Aardbeien-yoghurt ijsjes

Gepost: 24 juni 2013 Laatst bewerkt: 7 februari 2024
Aardbeien-yoghurt ijsjes

In de zomer mag ik altijd graag zelf ijsjes maken. Dit keer maakte ik aardbeien-yoghurt ijsjes. Resultaat is een heerlijk zomers ijsje en ook nog eens hartstikke gezond. Ik moet eerlijk toegeven dat ik bij het kiezen van een ijsje daar nooit heel erg op let, maar het is natuurlijk wel mooi meegenomen. En zo hoef je geen excuus te verzinnen om dan maar gelijk een tweede op te smikkelen.

BAKTIP: Ik gebruik de Zoku ijsmaker al jarenlang en ben er nog steeds ontzettend blij mee. Met deze ijsmaker maak je binnen no-time meerdere ijsjes achter elkaar. Daarnaast kan je ook leuke effecten met laagjes, vullingen en stukjes fruit maken.

Aardbeien yoghurt ijsjes 1a
Aardbeien-yoghurt-ijsjes-2a

 

Aardbei ijsjes met yoghurt

Opslaan
Recept afdrukken

4.50 van 2 stemmen

Aardbeien-yoghurt ijsjes

Heerlijk frisse zomerse ijsjes: Aardbeien-yoghurt ijsjes. Naast heel erg lekker ook nog eens gezond en makkelijk te maken.
Porties: 4 ijsjes

Ingrediënten

  • Yoghurt
  • 250 gram aardbeien

Instructies

  • Ik heb de zoku ijsmaker gebruikt maar je kunt ook prima andere ijslolly makers gebruiken (of plastic wegwerp bekertjes!). Het wordt dan wel lastiger om plakjes aardbei precies tegen de zijkant te krijgen maar je kunt dan ook stukjes aardbei door de yoghurt mengen.
  • Maak de aardbeien schoon. Snij er eentje in plakjes als je een zoku gebruikt. Pureer de rest van de aardbeien. Neem twee schaaltjes waarin je de gepureerde aardbeien verdeelt, een derde in het ene schaaltje, twee derde in het andere. Vul deze schaaltjes aan met yoghurt, het schaaltje met een derde van de aardbeien krijgt nog twee van deze delen yoghurt en in het andere schaaltje doe je nog een derde deel yoghurt. Nu heb je aardbeien yoghurt in twee verschillende ‘sterktes’. Giet de aardbeien yoghurt in kannetjes en vul een derde kannetje met gewone yoghurt.
  • Nu kun je de verschillende laagjes in de ijsmaker gieten. Als je geen zoku hebt zou ik de vormpjes tussendoor even in de vriezer zetten. Dan krijg je rechte lijnen. In de zoku is het lastig om met yoghurt hele rechte lijnen te krijgen. Dit komt omdat het wat dikker is en het al zo snel bevriest. Daar kun je natuurlijk ook gebruik van maken door leuke speelse schuine lijnen te creëren.
  • In het geval van de zoku hoef je maar even te wachten. Geen zoku? Zet je vormpjes dan in de vriezer. na ongeveer 4 uur zijn ze klaar.
Tips

– Hou je wat van de yoghurt over? Giet alles bij elkaar in een schaaltje en geniet van de lekkere verse aardbeienyoghurt!

– De smaakt van de yoghurt komt het best tot zijn recht als de ijsjes een paar minuutjes uit de vriezer zijn.

Bewaren

Wil je een paar ijsjes op voorraad? Lees hier hoe je ze handig kunt bewaren.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

21 reacties

  1. Kimberly schreef:

    Dit ziet er echt heel erg lekker uit! Ik wil het een keertje maken, zeker weten!

  2. Leila Jane schreef:

    OMG
    Super lekker, gezond en ook nog eens Cute!!!

  3. Janna schreef:

    Oh dat ziet er heerlijk uit, en wat een prachtige kleuren!

    Ik hoop dat je eens bij mij langskomt,
    http://www.jannakamphof.blogspot.nl

  4. Rebecca schreef:

    Ze zien er echt super lekker uit 😉

  5. amber schreef:

    hoi Laura,
    ik hou van zulke ijsjes!!
    maar kun je ook vanille yoghurt gebruiken ipv gewone yoghurt???

    1. Laura's Bakery schreef:

      Zeker, vooral gebruiken wat jij lekker vindt 😉

  6. Martine schreef:

    Hoi Laura!

    Wat geniet ik toch altijd (en mijn gezin mèt mij…) van je recepten!

    Vraagje. … wat voor yoghurt gebruik jij? Volle, halfvolle of magere? Ik heb vanilleyoghurt gebruikt, maar dat duurde erg lang voor het bevroren was en was ook lastig om erin te gieten. ..

    Groeten
    Martine

    1. Laura's Bakery schreef:

      halfvolle yoghurt, je zou het eventueel iets kunnen verdunnen met melk zodat het er makkelijker in giet.

  7. susan schreef:

    Klinkt lekker! Hoeveel yoghurt heb je ongeveer nodig?

    1. Laura's Bakery schreef:

      200-250 ml moet meer dan genoeg zijn

      1. susan schreef:

        Dankjewel! Heb ze dit weekend gemaakt en smaken lekker en gezond

  8. Brenda schreef:

    Hoi Laura,
    Leuk recept zeg,en wat zien ze er zomers uit!
    Weet je of je in plaats van reguliere yoghurt ook een lactosevrij alternatief zoals sojayoghurt kunt gebruiken?
    Ben benieuwd!
    Groetjes, Brenda

    1. Ellen schreef:

      Ik heb ze gisteren gemaakt met alpro soya kokos yoghurt. Ging prima en de smaak was heerlijk!

    2. Laura schreef:

      Jazeker, kan heel goed 🙂

  9. Vera schreef:

    Ik heb in de zoku ijslolly maker wel eens waterijs zonder zoet (suiker/honing) proberen te maken, maar dan krijg je ze er alleen uit met veel bloed zweet en tranen. Vermoedelijk, suikerhoudende massa minder aan vriest dan wateriks suikervrij.

    Hoe ging dat bij jou met dit yoghurt recept? Aangezien het enige zoete aardbei is, maar yoghurt een andere structuur dan water heeft. Dat vroeg ik me even af.

    1. Laura Kieft schreef:

      Ik kreeg deze er prima uit. Waterijs zonder zoetmiddel krijg je er inderdaad nauwelijks uit, volgens mij staat dat ook in hun handleiding.

      1. Vera schreef:

        Bedankt voor de snelle reactie. Heb ik vast de handleiding niet zorgvuldig genoeg door gelezen ?, dan ga ik ze gewoon yoghurt vast ook veel lekkerder ?. Dank je!

  10. Kiki schreef:

    Zou je alle yoghurt en aardbeien ook bij elkaar kunnen doen en dan in een cakevorm in kunnen vriezer voor ijsjes? Of worden de verhoudingen dan anders?

    1. Laura Kieft schreef:

      Verhoudingen worden dan niet anders, maar dit is niet ijs dat je eenvoudig in stukjes kunt snijden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept