Kun je de aardbeien milkshake bewaren?
Ik raad het niet aan, maar het kan wel. Afgedekt in de koelkast blijft de milkshake zo’n 2 – 3 dagen goed. Maar de milkshake is echt veel lekkerder als je er meteen van geniet.
Een aardbeien milkshake, een vanille milkshake of een bananenmilkshake, ik denk dat ik daarmee de drie favoriete milkshake smaken heb opgesomd. Mijn favoriet is de aardbeien milkshake, dus die deel ik vandaag met jullie.
In het kort maak je een aardbeien milkshake door roomijs, melk en aardbeien te mengen. Je kunt zowel verse als diepvries aardbeien voor deze milkshake gebruiken.
Ik weet nog goed dat we thuis vroeger een milkshake maker hadden die ik had gewonnen op een bingo. Mijn moeder was wat minder blij met mijn prijs geloof, waar laat je nou weer zo’n apparaat. Toch hebben we hem wel een aantal keren gebruikt, voordat hij in een zak verdween en in de schuur stond stof te happen. Een speciale milkshake maker is natuurlijk ook helemaal niet nodig. Een blender of foodprocessor werken ook perfect. Voor deze aardbeien milkshake gebruikte ik de blender.
Als je alle ingrediënten eenmaal tot een fijne massa hebt gemalen, giet je de milkshake in mooie glazen en versier je de milkshakes met slagroom, een verse aardbei en eventueel wat sprinkles of ander lekkers. Je kunt zo ver gaan als je maar wil en er een heuse freakshake van maken.
Tegenwoordig zijn veel mensen op zoek naar een net even wat gezondere versie van hun geliefde milkshake. Natuurlijk maak je een échte milkshake nu eenmaal met roomijs, maar je kunt nog steeds een lekkere aardbeien milkshake maken zonder ijs. Je vervangt het dan simpelweg door melk (het liefst wel volle melk).
Eventueel kun je nog wat extra suiker toevoegen om wat zoetheid van het weggevallen ijs te vervangen, of je vervangt alle suiker door een rijpe banaan. De banaan zal je milkshake wel weer wat steviger maken.
BAKTIP: Als je nog op zoek bent naar een goede blender voor het maken van milkshakes of smoothies kan ik je deze blender aanbevelen.
Ik gebruikte aardbeien uit de vriezer voor deze milkshake. Dat maakt je milkshake lekker koud en ook wat dikker. Als je verse aardbeien gebruikt dan kun je een beetje schuiven met de ijs-melk verhouding. Gebruik bijvoorbeeld iets meer ijs en minder melk. De suiker kun je ook wel weglaten als je meer ijs toevoegt. Scroll verder naar beneden voor het volledige recept voor mijn favoriete aardbeien milkshake met de (voor mij) ideale dikte.
Wil je juist een dunne milkshake? Dan kun je natuurlijk gewoon een scheutje melk toevoegen. Of je moet even wachten tot je ijs verder is gesmolten, dat gebeurt snel genoeg.
En wat er nu gaat komen is geen milkshake, maar ik wil ‘m toch met je delen omdat deze banaan smoothie ook ontzettend lekker en romig is. En wel net even wat gezonder dan een milkshake, dat kan op sommige momenten ook fijn zijn.
In dit artikel over milkshake maken vind je nog meer inspiratie én handige tips om zelf de lekkerste milkshakes te bereiden.
Ik raad het niet aan, maar het kan wel. Afgedekt in de koelkast blijft de milkshake zo’n 2 – 3 dagen goed. Maar de milkshake is echt veel lekkerder als je er meteen van geniet.
Dan kan absoluut! Hou er dan wel rekening mee dat het ene soort fruit wat zoeter of wateriger is dan het andere. Misschien wil je dan ook spelen met de andere ingrediënten, maar dat is helemaal aan jou. Kijk ter inspiratie ook eens tussen de milkshake recepten die ik hierboven getipt heb.
Dit heb ik niet getest, maar het kan vast. Ik denk echter wel dat je de aardbeien dan minder fijn zult kunnen malen.
Ik gebruik vrij hoge en grote glazen. Je kunt natuurlijk een longdrink glas gebruiken, maar ik vind zelf een klassiek milkshake glas wel erg tof. Ook hogere cocktailglazen zijn leuk om milkshakes in te serveren. Ik ben helemaal fan van deze glazen, bijvoorbeeld.
Volg je Laura’s Bakery ook al via Instagram? Daar deel ik niet alleen elk nieuwe recept dat online komt, maar ook kijkjes achter de schermen en elke week leuke video reels met recepten, baktips of how to’s!
Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.
het is super lekker
en het ziet er mooi uit
Goed om te horen Isa!