Op mijn basisrecept voor pancakes heb ik inmiddels al heel wat variaties gemaakt, waarvan de Oreo pancakes denk ik wel favoriet zijn. Ik heb ook ooit eens pancakes gebakken met yoghurt. Dat was heerlijk, maar wel met een vanille yoghurt die ik meestal niet in huis heb. Wat er wel bijna altijd in de koelkast staat is magere yoghurt en dus besloot ik daar eens mee te experimenteren. Onderstaand recept kwam als winnaar uit de bus. Lekkere luchtige en fluffy pancakes die net even wat frisser van smaak zijn door het gebruik van de yoghurt. Daardoor ook heel goed te combineren met fruit. Wederom een pancakes basisrecept dus, maar dan nu voor yoghurt pancakes.



In wat voor boter bak je uiteindelijk de pancakes ?
Ik bak ze in roomboter.
Vandaag weer voor de zoveelste keer gemaakt en mijn meiden zijn er gek op. Dankjewel voor dit heerlijke recept. Ik voeg er zelf nog kaneel aan toe maar ook zonder kaneel blijft het een succes ;).
Oww deze waren zojuist zooo lekker <3 lekker framboosjes erbij?
Heerlijke pancakes…. zeker voor herhaling vatbaar.
En de eerste die ik zelfs zonder topping lekker vind.
Heerlijk! Ik heb ze gebakken in olijfolie en gegeten met blauwe bessen, bramen en honing, aanrader.
Leuk en lekker recept, maar bakpoeder én baking soda is niet nodig.
Baking soda heeft zuur nodig om te reageren voor het rijseffect, dat is hier de yoghurt.
Bakpoeder is gewoon baking soda met zetmeel als vulmiddel en voedingszuur zodat je het in cake kan gebruiken zonder dat je zelf zuur hoeft toe te voegen.
Beide tegelijk is niet nodig. Ik heb het bakpoeder achterwege gelaten en het rijst nog steeds prima.
Dit is de tweede keer pancakes aan het maken
Ik vind het zo lekker als tussendoor.
Ziet er heerlijk uit!! Zijn baking soda en bakpoeder eigenlijk niet hetzelfde?
Nee, dat zijn twee verschillende ingrediënten: https://www.laurasbakery.nl/alles-over-baking-soda/
Heel lekker. De kinderen vinden het super. Ik maak het met 10% Griekse yoghurt en alleen 1,5 tl bakpoeder (heb geen baksoda) en bak het op een heel laag vuur (wel grote pit). Heerlijk! Ook erg handig koud voor picnic.
Hoelang kun je pancakes bewaren?
ik snap het niet ik doe alles wat er staat maar het lijkt vervolgens op een uitgedroogd gebakken ei..
iemand leg me dit uit
Weeg je alles wel goed af en zijn je ingrediënten nog goed?
Super en heerlijk gelukt met aarbeien, blauwe bessen en dadels?
Dankjewel voor de inspiratie?
Dat ik in Kroatië woonde maakte mijn buurvrouw de palačinka ook met yoghurt, maar ook met Spa rood 🙂 Ik weet t exacte recept niet meer, maar die palačinka waren verdraaid lekker! (Plat als crêpes, maar wat romiger)
Wat kan ik i.p.v. suiker gebruiken?
Waarom wil je de suiker vervangen?
Ik heb de pancakes vandaag voor de derde keer gebakken, maar kwam er achter dat ik ipv vanilleyoghurt vanillevla had gebruikt.
Ze waren net zo lekker als de pancakes die ik met yoghurt gemaakt had en net zo
smeuïg.
Wat een leuke variatie!