Deze prachtige blueberry-lemon babyshower taart maakte ik voor de babyshower van mijn zusje. Die vond begin maart plaats, en vandaag -27 mei- is ze uitgerekend! De baby zit momenteel nog lekker op zijn plek en laat zich nog niet zien, maar zoals je begrijpt ben ik heel erg nieuwsgierig naar mijn kleine neefje.
Ik kon natuurlijk geen babyshower voorbij laten gaan zonder dat ik daar een lekkere en mooie taart voor zou maken. De keuze viel op een ombre taart, uiteraard in het blauw voor de nieuwste telg in de familie. De binnenkant bestaat uit een citroencake met blauwe bessen. Een van mijn favoriete combinaties die ik maar wat graag gebruik zodra het zonnetje in het voorjaar zich voor het eerst laat zien.
Het was een heerlijke taart waar iedereen van heeft zitten smullen. Hier kun je trouwens een paar foto’s zien van de babyshower zelf. Iedereen nam heerlijke zelfgemaakte hapjes mee, we kletsten wat af en speelden ook nog een leuk 30 seconde spel in babythema. Dat laatste zorgde voor veel hilariteit.
Meer babyshower recepten en kraamhapjes
Van alle babyshower-/kraam-/geboorterecepten is deze taart wel echt het klapstuk, maar ik heb nog meer voor jullie in de aanbieding. Van kleine gebakjes tot een assorti aan kleine hapjes die ideaal zijn voor babyshowers en kraambezoek. Hier vind je alle recepten in dit thema, deze hieronder zijn mijn favorieten die ik erbij pak wanneer er een baby op komst is:



Ik heb hem gisteren gemaakt, met als enige ‘verandering’ dat ik de buitenkant met fondant heb bekleed en met heel veel blauwe snoepjes van de Jamin en de Hema heb beplakt en een ‘Oh baby’ taart topper erin heb gestoken! Mijn collega’s en in het bijzonder diegene die deze week met verlof gaat waren super blij 🙂 en hij smaakte zalig! Ik heb zelf gekozen voor maar rasp van 1 citroen omdat ik best flinke citroenen had die ook veel sap gaven, en de smaak was subliem. Thanks!!!
hoi laura,
ik wil deze taart graag maken voor mijn vormsel;
omdat mijn thema blauw is .
ik ben pas 13 jaar ; denk je dat het me zou lukken?
ik weet het niet zeker ik kon wel alle resepten van beide kinderbakboeken aan maar ik twijfel of ik dit wel zou kunnen.
Groetjes Fien
Hoi Fien, ik denk dat het jou zeker gaat lukken! Zeker als je de recepten uit de bakboeken al gemaakt hebt, dan kun je dit ook. Succes! 😀
Ik vroeg me af vanwaar de keuze voor cake ipv bisquit? Ik ben namelijk op zoek naar een zomerse taart voor een eerste verjaardag (en groot feest). Geboorte kaartje was heel zomers, met blauw en geel (strandthema).
Deze taart ziet er mooi uit om ook zomers te versieren met bloemen en fruit ipv de donut.
Biscuit kan ook hoor! Cake is wat steviger.
Hoi Laura,
Ik vroeg me af hoe hoog de taart uiteindelijk wordt. Dit in verband met het vervoeren van de taart.
Groetjes,
Sanne
Begrijpelijk, ik weet dat alleen helaas niet precies want ik heb de taart niet opgemeten.
Hoi Laura,
Zou ik ook een andere jamsoort kunnen gebruiken? Zoals pruimenjam? (zelf gemaakt)
Zeker!
Ik wil de taart graag maken voor de verjaardag van mijn tweeling. Echter… ik ben helemaal geen taartenbakker, dus wil dit graag een dag vooraf maken voor het geval dat het mislukt…
Hoe/waar bewaar ik zo’n taart het beste?
Dat kan heel goed! Met dit warme weer kun je de gehele taart het beste in de koeling bewaren, eenmaal volledig afgesmeerd is de cake op die manier goed beschermd tegen uitdrogen. Je leest er hier meer over: https://www.laurasbakery.nl/gedecoreerde-taarten-bewaren/
Hoi Laura
Ik zou deze taart graag maken, wel met biscuit. Ik dacht 2 biscuits van 20 te bakken (is voor 12 personen).
Dus 4 lagen. Moet ik tussen de 2 een taartkarton en dowels voorzien?
Dat is lastig inschatten vanaf hier, ligt ook aan hoe hoog het wordt, hoe stevig het aanvoelt etc.
Beste Laura,
Kan je mij het volgende uitleggen: als je het in 3 cakepannen doet, moet je dan ingriendenten maal 3 doen? Zo niet hoever moet je dan de cakepan bullen met mengel?
Nee, dan maak je deze hoeveelheid en dat verdeel je in 3 gelijke hoeveelheden over de vormen.
Hoi hoi,
Ik zou graag deze taart maken voor een babyshower (meisje). Dus roze zou leuker zijn ipv blauw van de bessen. Ik ben bang dat als ik de bessen vervang door frambozen dat hij niet zo lekker gaat worden. Heb jij tips?
Dankjewel!
Ik denk dat het qua smaak prima kan met frambozen hoor. Het enige punt is dat frambozen wel wat natter zijn dan blauwe bessen dus dat is even goed opletten. Ik zou de frambozen even door wat bloem rollen voor ze door de taart te spatelen. En geen diepvries frambozen gebruiken.