In het kader van gezonde tussendoortjes heb ik de laatste tijd het één en ander uitgeprobeerd. Het is soms een uitdaging om geen suiker te gebruiken of boter weg te laten, maar tot nu toe gaat het nog prima. Deze mueslirepen waren ook zo’n uitprobeersel. Ik vind ze zelf erg goed gelukt! Ze zijn wat grover van structuur, niet al te plakkerig maar wel met een goede bite. Oh, en die geur. Zodra je er eentje pakt komt de geur van kaneel je tegemoet, heerlijk! Wij hebben er hier thuis in ieder geval van genoten. Jij kan dat nu ook, lees verder voor het recept!





Naast een gluten- en lactoseintolerantie ben ik ook allergisch voor heel wat noten en intolerant aan honing en ahornsiroop … vanaf nu alles zelf maken dus!
Deze repen lijken me ideaal om mee te experimenteren. Wat kan ik ipv honing gebruiken?
Ik zou dan denk ik meer dadels gebruiken.
agavesiroop proberen?
Het is een lekker recept!
Bij een heteluchtoven is 180 graden genoeg.
Ik gebruik dit recept al een tijdje heel graag. Complimenten aan Laura, je recepten kloppen altijd!
Dat eitje erdoor heb ik wel altijd echt nodig voor de samenhang. En ik vind het lekker een deel van het kaneel te vervangen voor speculaaskruiden;)
hoi Laura,
Hoe voorkom ik dat mijn repen minder droog worden?
Groetjes Claudia
Misschien heb je ze net even te lang gebakken. Verder heb je niks veranderd aan het recept?
Ik maak ze nu al een tijdje en ze blijven heerlijk. Enig idee hoeveel calorieën er ongeveer in zitten?
Nee, ik tel geen calorieën.
Hoi!
Ik vroeg me af wat de voedingswaarden ongeveer zijn. Vooral koolhydraten is voor mij als diabeteet type 1 handig.
Ze zijn erg lekker!
Ik heb wel de temperatuur wat aangepast omdat ze bij mij vrij snel donker werden.
Ik heb dit recept ook al meerdere keren gemaakt. In een hete luchtoven is 180 graden inderdaad genoeg. Ook ik gebruik een eitje. Verder voeg ik er (verse) gember aan toe. Voor een beetje pit. Heerlijk ook.
Bedankt Laura voor dit recept. Groetjes Miranda (mijn collega’s genieten er ook altijd van, hopelijk kan dat weer snel).
Ik heb rozijnen gebruikt in plaats van dadels en een ei toegevoegd. Ze zijn goed gelukt! Ik vind de kaneel alleen wel iets overheersen. Moeten dat echt 2 EETlepels zijn?
Dat is wel echt de smaakmaker, maar kun je prima verminderen of weglaten natuurlijk!
ik ben verslaafd aan kaneel :p voor mij zullen het er 3 of 4 zijn hahah
Ik vond dit recept en heb ze meteen vol enthousiasme gemaakt. Enkel waren ze bij mij zwart aan de bovenkant. Kleine domper. Klopt de temperatuur en tijd wel??
Wat rot! Heb je misschien een heteluchtoven? Bij mij ging het perfect met deze temperatuur en tijd.
Ja volgens mij heb ik idd een hete lucht oven. Wat zal dat de temperatuur en tijd zijn Laura?
De tijd blijft hetzelfde, maar de temperatuur moet in dat geval 10-20% lager.
De smaak is goed. Maar repen kan ik er echt niet van maken, valt totaal uitelkaar. Hoewel ik ditmaal heel precies het recept heb gevolgd. Ik had al honing toegevoegd en ei verdraag ik niet zo goed. Is al het vierde mueslirecept dat ik probeer en tot nu toe zijn het nooit repen geworden…..tips?
Wat vervelend dat ze niet willen lukken! Helaas op afstand zo moeilijk om voor mij te zeggen wat er mis kan zijn gegaan.
probeer eens 30 gram chiazaad als bindmiddel. mijn repen zijn daardoor goed gelukt.
Als vervanging van 1 ei kun je 1 el lijnzaad en 3 el water 15 min in een schaaltje laten weken.
Dan het geheel toevoegen wanneer je het ‘ei’ zou moeten toevoegen.
Ik gebruik dat als vervanging van 1 ei bij andere recepten.
Ik zet de oven op 160 graden en bak de repen 25 tot 30 min.
Ik gebruik een bakvorm met 7 rechthoekige vakjes, goed aanstampen en 7 mooie repen. Met snijden had ik, heerlijke muesli kruimels wat door de kwark kon.