De bananen tulbandcake maken
Het maken van deze bananenbroodcake is gelukkig heel eenvoudig. Zoals altijd werkt het het prettigst als alle ingrediënten op kamertemperatuur zijn voordat je begint.
Prak eerst alle bananen fijn tot een gladde puree. Dit kan eenvoudig met een vork, maar je kunt ook een staafmixer gebruiken als je sneller klaar wilt zijn. Voeg vervolgens één voor één de eieren toe. Hiervoor kun je een elektrische mixer gebruiken, maar met een garde gaat het net zo makkelijk.
Meng in een andere grote kom alle droge ingrediënten, behalve de noten. Voeg het bananenmengsel toe aan de droge ingrediënten en meng alles tot een egaal beslag. Hak de noten eventueel iets kleiner en roer ze door het beslag.
De bakvorm voorbereiden
Een belangrijk onderdeel van een geslaagde tulband is het goed voorbereiden van de bakvorm. Vet de binnenkant van de vorm volledig in met olie of gesmolten boter. Strooi vervolgens wat bloem in de vorm en draai deze rond zodat overal een dun laagje bloem zit.
Zorg ervoor dat de hele vorm licht bedekt is. Houd de vorm daarna ondersteboven boven de gootsteen en tik stevig tegen de zijkanten zodat overtollige bloem eruit valt. Een te dikke laag bloem zorgt namelijk voor een minder mooie buitenkant.
Giet het beslag in de voorbereide vorm en verdeel het gelijkmatig.
Plaats de cake vervolgens in een voorverwarmde oven van 170°C. De baktijd bedraagt ongeveer 60 minuten.
De cake uit de vorm halen
Controleer na het bakken met een houten prikker of de cake gaar is. Steek de prikker in het midden van de cake. Komt deze er schoon uit, dan is de cake klaar.
Haal de vorm uit de oven en zet hem op een rooster. Maak niet de fout om de cake direct uit de vorm te halen. Laat hem eerst ongeveer 10 minuten afkoelen in de vorm.
Je zult waarschijnlijk zien dat de randen van de cake zich al een beetje losmaken van de vorm. Leg vervolgens een bord of snijplank op de open zijde van de tulbandvorm. Houd met beide handen zowel het bord als de vorm vast en draai alles in één vloeiende beweging om.
Als alles goed gaat, hoor je een zachte plof en komt er een prachtig goudbruine bananen tulband tevoorschijn. Laat de cake vervolgens volledig afkoelen op een rooster. Check ook dit artikel met tips voor de allermooiste tulband.
Deze cake is behoorlijk groot en levert gemakkelijk 24 plakjes op, afhankelijk van hoe dik je ze snijdt. Je kunt de plakjes ook prima invriezen. Zelf vries ik ze per twee stuks in een diepvrieszakje in. Zo heb je altijd een voorraad van heerlijk bananenbrood binnen handbereik.
Variaties
Hoewel dit een ontzettend eenvoudig recept is, kun je er natuurlijk volop mee variëren.
In plaats van noten kun je bijvoorbeeld chocoladestukjes toevoegen. Ook stukjes appel zijn lekker als je naast de banaan nog wat extra fruitigheid wilt. Toch blijft de bananensmaak vrij dominant aanwezig, dus chocolade is waarschijnlijk de meest smaakvolle toevoeging.
Je kunt ook extra specerijen toevoegen. Kaneel is heerlijk, maar ook gember of kardemom passen uitstekend bij deze cake. Natuurlijk kun je ook kiezen voor een kant-en-klare pumpkin spice-melange.
Wat betreft de topping zijn er eveneens veel mogelijkheden. Denk aan een romige roomkaasfrosting of een heerlijke bruinesuiker glazuur. Zorg er wel altijd voor dat de cake volledig is afgekoeld voordat je een topping toevoegt. Een eenvoudige poedersuikerglazuur is ook een uitstekende keuze.
En als je geen zin hebt om er zelf wat anders van te maken? Ik heb nog wat heerlijke tulband recepten voor je op een rij gezet:
Is er geen olie of boter nodig voor dit recept? Lijkt me heerlijk, ik ga hem maken!
Nee dat is niet nodig in bananenbrood, anders had het ertussen gestaan 😉
Hoi Laura, ja het bananenbrood is iid heerlijk, ik maak het ook regelmatig en dan voeg ik als extra nog twee grote eetlepels pindakaas toe, daar wordt het lekker smeuïg van!
Bedankt voor de heerlijke recepten!
Riekje
Hallo Laura, Ik heb een notengranola met kokosschaafsel erin gedaan voor de bite.
Bedankt voor het recept
Jolanda
Ha Laura, ziet er lekker uit. Voor een grote vorm denk ik, 2,5 ltr?
Groetjes
Zoiets ja, de mijne is ietsjes kleiner geloof ik.
Hoi Laura,
Bedoel je echt 1 eetlepel bakpoeder of is het een typefout en moet theelepel zijn?
Groetjes, Eline
ik bedoel echt 1 eetlepel.
HoiLaura,ik ga voor het eerst een bananbrood cake maken en in een tulbandvorm ook nog..haha.
Kan ik ipv amandelmeel kokosmeel gebruiken? Ik weet dat dat wat droger is, wat kan ik uberhaupt gebruiken in een recept om het wat minder droog te laten zijn? Alvast dank, groetjes Margie
Heb ik niet geprobeerd, maar zou het persoonlijk niet doen omdat het het resultaat droger maakt.
Hoi, bedankt voor het delen van je recept. Niet mijn smaak eerlijk gezegd. Exact je recept opgevolgd maar ik vond het aan de droge kant,de noten waren aangebrand aan de binnenkant en de bananensmaak was niet te proeven. Iets klopt er echt niet in het recept lijkt me.
Bij een bananenbrood proef je banaan ook niet heel expliciet terug. Als hij droog/aangebrand was heb je hem te lang/heet gebakken, zo hoort hij namelijk niet te zijn.
Oh dit klink wel heel lekker.
Even een vraagje, die 700 gram bananen is dat met of zonder schil?
Zonder schil.
Wil m proberen maar ben allergisch voor amandelen. Waardoor kan ik t amandelmeel vervangen?