Mini Sinterklaas pavlova’s met speculaas

Gepost: 18 november 2017 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Mini Sinterklaas pavlova’s met speculaas

Ik kan niet anders zeggen dan dat er dit jaar voor Sinterklaas echt veel te lekkere recepten staan gepland (of al online zijn gekomen). Deze Sinterklaas pavlova’s met speculaas zijn daar een voorbeeld van. Ik had een half idee in mijn hoofd zitten dat eenmaal in de keuken weer volledig werd veranderd. Gelukkig maar, want ik heb echt zitten smullen van dit sinterklaas dessert. De pavlova’s zijn gevuld met een speculaas mascarponeroom en gedecoreerd met kruidnoten, mini chocoladeletters en geschaafde amandelen. Ziet er prachtig uit en smaakt ook nog eens fantastisch. Een perfect dessert om daarna aan pakjesavond te beginnen!

BAKTIP: Om de mini pavlova’s te maken is het erg belangrijk om je eiwitten goed te scheiden van het eigeel. In dit artikel geef ik meerdere tips, maar je kan ook voor kiezen om een eierscheider kopen.

Het Feestdagen Bakboek 

Ben jij net als ik dol op de feestdagen en dan eigenlijk vooral op het maken van leuke baksels daar omheen? Dan is Het Feestdagen Bakboek echt wat voor jou. Met dit boek bak je het hele jaar door voor de feestdagen en zelfs buiten de feestdagen om kun je dit boek er perfect bij pakken. Van koekjes en brownies tot desserts en prachtige taarten, voor ieder moment vind je een geschikt recept. 

Bestel hier!

Afbeelding
sinterklaas pavlova's met speculaas 2a

Meer Sinterklaas toetjes

Een feestelijk dessert mag natuurlijk niet ontbreken tijdens een etentje met Sinterklaas. Met de smaken van speculaas, kruidnoten of chocolade maak je van elk toetje een echt Sinterklaas dessert. Het is bovendien ook leuk om uit te pakken met het versieren van de toetjes met jouw favoriete Sinterklaas lekkernijen.

Krijg je geen genoeg van Sinterklaas recepten? Bekijk hier nog meer heerlijke Sinterklaas recepten of hier specifiek Sinterklaas toetjes!

sinterklaas pavlova's met kruidnoten

Sinterklaas mini pavlova's

Opslaan
Recept afdrukken

4.25 van 4 stemmen

Mini sinterklaas pavlova’s met speculaas

Een heerlijk recept voor de zoetekauwen onder ons: mini sinterklaas pavlova’s met speculaas. Wie zou hier nu niet van kunnen smullen!
Porties: 8 stuks

Ingrediënten

  • 5 eiwitten
  • 125 gram fijne kristalsuiker
  • 125 gram poedersuiker
  • 1,5 tl citroensap of azijn
  • 3 tl maïzena

Vulling en decoratie

  • mascarponeroom (volgens recept)
  • 1 el speculaaskruiden (volgens recept)
  • 16 mini chocoladeletters
  • kruidnoten
  • schuddebuikjes (staat bij broodbeleg, zijn eigenlijk gewoon mini kruidnoten)
  • handje geschaafde amandelen

Instructies

  • Klop de eiwitten met de suiker en citroensap stijf. Voeg dan de poedersuiker en maïzena toe en spatel (of mix op een lage stand) deze rustig door het schuim. Niet te hard of lang, want daar wordt je schuim minder luchtig van en is dan niet goed te vormen.
  • Verdeel het schuim op een met bakpapier beklede bakplaat in 8 hoopjes. Met een lepel vorm je ze eventueel iets ronder. Maak er ook een kuiltje in, dat is straks handig met vullen.
  • Bak de pavlova’s in 2 uur op 100 °C (boven- en onderwarmte).
  • Ondertussen kun je de mascarponeroom alvast volgens recept maken, voeg hier de speculaaskruiden aan toe om op smaak te brengen.
  • Wanneer de pavlova’s klaar en afgekoeld zijn, kun je verder. Vul ze met de speculaas mascarponeroom en smeer een beetje gelijkmatig uit. Decoreer ze met de mini chocoladeletters, gevolgd door de kruidnoten en schuddebuikjes. De geschaafde amandelen bak je in een droge koekenpan tot ze goudbruin kleuren. Dat ruikt heerlijk, maar laat ook de smaken nog beter naar voren komen. Strooi deze als laatst over je mini pavlova’s.
  • Eenmaal opgemaakt kun je de pavlova’s het best binnen 1-2 uur serveren. Dan zijn ze het lekkerst en worden je schuim en kruidnoten niet helemaal zacht.
Bewaren

in de koelkast. Je kunt ze echter ook langer van tevoren voorbereiden. De ‘schuimbakjes’ zelf kun je al enkele dagen eerder maken en bewaren in een trommel. De mascarponeroom kun je ook al een dag eerder maken. Dan hoef je ze op het moment dat je ze nodig hebt alleen nog maar samen te stellen.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

33 reacties

  1. Priscilla schreef:

    Hoi Laura,

    Waarom gebruik je in dit recept voor de pavlova’s wel poedersuiker & fijne kristalsuiker en in het basisrecept niet? Is daar een specifieke “bakreden” voor of gewoon voor de smaak?

    Groetjes!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Eigenlijk niet haha 😉 Ik denk dat ik wat overhad van de basis voor gewone schuimpjes en daar ook gelijk deze pavlova’s van heb gemaakt! Zo gaat dat soms tijdens een bakdag in mijn keuken!

      1. Priscilla schreef:

        Hahaha! Ik heb het wel gebruikt en het was heerlijk! 😉

  2. Joyce schreef:

    Yes! Eindelijk zijn mijn pavlova’s ook gelukt met dank aan dit recept 🙂 Heb er een herfstvariatie mee gemaakt met gedroogde vijgjes, blauwe bessen en herfst chocolaatjes!

  3. Nicole schreef:

    Hoi Laura

    Ik wil ze graag maken zodat ze nog chewy aan de binnenkant zijn en met hazelnoten in het eiwitschuim.
    Hoelang moet ik ze dan bakken?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Dat zijn deze al(chewy van binnen)! Dus je kunt het recept aanhouden.

  4. Nicole schreef:

    En kan ik er gewoon hazelnoten doorheen doen?
    En evt bruine basterdsuiker?

    1. Laura's Bakery schreef:

      Bruine basterdsuiker geen ervaring mee. Hier zie je het hazelnoot idee: https://www.laurasbakery.nl/hazelnoot-schuimpjes/

4.25 from 4 votes (4 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept