Het perfecte poffertjes recept om zelf thuis te bakken. De ingrediënten heb je waarschijnlijk al in huis, dus je kunt gelijk aan de slag.

Poffertjes bakken

Ik eet ze vrijwel nooit, maar wat ben ik er gek op. Dan heb ik het natuurlijk over poffertjes. Lekker met een beetje poedersuiker en een klein klontje boter, zoals het hoort.

Thuis bakte mijn moeder in de (school)vakanties nog wel eens poffertjes waar ik vervolgens een hele berg van kon opeten tijdens de lunch. Ik kocht daarom onlangs een gietijzeren poffertjespan om ze zelf thuis ook te kunnen maken en daarom deel ik vandaag hét basisrecept voor poffertjes met jullie!

Wat is de beste poffertjespan?

Ik heb zelf een gietijzeren poffertjespan in huis, dat vind ik het prettigst werken. Ik gebruik een klont boter, deze prik ik op een vork en vet daar de plaat bij elke ronde opnieuw mee in. Je kunt ook een een bakkwast en gesmolten boter gebruiken, maar kijk dan wel goed of de kwast bestand is tegen deze hitte. Daar heb ik mijzelf een keer in vergist 😉 .

Je hebt ook elektrische poffertjespannen, voordeel is dat deze al een antiaanbaklaag hebben. Je hoeft ook niet zo snel te werken zoals dat bij een gietijzeren pan wel het geval is.

Beide zijn goede opties, het is echt maar net waar jouw persoonlijke voorkeur ligt.

Poffertjes maken

Poffertjes recepten

Ik begon met een fijn basisrecept voor poffertjes, maar ik heb in de tussentijd alweer de nodige variaties op dit recept gemaakt. Jullie zijn dat inmiddels wel van mij gewend, ik zit altijd vol inspiratie voor smaakcombinaties.

Van hartige tot zoete poffertjes, je kunt er eigenlijk alle kanten mee op. Vanwege de omvang zijn ze heel geschikt om aan een spies te rijgen met andere ingrediënten naar keuze. In combinatie met fruit kun je er op die manier een erg leuke traktatie voor op school van maken! In combinatie met kaas en/of ham is het juist weer een gezellige borrelhap.

Een aantal leuke voorbeelden wat je allemaal kunt maken met dit basisrecept. Naast al deze heerlijke variaties heb ik ook een recept voor glutenvrije poffertjes, die ook te gebruiken zijn in onderstaande recepten:

Toch meer zin in pannenkoeken? Gebruik dan mijn basisrecept voor pannenkoeken eens. Wanneer je de pannenkoeken in reepjes snijdt en oprolt, kan je hier ook leuke en lekkere spiesjes van maken!

HET FEESTDAGEN BAKBOEK

Bak het hele jaar door voor de feestdagen de lekkerste recepten. En zelfs buiten de feestdagen om kun je dit boek er perfect bij pakken. Van koekjes en brownies tot desserts en spectaculaire taarten. Voor ieder moment is er een geschikt recept.

Bestel nu!

Afbeelding

Poffertjes maken

Kun je poffertjes bakken zonder poffertjespan?

In principe kun je ze prima bakken in een koekenpan, de smaak wordt er niet minder om. Ze zullen dan natuurlijk niet de gebruikelijke vorm van poffertjes hebben en dat hoort toch ook wel echt bij de smaakbeleving als je het mij vraagt.

Waarom gebruik je geen boekweitmeel?

Ik bak inderdaad poffertjes zonder boekweitmeel, simpelweg omdat ik ze op deze manier het lekkerst vind. Op deze manier zijn de ingrediënten voor dit recept ook in elke supermarkt verkrijgbaar.

Wil jij ze graag met boekweitmeel maken? Dat kan! In deze Instagram reel laat ik je zien hoe dat moet en het recept staat in de tekst eronder.

Kan ik de poffertjes ook met gist maken?

