Zelf bramenjam maken

Gepost: 21 augustus 2015 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Zelf bramenjam maken

Na mijn bramenpluk avontuur kon je een recept voor bramenjam natuurlijk al een beetje zien aankomen. Ik gebruikte een halve kilo bramen om jam van te maken. Die kun je lekker op brood smeren, maar het is ook heerlijk om gebak mee te maken. Als vulling in een taart bijvoorbeeld, of tussen twee koekjes. Je gaat dus zeker nog wat lekkers voorbij zien komen met de bramenjam.

Mocht je nou zelf bramen gaan plukken voor de jam, lees dit artikel dan even. Daar geef ik verschillende tips voor het plukken, schoonmaken en verwerken van de bramen.

BAKTIP: Wanneer je nog geen geschikte glazen potten in huis hebt: Dille en Kamille heeft een fijn assortiment aan inmaakpotten en deksels.

Het complete basisbakboek 

Deze bakbijbel met ruim 150 recepten wil iedere thuisbakker in huis hebben. Ga aan de slag met een van de 40 basisrecepten, elk met twee variaties. Het zijn zowel tijdloze klassiekers als veel spiksplinternieuwe recepten. Daarnaast bevat dit boek recepten voor vullingen en toppings, maar ook handige baktips en bewaaradviezen zoals je van mij gewend bent. 

Bestel hier!

Afbeelding
bramenjam 3a

Wil jij nog wel meer geïnspireerd worden op het gebied van bramen en bakken? Kijk dan eens naar deze heerlijke recepten:

bramenjam 2a

ZELF BRAMENJAM MAKEN

Opslaan
Recept afdrukken

4.95 van 18 stemmen

Bramenjam

Zelf bramenjam maken is absoluut niet ingewikkeld. Sterker nog, je kun binnen een paar minuten al klaar zijn! Ik vertel je hoe je zelf jam maakt!
Porties: 600 ml

Ingrediënten

  • 500 gram bramen
  • 200 gram geleisuiker speciaal
  • 1 el citroensap

Extra nodig

  • schone (uitgekookte) potjes

Instructies

  • Was de bramen en pureer deze, bijvoorbeeld met een staafmixer. Als je geen pitjes in je jam wilt, kun je de bramenpuree nog even zeven. Ik heb dit zelf niet gedaan.
  • Doe de bramenpuree met suiker en citroensap in een pan. Breng het mengsel aan de kook terwijl je voortdurend blijft roeren. Als het eenmaal kookt laat je het ongeveer 2 minuten doorkoken, ook nu blijven roeren.
  • Giet de bramenjam in de schone potjes, draai de deksel er op en zet ze op hun kop. Laat ze in ieder geval 5 minuten zo staan voordat je ze weer rechtop zet. Je hoort een klik van de deksel als je dit doet, nu zijn ze vacuüm gezogen.
Tips

Ik gebruikte Geleisuiker Speciaal, dit omdat mijn bramen al lekker zoet van zichzelf waren en de jam die extra zoetigheid van de suiker niet nodig had. Zijn jouw bramen niet heel zoet en wil je je jam wel wat zoeter? Gebruik dan normale geleisuiker. Je hebt dan 500 gram geleisuiker nodig op 500 gram bramen.
Bewaren

Ongeopend blijft de jam tot wel een jaar goed, bewaar de potjes op een donkere koele plek. Na openen bewaar je het in de koelkast.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

58 reacties

  1. Carola schreef:

    Ha. ha, je bent dus inderdaad op pad gegaan? Je hebt lekker veel bramen gevonden. Dat wordt smullen!

    1. Laura's Bakery schreef:

      Yes! Was een prima plek met superveel bramen! 😀

  2. Margot schreef:

    Heerlijk! Vroeger deed ik dit vaak samen met mijn moeder.

  3. Andrea - 4pure schreef:

    Lekker, verse bramenjam is zo lekker!

  4. Anita schreef:

    Bedankt voor het delen! Ik ben net een dag te vroeg geweest.
    Gisteren ging ik bramenjam maken en dacht even kijken of Laura bramenjam er op heeft staan, dat was helaas niet zo, had er wel wat aan om bramen schoon te maken, dus niet voor niks gekeken?

