Alles met de combinatie van appel en kaneel vind ik bij voorbaat al lekker. Deze twee ingrediënten horen gewoon bij elkaar en je kunt het overal in verwerken. Zo is de appel kaneel cake is een grote favoriet van mij. Deze versie, de appel-kaneel cake met noten, is hier eigenlijk de deluxe editie van. Ik heb gekozen voor hazelnoten en pecannoten maar hierin kun je natuurlijk variëren. Al met al is deze cake een zeer geslaagde combinatie van ingrediënten die ik echt iedereen kan aanraden. Snel naar de keuken dus, dan heb je vanmiddag wat lekkers bij de koffie!
BAKTIP: Een degelijke, rechthoekige cakevorm zoals deze gaat jarenlang mee en kan wat mij betreft niet ontbreken in de keuken.





Oeehh deze ziet er lekker uit! Ik had laatst ook een soort van appelcake gemaakt en die was ook echt de favoriet! Ik denk dat ik deze ook maar eens moet gaan proberen!
Ik heb gister toevallig appel kaneel cake gemaakt, maar dan zonder de noten. Erg leuk idee, goede tip voor de volgende keer want de cake viel erg in de smaak!
Kan ik de cake ook met amandelmeel maken, hij ziet er heerlijk uit hoor!
Ja hoor dat zou ook moeten lukken!
Laura, een heerlijk recept en ga hem zeker eens maken. Maar wil wel graag weten wat kaneelsuiker is?
kaneelsuiker is eigenlijk niet meer dan suiker met een laagje kaneel. je kunt het ook eenvoudig zelf maken door gewoon wat kaneel aan de suiker toe te voegen.
Lekker! Ik ga het eens proberen. Ik heb ook eens een speculaas-perencake gemaakt, die stond in de Allerhande. Doet me hier wel aan denken 🙂
Dag Laura, ik heb de cake vandaag gemaakt en de cake is erg lekker!
He Laura,
Gisteren de cake gebakken….en goedgekeurd hier. Lekker knapperig idd met de extra kaneelsuiker er bovenop.
Groetjes Sylvia
Hey Laura,
Mmmmmm…
Even een vraagje ik was een tijdje geleden bij de AH maar de kaneelsuiker in grove korrel hadden ze niet meer.. Waar heb jij de jouwe gehaald?
Liefs
bij een AH XL, maar daar kan ik het nu ook niet meer vinden. Bij Jumbo verkopen ze het volgens mij ook (van hetzelfde merk verkopen ze ook roze perensuiker)
Dankje dan zal ik daar nog eens kijken!
Ik heb deze net als dessert gemaakt: warm met een bolletje vanille-ijs. Erg lekker! Kaneelsuiker heb ik gemaakt door bruine kandijsuiker iets fijner te hakken met kaneel erbij. Ik ga hem vaker maken 🙂
Slim idee om zo zelf grove kaneelsuiker te maken! En heerlijk met een beetje ijs zeg, dat ga ik de volgende keer ook doen 😀
Helaas hou ik niet van noten 🙁 maar als ik het wel had gelust had ik het zeker een keer gemaakt. Maar ik denk dat ik het een keer maak maar dan zonder noten 🙂
Deze cake kun je ook prima zonder noten maken hoor! Misschien lekker om wat stukjes chocola door het beslag te doen dan 😉
Gister tijdens een High Tea waarbij we allemaal wat lekkers meebrachten, mocht ik ‘kennis maken’ met je Appel-kaneelcake met noten. Wat lekker!!! Dank je wel alvast voor het recept, ik ga hem zeker binnenkort maken. (en je site zet ik bij de favorieten, ik denk dat ik je vaker kom bezoeken 😉
Groetjes Marjan
Wat leuk om te horen! Het is ook één van mijn favoriete cakes 😀
Ik heb hem gemaakt met een mix van kristalsuiker, rietsuiker en lichte basterdsuiker (na 40 gram was de kristalsuiker op), verder heb ik de 3 eetlepels grove kaneelsuiker vervangen door 2 eetl fijne kaneelsuiker, en 2 appels ipv 1. Resultaat: heerlijk! Wel erg ‘luchtig’ dus je moet hem voorzichtig afsnijden anders breekt de plak doormidden. Dankje Laura voor dit recept, voor herhaling vatbaar. Ik ben sinds een half jaar fanatiek aan het bakken en heb recent je blog ontdekt, erg leuk!
herkenbaar dat je soms moet variëren met de suiker 😉 Prima oplossing en jouw cake klinkt ook heerlijk!
ziet er lekker uit. Ik ga binnenkort maken maar dan met studentenhaver.
Hallo laura,
Klinkt als een heerlijk recept! Kan ik de boter ook vervangen door olie? Zo ja, hoeveel ml? En kan ik de boter ook smelten voor ik het mix met de ingredienten of moet het ongesmolten zijn? En hoeveel gram bakpoeder zit in 200 gr zelfrijzend bakmeel? Sorry voor alle vragen!
Heerlijk recept en heb veel zin om het te maken!
In dit recept zou ik de boter niet vervangen voor olie, maar je kunt het wel smelten als je dit prettiger vind. Ikzelf laat het gewoon op kamertemperatuur komen, dan is het zacht en makkelijk te verwerken. In dit artikel staat meer over de verhoudingen bakpoeder/bloem: http://www.laurasbakery.nl/5-veelgestelde-vragen-2/
Fijn, ontzettend veel zin om te bakken! Bedankt!