Oorspronkelijk werden poffertjes (vroeger) met gist gemaakt, maar met bakpoeder kun je ook ontzettend lekkere poffertjes bakken! Door bakpoeder te gebruiken hoef je niet te wachten tot het beslag gerezen is, maar kan je direct aan de bak. Daarnaast merk ik bij veel thuisbakkers dat het gebruik van gist een drempel is, dus net zo makkelijk om dit te vervangen door bakpoeder. Je kunt ze dus ook prima met gist maken, maar ik deel in dit artikel een recept voor poffertjes zonder gist (met bakpoeder).

Kan ik het poffertjesbeslag bewaren?

Nee, dat zou ik niet doen (gezien de werking van het bakpoeder). Je kunt beter alle poffertjes afbakken en die de dag erna opwarmen (of invriezen) óf het beslag opnieuw maken.

Mijn poffertjes waren droog, hoe kan dat?

Het is mogelijk dat je ze te lang hebt gebakken, daar drogen poffertjes van uit. Het zou ook kunnen dat je de poffertjespan wat rijker mag invetten met roomboter.

 

Poffertjes recept

Opslaan
Recept afdrukken

4.66 van 175 stemmen

Poffertjes recept

Poffertjes, wie kent deze Hollandse lekkernij niet? Met dit basisrecept maak je de lekkerste poffertjes zelf eenvoudig thuis!
Porties: 6 porties
met een (gietijzeren) poffertjespan

Ingrediënten

  • 250 gram bloem
  • 1,5 tl bakpoeder
  • snuf zout
  • 300 ml melk
  • 2 eieren (M)

Extra nodig

  • gesmolten boter (voor invetten pan)
  • poedersuiker

Benodigdheden

Instructies

  • Doe bloem, bakpoeder en zout in een kom, klop met een garde vast even door elkaar. Voeg dan de melk en de eieren toe en mix tot een glad beslag.
  • Poffertjesbeslag is wat dikker, je zou dus een spuitzak kunnen gebruiken. Ik koos zelf voor een spuitfles waarvan de opening groot genoeg is, dat werkt het prettigst.
  • Zet de poffertjespan vast op het vuur (middelhoog) zodat deze goed heet kan worden. Verwarm in een ander pannetje vervolgens een klont boter. Wanneer deze gesmolten is gebruik je een kwastje om de poffertjespan in te vetten.
  • Vul de kuiltjes voor maximaal 2/3 met beslag. Wanneer aan de bovenkant belletjes komen kun je ze met een vork of satéprikker eenvoudig omdraaien. Laten ze nog niet helemaal goed los? Wacht dan een paar tellen, als ze goed zijn kun je ze namelijk heel makkelijk keren.
  • Vet de poffertjespan voor iedere ronde poffertjes weer opnieuw in.
  • Serveer de poffertjes gelijk per ronde, of leg ze allemaal op een groot bord. Dek dit bord af met een ander bord of folie om ze warm te houden.
  • De poffertjes serveer je verder natuurlijk met wat poedersuiker en een klontje roomboter.
Tips

Begin eventueel met een halve plaat om te wennen aan de snelheid en de handigheid van het maken van de poffertjes. Je moet namelijk best flink doorwerken om te zorgen dat ze niet te donker worden.
Bewaren

Bewaar de poffertjes tot twee dagen goed afgesloten in de koelkast. Wel weer even opnieuw opwarmen bij het serveren. Je kunt poffertjes ook invriezen. Verpak ze goed luchtdicht voordat je ze invriest, liefst met een vel bakpapier tussen elke laag poffertjes zodat ze niet aan elkaar plakken. Ze blijven dan maximaal 3 maanden goed.

 

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

118 reacties

  1. Koen schreef:

    Hoi Laura,

    erg lekker recept. Ben alleen gewend het te maken met gist en half om half boekweitmeel. Maar leuk om erachter te komen dat het ook met bakpoeder kan.

  2. Wendy schreef:

    Vandaag op verzoek van mijn peuter jouw poffertjes gemaakt en ze waren prima! Fijn om nu ook een recept te hebben zonder suiker in het beslag. Zal het zeker nog eens vaker maken.

  3. Lisa schreef:

    Hee,
    Hoeveel poffertjes krijg je hieruit? 4 porties hoeveel poffertjes zijn dat?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Dat weet ik niet meer van 2,5 jaar geleden.

      1. Rebecca schreef:

        Ik ben ze ze nu aan het bakken.Haal er wel 60 uit dit recept.
        Mijn fijnproevers hier in huis, kunnen er geen genoeg van krijgen!
        Heerlijk!

  4. Florence Tourlamain schreef:

    Dag, klopt het dat er geen suiker in dit recept zit? Wij vinden het alle sinds lekkerder met suiker in het beslag! Wij zijn gewoon echte koks bro

    1. Laura's Bakery schreef:

      Dat klopt, er hoort in principe geen suiker in te zitten. Die gaat er immers in poedersuikervorm al overheen uiteindelijk. Maar pas vooral aan naar je smaak!

  5. Zoetisgoed schreef:

    Heerlijk recept. We maken ze vaak! Recept is genoeg voor 5x de pan vullen á 19 holletjes. Maar meestal maken we wat extra want ze zijn té lekker.
    Heel gemakkelijk om boter te smelten in een pannetje om met kwastje de pan in te vetten (zie recept).. enne… de gesmolten boter daarna niet weggooien maar lekker over de poffertjes gooien samen met poedersuiker# Mjammie.

    1. Laura's Bakery schreef:

      Wij kwamen er laatst binnen ons team achter dat we allemaal een net iets andere pan hebben, met verschillende hoeveelheden en groottes poffertjes. Maar zoals jij zegt, je kunt nooit genoeg hebben 😉

  6. Jerry schreef:

    Dit kan ik goed gebruiken voor mijn school opdracht???

  7. feliene schreef:

    hoi ik vind dit recept niet erg lekker ik dacht dat ik een lekker recept had maar dat is toch niet ik vind dit jammer want bij carnaval bakte ik dit maar niemand vand het lekker e

    1. Laura's Bakery schreef:

      Wat jammer om te lezen Feliene!

  8. Anis schreef:

    De eerste paar poffertjes waren droog. Daarna heb ik iets meer boter in de gietijzerpan gesmeerd met een kwastje. Ze werden daarna echt lekker fluffy. İk heb er een zakje vaniliesuiker erin gedaan. De jongens hebben het met gesmolten chocholade gegeten. Heel erg bedankt voor het recept!

  9. Noor schreef:

    Hé, ik vroeg me af hoe lang het duurt om de poffertjes te maken? groetjes noor

    1. Laura Kieft schreef:

      Ik houd de tijd nooit bij omdat dit per persoon verschilt. Ik zou even goed lezen en zou inschatten hoe lang je bezig denkt te zijn. In het bakken gaat in ieder geval de meeste tijd zitten bij dit recept. (het hangt ook nog af van hoe groot je poffertjespan is)

  10. Thomas schreef:

    Tip: de poffertjespan van gieteizer kun je ook bij de Welkoop kopen.

  11. Maureen schreef:

    Hoi,
    Zojuist voor het eerst poffertjes gebakken. Gebruikte volkorenmeel. Dat doe ik ook vaak bij pannenkoeken. Daar proeven we geen verschil. Bij de poffertjes was het toch droog. Volgende keer gewone bloem, satéprikker en sneller werken…gaat vast een verschil maken

  12. Rekm schreef:

    Heerlijk! Goed en makkelijk recept.

  13. Jolanda schreef:

    Ondertussen sta ik dus dit recept te maken, 3x deze hoeveelheid. En met glutenvrij bakmeel. Maar wat ben ik blij met dit recept! Heerlijk!

  14. Mieke schreef:

    Niemand “problemen” met het invetten? Ik heb al 2 verschillende bakkwasten gesmolten ? welke kwasten gebruiken jullie?
    De poffertjes zijn overigens heerlijk, had bij de eerste lichting iets te weinig bakpoeder, waardoor ze te plat. Leven en de bovenkant niet bruin werd nat omdraaien (te plat, vandaar) gauw iets meer bakpoeder erbij gedaan. De tweede lichting werd precies mooi bol en dus werd de bovenkant uiteindelijk ook mooi bruin!

    Groet!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Ik gebruik siliconen kwasten.

  15. het merk gietijzeren poffertjespan is een hele tijd geleverd door koopmans

4.66 from 175 votes (166 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept