Bakken met iemand die hier net zo dol op is als jijzelf bent is zo ontzettend leuk! Zeker als diegene ook nog eens dol is op het fotograferen van deze baksels en het dus prima begrijpt dat er nog niet aan de volgende stap van het recept begonnen kan worden. Want ja, er moeten eerst foto’s gemaakt worden! De persoon die ik hier bedoel is Lian. Vorige maand ging ik een paar dagen bij haar op bezoek in het mooie Limburg en bakten we samen de sterren van de hemel. Dat mag ik wel zeggen toch? Deze cinnamon rolls bewijzen het in ieder geval. Nog niet overtuigd van onze bakkunsten? Er volgt binnenkort nog een recept van ons. Iets met meringue, dat was ook al zo mooi en lekker!
Goed, we waren dus enthousiast aan het bakkken. Samen deden we een vreugdedansje toen deze cinnamon rolls met pecannoten en karamelsaus precies zo uit de oven kwamen als we hadden gehoopt. En dan die geuren die daarbij hoorden. Wauw, we konden niet wachten om te proeven! Het eindresultaat moest natuurlijk eerst nog op de foto en hiervoor trokken we alles uit de kast. Een kleine verbouwing en een halve servieskast verder, waren we tevreden met de setting en konden deze heerlijke zoete broodjes op de foto.
Wil je weten hoe deze cinnamon rolls proeven? TE lekker! Zachte, smeuïge, met karamel doordrenkte broodjes gevuld met een zelf gebrouwen kruidenmengsel en pecannoten. Eigenlijk zit er natuurlijk maar één ding op om achter de smaak te komen, zelf maken! Ik zou gewoon vandaag nog aan de slag gaan met het recept 😉 .
BAKTIP: Ik gebruik een vierkante bakvorm. Niet in huis? Deze bakvorm van Le Creuset is wat duurder, maar kan jarenlang mee.



Ik ben echt gek op cinnamon rolls. Ook niet super moeilijk om te maken. De foto’s zien er prachtig uit.
Ik heb wel een vraagje over het “oppiepen” in de oven. Hoe hoog zet jij deze en hoe lang doe je ze dan erin?
ik zette de oven op 180 graden en heb ze ongeveer 8 minuten opgewarmd.
Ohhh heb er laatst ook een op en ze zijn zooo lekker! K heb wel een vraagje. Ik ben namelijk niet zo’n karamel liefhebber dus hoe zou je t mengsel moeten maken voor in t deeg zonder karamel??
Groetjes
Je kunt dan gewoon de karamel helemaal weglaten.
ik heb ze net gemaakt ze zijn heerlijk!! het is al de derde keer. ik ben dol op bakken en ben 11 jaar. Mijn familie is er dol op:)
Gr: Mila 11 jaar
Oh, boy! Heaven in je mond! 🙂 Dit ziet er heerlijk uit!
Oh wow, wat zien ze er heerlijk uit!
Ik heb 4 dagen naar dit recept gekeken en toen kon ik het niet langer weerstaan: ik moest ze maken. Omdat ik boter + suiker in het deeg, de vulling en de karamel nogal veel vond, heb ik de rolls gevuld met karamel met pecannoten en de kaneel in het deeg gedaan.
Ze waren fantastisch! Heel erg bedankt voor het recept =D
Leerpunten voor mij: MEER! Ik vond de broodjes op zichzelf niet heel lekker, daar doe ik de volgende keer iets meer suiker en kaneel in. De karamel met pecannoten was heel lekker, maar er was te weinig…
Zeker voor herhaling vatbaar!
De broodjes krijgen hun smaak mede door de vulling en karamel. Omdat je de vulling hebt weggelaten en vervangen door de karamel mis je die smaken. Ik zou het toch gewoon met alle boter proberen als ik jou was. Als je ze eenmaal geproefd hebt is het het zeker waard 😉
Ik zeg lekker !!!!!!!!!!!!!!!!! En ik kan het weten want vanuit het mooie Limburg zijn een paar van deze overheerlijke cinnamon rolls naar Haarlem meegenomen. Even in de oven opwarmen en smullen maar. Ik zeg jullie moeten vaker samenwerken, daar komen mooie heerlijkheden van.