  5. Ellen schreef:

    Héérlijk! en fantastisch in eigen bakseltjes 😉

  6. ey schreef:

    In onze tuin staan een paar frambozenstruiken daar maak ik elk jaar jam van. Net als jij gebruik ik
    speciale gelei suiker (1pond suiker voor ca. 1 kilo fruit) maar aangezien frambozen weinig of geen pectine hebben doe ik er wat appels bij anders wordt de gelei te dun.
    Hoe zit dat met bramen?
    vrgr Elly.

    1. Laura's Bakery schreef:

      De jam is helemaal niet dun geworden, gewoon zoals jam moet zijn 🙂
      Wat heerlijk trouwens die frambozenstruiken in de tuin!

      1. Baukje schreef:

        Ik doe vaak geraspte appels bij de bramen en daar dan jam van maken. Is echt zo lekker! Wel even het vocht wat er uit de appels komt afgieten anders wordt het te nat inderdaad. Als het nog een beetje warm is ook erg “jammie”!

  7. Tamara schreef:

    Leuk om jam te maken!

  8. Joke schreef:

    9 kilo bramen geplukt op een plekje dicht bij ons huis. De hond kon daar lekker los lopen. Bramenjam gemaakt met gelei suiker uit Duitsland. De helft goedkoper dan in Nederland.
    Ik gebruik s morgens als ontbijt havermout pap en daar roer ik een eetlepel bramenjam doorheen! Heerlijk!

  9. Silvia schreef:

    De eerste bak bramen uit de tuin geplukt en lekkere jam van gemaakt, super simpel en lekker manier. thx. De volgende uitdaging wordt rode druif om daar wat lekkers van te maken.

  10. Lisa schreef:

    Leuk en lekker! Ik maak aardbeienjam met aardbeien uit eigen tuin, ook met die gelei suiker. Dit jaar weinig aardbeien, er was nog wat suiker over en toen als proef appeljam gemaakt, zoooo lekker!

  11. marianne schreef:

    Lekker hoor, bramenjam. Omdat ikzelf heel veel bramen heb maak ik ook een “wintervariant” met kruidnagel,kaneel,zwarte peper en 100ml. bramenlikeur(heb ik nog van voorgaand jaar, maar een andere likeur, zoals sinaasappel kan ook.)
    Limonadesiroop van bramen is ook heel lekker. Je hebt nodig: 1kilo bramen, 1 kilo suiker, 1kopje kokend water, 1 dessertlepel citroenzuur(verkrijgbaar bij de turkse supermarkt) 1 grote glazen pot, die goed afsluitbaar is.
    Doe de bramen met de suiker in de glazen pot, giet het hete water op het mengsel, sluit de pot en laat 2 a 3 dagen staan. Roer twee keer per dag even door, totdat vrijwel al het sap uit de bramen is getrokken.
    Filtreer de verkregen siroop. Los het citroenzuur op in een bodempje heet water en voeg het aan de siroop toe.(let op: niet teveel citroenzuur toevoegen, proef het resultaat tussendoor even.)
    Deze siroop moet je wel in de koelkast bewaren en je kunt hem ook invriezen, dan is de wintervariant ook lekker.

  12. Michelle schreef:

    Mij hebben ze gezegd dat het beter is om de confituur niet te mixen, omdat de pitjes zouden zorgen voor een bittere smaak, dit klopt dus niet??
    Ik zou nl. graag bramenconfituur met appel maken in de Thermomix, maar weet dus niet zo goed hoe het beste aan te pakken als ik geen pitjes wil..

    1. Laura Kieft schreef:

      Dit is voor het eerst dat ik dit hoor, ik had zelf geen bitter resultaat. Ik zou het gewoon proberen, misschien eerst met een kleine portie?

  13. Iris schreef:

    Misschien een hele rare vraag. Ik heb met mijn dochter net heerlijke bramen geplukt en ga daar lekker jam van maken. Die potjes die jij gebruikt die vacuum zuigen, waar haal je die? Of zijn dat gewoon oude jam potjes uit de winkel die je schoonmaakt?

    1. Anneke popa schreef:

      Gewoon een potje vullen, ondersteboven zetten en hij zuigt vanzelf vacuum.

    2. chiel schreef:

      ik heb potjes gebruikt van hak groenten
      kosten niets en zijn er goed voor

  14. Kimberly schreef:

    De jam niet af laten koelen?

  15. chiel schreef:

    de jam is goed gelukt en was heel lekker

4.95 from 18 votes (16 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept