In het kader van gezonde tussendoortjes heb ik de laatste tijd het één en ander uitgeprobeerd. Het is soms een uitdaging om geen suiker te gebruiken of boter weg te laten, maar tot nu toe gaat het nog prima. Deze mueslirepen waren ook zo’n uitprobeersel. Ik vind ze zelf erg goed gelukt! Ze zijn wat grover van structuur, niet al te plakkerig maar wel met een goede bite. Oh, en die geur. Zodra je er eentje pakt komt de geur van kaneel je tegemoet, heerlijk! Wij hebben er hier thuis in ieder geval van genoten. Jij kan dat nu ook, lees verder voor het recept!





Vandaag deze repen gemaakt. Had niet genoeg honing dus heb het aangevuld met ahornsiroop mmmmm en heb de kaneel aangevuld met speculaaskruiden mmmm. Zee goed gelukt. De volgende keer ga ik de helft van de dadels vervangen door abrikozen. Genieten!
Oha, en bij mij was 30 minuten ook te lang. Heb ze na 25 minuten uitgezet en het was al behoorlijk donker.
En zou het ook met appelstroop werken (bv half honing, half appelstroop)?
Misschien heb je een hetelucht oven? Dan moet de temperatuur lager namelijk. En je zou zeker kunnen experimenteren met appelstroop.
Hey, moet je verse dadels gebruiken of mogen het ook gedroogde zijn?
Ik heb gedroogde gebruikt.
Hey laura,
Ze zijn heerlijk maar hoe bewaar je ze ? Buiten de vriezer dan bedoel ik …
Groetjes,
Inge
Ik verpak ze per stuk in boterhamzakjes of folie. En dan buiten de koelkast.
Hoi Laura,
Kan het ook zonder de citroenrasp? Wat gebeurt er dan, of waar is de citroenrasp goed voor?
De citroenrasp is voor de smaak. Kan ook zonder, maar je veranderd de smaak dan dus.
Hoi Laura, als ik de helft van het recept doe, verandert de baktijd dan?
Ik beantwoord hem gewoon zelf :-). Ik had 20 min. gedaan en toen nog 4. min en ze zijn echt verrukkelijk. Ik heb er nog een ei door geroerd en ze zijn perfect en stevig en niet kruimelig. De citroen heb ik er niet door gedaan, ik hou niet zo van die rasp, maar ik heb er een partijtje kokosrasp doorgedaan. Echt heerlijk! Bedankt voor het recept.
Goed om te horen. Laura en ik houden niet zo van kokos, maar het is vast en zeker een goede vervanger!
Heerlijk recept. Ik heb havermeel gebruikt en alleen hazelnoten. Volgende keer doe ik wat minder honing.
Het recept is erg lekker! Alleen is het meer granola geworden dan repen. Oeps! Ik had nog wel extra honing toegevoegd. Volgende keer toch met een eitje proberen!
Kun je in plaats van dadels ook rozijntjes gebruiken?
Ik heb er geen ervaring mee, maar hoorde onlangs wel iemand die dit had gedaan bij een ander recept (en dat lukte goed 🙂 )
Super, ga ik dat proberen!
zo gezond is dit niet Laura. 140 gr honing !! allemaal suikers. kan zeker met minder. en bakken op 200 gr ? alles wat je boven de 170 gr bakt van noten e.d. heeft geen enkele voedingswaarde meer.
Jezus. Zeik niet zo. Bak je ze toch niet
AMEN
Bak ze op 170 graden en iets langer en doe ipp honing geprakte banaan
Welke olie gebruik je?
zonnebloemolie
Hoi Laura, mijn repen vallen uitelkaar helaas. Hoe komt dat, ik had al meer honing toegevoegd.
Het zijn brosse repen, dat klopt. Alleen door het toevoegen van heel veel honing krijg je ze echt compact en plakkerig zoals je ze in de winkel ziet. Zelf vind ik dat niet nodig zoveel honing, resultaat is dat ze wat losser zijn. Een extra eitje toevoegen kan overigens ook nog helpen.
van janny uit Amersfoort,In mijn eigen oven was 200 draden dus te hoog ,ikheb de oven terug gezet naar 180. graden en dat werkt prima
groet
janny
Ik heb ze gemaakt met een klein cupje (ongezoete) appelmoes door het mengsel en wat minder honing, dat ging heel goed! Maak ook al jaren granola op deze manier (half appelmoes, half honing). Minder calorien en net wat meer binding, ze worden daardoor ook iets smeuiiger. Misschien een tip?
Hoelang ongeveer blijven ze lekker?
een week ongeveer.
Ze zijn heerlijk! Ik voeg zelf wat minder honing toe en dan een ei erbij.
Bedankt voor het recept!