt erg bitter.
En als je klaar bent met het bakken van deze makkelijke sinaasappel-yoghurtcake, dan vind je in mijn sinaasappel categorie nog veel meer lekkere recepten met appeltjes van oranje.
TIP: Als je deze sinaasappelcake met yoghurt lekker vindt, weet ik zeker dat je ook zult smullen van deze lekkere sinaasappel kwarktaart!
Kan de zonnebloemolie ook vervangen worden voor iets met minder calorieën?
Ik tel geen calorieën, dus daar kan ik je helaas niet bij helpen. Durf daar geen alternatief voor te noemen.
Hoi Laura,
Ik heb geen cakevorm en wil het graag in een kleine ovenschaal maken. Moet ik dan de zelfde baktijd aanhouden?
Dat is afhankelijk van de vorm en hoeveelheid beslag. Je kan evt beginnen met 45-50 minuten en dan controleren.
De cake was ontzettend lekker en makkelijk te maken! Bedankt voor het recept 🙂
Hallo Laura!
Ik heb deze cake vandaag gebakken en het is een topper! Lekker zoet maar toch ook fris.
Ivm een lactose intolerantie:
Kan ik dit recept ook maken met soya yoghurt?
Alvast bedankt voor het antwoord en bedankt voor het heerlijke recept!
volgens mij moet dat prima lukken hoor.
Hi Laura,
Ik heb deze heerlijke cake nu 3 keer gemaakt en elke keer zakt hij, na het uit de over halen in.
De eerste keer aan de boven en beide zijkanten, maar ik dacht dat dat misschien kwam doordat ik het sap van de geraspte sinaasappel er ook bij in had gedaan.
De 2e keer heb ik alles volgens het recept gedaan en ook toen zakte de cake in, alleen aan de bovenkant.
En ook de 3e keer zakte hij in en ik kreeg ook alle 3 de keren van die rare “bollen”aan de bovenkant van de cake. Hij smaakte in alle gevallen overigens wel heel lekker, maar zoals het voorbeeld plaatje op deze site zag hij er in ieder geval niet uit helaas…
Weet je misschien waar het aan kan liggen?
Overigens, met bollen en ingezakt nogsteeds een heerlijke frisse cake!!
Karin Blom
Hi Laura,
Ik heb deze heerlijke cake nu 3 keer gebakken en alle 3 de keren kreeg ik “bollen” op de cake en zakte hij van bovenaf in. Waar kan dit aan liggend denk je?
Ik heb me heel precies aan het recept gehouden en de temperatuur e.d.
De cake was overigens heerlijk, daarom heb ik hem ook 3 keer gemaakt, maar zou zo graag willen dat hij er ook zo mooi als op je voorbeeld er uit zag..
Ik hoor het graag van je.
Karin Blom.
Het kan zijn dat je het beslag misschien te luchtig klopt, of toch net iets te heet voor jouw oven. Op handigebaktips.nl heb ik enkele artikelen staan over cakes (inzakken, zonder barst bakken, etc.), wellicht vind je daar ook nog info die je kunt gebruiken.
Hoi Laura,
Kan ik ook milde yoghurt of Griekse yoghurt gebruiken voor de sinaasappel-yoghurtcake?
Groetjes Caroline
Dat kan, het resultaat zou wel iets kunnen verschillen.
Gisteren gemaakt voor Koningsdag. Lekkere cake en goed gelukt! Alleen qua smaak was de glazuur wel echt nodig. Dus kan ik misschien wat sinaasappelsap aan de cake toevoegen voor meer smaak? Of misschien te weinig zout gedaan?
Maar we (de kids ook) hebben gesmuld hoor!:-) (Hij is al op!).
Leuk te horen dat jullie hebben gesmuld! Ik zou dan eerder meer rasp toevoegen aan het beslag, sap beïnvloedt de structuur en het resultaat namelijk te veel. Ik houd zelf van een subtiele sinaasappelsmaak, dus voor een meer aanwezige smaak moet er dan inderdaad iets veranderd worden 😉
Heerlijke luchtige cake. Ik heb alleen geconcentreerde sinaasappelsap gebruikt ipv geraspte schil. En het recept gehalveerd, en roomboter gebruikt ipv zonnebloemolie. En Griekse volle yoghurt erdoor gedaan. Deze gaan we vaker maken.
Heerlijke luchtige cake. Ik heb alleen geconcentreerde sinaasappelsap gebruikt ipv geraspte schil. En het recept gehalveerd voor een wat kleiner cakeje, en roomboter gebruikt ipv zonnebloemolie. En Griekse volle yoghurt erdoor gedaan. Deze gaan we vaker maken.
Hoi Laura,
Ik wil graag de cake gaan uitproberen maar ik kan hem vanavond pas proeven. Hoe kan ik de cake het beste bewaren?
Groetjes Miranda
Wanneer hij is afgekoeld in folie verpakken.
Ik wil deze cake vanavond maken, maar heb geen gewone bloem ik huis. Kan ik ook zelfrijzende bloem gebruiken en het bakpoeder weglaten?
Kan, al kunnen de verhoudingen dan iets anders zijn.
Heerlijke cake! Heb wat fijngehakte rosemarijn aan het beslag toegevoegd.
Wat is de functie van de zonnebloemolie in dit recept? Kan dit ook weggelaten worden?
Vet is nodig in een dergelijke cake, de olie in dit geval maakt het lekker smeuïg (zonder wordt het als een soort stugge spons). Waarom wil je het weglaten?
Erg lekker! Ik heb nog nooit een cake gebakken die niet in elkaar zakt, bij deze had ik hetzelfde probleem, ik heb er gewoon bakpoeder in gedaan. Hoe kan ik dit voorkomen?
Ik gok dat de cake dan nog niet gaar was?