Liefs, Mam ♥
Jammie! Een recept voor basic cinnamon rolls! Ik ga het proberen met als vulling gewoon kaneel en suiker, jammie!
Lekker die broodjes. ik maak het vaak met croissant deeg. ook lekker. Ik ga het zeker een keer op deze manier proberen.
Heb je ook al je eigen kookboek met al deze overheerlijke recepten!!!! Jempie!!!! Ik ben helemaal weg van jou lekkernijen!!!! Ga Zo Door!!!!
Groetjes Daniëlle
Haha, nee die is er (nog) niet 🙂
Ik ben al helemaal fan van je truffels, dit ga ik absoluut ook proberen, wat ziet dat er lekker uit zeg 😉
Hoi Laura,
Ze staan nu in de oven en ruiken al heerlijk! Helaas wel zonder caramel. Tijdens het afkoelen werd dit namelijk keihard, met een laagje water (ofzo) erop. Ik kon het bijna met pan en al weg gooien hahah! Wat heb ik fout gedaan? Tijdens het caramel maken ging het wel goed, maar ik vond het heel lang duren tot het helemaal gestopt was met borrelen. Omdat het op een gegeven moment bijna gestopt was en ik bang was dat het aan ging branden, heb ik toen het vuur uitgezet. Wat moet ik anders doen?
Groetjes Iris
Het klinkt alsof je het te lang hebt doorgekookt. Het hele erge borrelen nadat je de boter toevoegt moet gestopt zijn, maar het blijft borrelen zolang het op het vuur staat.
Ik vind het glazuur altijd zoveel lekerder op cinnamon rolls waneer je deze maakt met romkaas en poedersuiker :p roomkaas wordt ook dun, maar niet waterig, als je het goed losklopt, dus het maakt een parchtig glazuur en oh zo lekker!
Hoi nog even een vraagje. Ik werk zelf graag met verse gist. Hoeveel heb je nodig voor dit recept?
Dat durf ik je eerlijk gezegd niet te zeggen, werk zelf altijd met droge gist.
…3 gram verse gist komt ongeveer overeen met 1 gram droge gist……ben ze weer aan t maken…..de lekkerste cinnamon rolls ever….groetjes Eileene
Dit recept voor cinnamon rolls lijkt me zo lekker! Ik wil ze graag maken voor het kerstontbijt, maar ik heb niet zo’n zin om heel vroeg op te staan.. 😉 Is het mogelijk om de broodjes de avond van te voren te maken (evt. zonder karamel), ze dan in de koelkast te bewaren en ’s ochtends af te bakken?
Ja hoor! Je kunt ze ook al van tevoren bakken en dan alleen nog even opwarmen in de oven. Ook geen probleem 😉
Hey hallo Laura
Ik ben vanavond de uitdaging aangegaan… Ze staan nu in de oven maar me vulling vond ik zo dun.. Heb het dus nog even doorgekookt met als gevolg te hard mijn deeg was dus iets te dun ook nog eens waardoor ik er geen mooie rol van heb kunnen maken.
Zeg jij in dat uur dat het deeg aan het rijzen is dan de vulling maken zodat dat iets kan afkoelen en dus ook wat indikt?
Ik heb het nu als her ware heet op het deeg gegoten.. Maakt dat wat uit?
Gr samantha
Karamel en vulling heb ik eerst wat laten afkoelen, lijkt mij niet goed voor het deeg om het er heet op te smeren.
Heerlijk recept. Wel een beetje veel, dus ik heb de helft ingevroren.
Het deeg was zo fijn om mee te werken, zou ik dat ook voor andere recepten kunnen gebruiken? Zo ja, welke?
Ik heb er nog geen andere recepten mee gemaakt, maar daar zijn vast genoeg lekkere dingen voor te verzinnen. Gewoon proberen zou ik zeggen 😉
Ik zou er chocoladepasta tussen doen of custard…
Het deeg bleef erg slap en was moeilijk op te rollen. Moet ik dan tijdens het bereiden meer bloem toevoegen?
Als het heel erg slap is zou je een beetje meer bloem toe kunnen voegen.