Ontbijtwafels, ik kan er geen genoeg van krijgen. En wat is er nog meer lekker bij het ontbijt? Juist, pindakaas! Dus ik besloot deze twee heerlijke ingrediënten te combineren en bakte pindakaas havermout wafels met chocolate chips. Ik hoef er vast niet veel woorden aan vuil te maken om je ervan te overtuigen dat dit érg lekker is.
Deze pindakaas havermout wafels kun je prima nog een aantal dagen bewaren na het bakken, buiten de koelkast. Dat maakt ze ook meteen een ideaal tussendoortje om mee te nemen naar werk of school. Dankzij de havermout en de pindakaas zijn de pindakaas havermout wafels met chocolate chips een goed vullende en verzadigende snack.
Ik heb deze vandaag gemaakt met melk chocolade en de chocolade verbrande in het wafelijzer. De wafels op zich zijn erg lekker, maar hoe voorkom je verbrande chocolade?
Hmm, dat is niet de bedoeling. Ik had daar zelf geen last van, dus denk dat je ze dan iets te lang gebakken hebt.