
Ik maakte deze broodmuffins met ei en spek al een paar jaar geleden, maar ze zaten een beetje verstopt in een langer artikel. Omdat ze te lekker zijn besloot ik dat ze het middelpunt van een nieuw blogbericht moesten worden. Zo kunnen jullie dit heerlijke recept nog makkelijker terugvinden en maken. Ik maakte ze zelf voor een paasontbijtje met de familie. Ze waren al een klein kwartier klaar voordat mijn gasten zouden komen, dus om ze warm te houden zette ik ze in de oven die al uit stond, maar nog wel warm was. Zo kon ik toch bij iedereen een warme broodmuffin met een eitje op zijn bord zetten. Het is eigenlijk een soort simpele variatie op mijn bekende gevulde broodjes met spek en ei. Alleen hoef je nu geen broodjes uit te hollen en bovendien zijn deze nog sneller klaar ook. Bij wie staan ze op tafel deze paasdagen?
Broodmuffins met ei en spek
Ingrediënten
- 6 sneetjes brood (smaak naar keuze)
- klontje ongezouten roomboter of margarine
- 6 plakjes ontbijtspek
- 6 eieren (S/M)
- peper en zout
Instructies
- Snijd de korstjes van de sneetjes brood af. Vet de muffinvorm licht in met de boter of margarine en bekleed deze met de sneetjes brood.
- Bekleed het brood met een plakje spek. Druk het geheel goed aan om ruimte te maken voor het ei. Breek het eitje open boven de muffinvorm om de broodjes te vullen. Breng op smaak met peper en zout.
- Bak de broodmuffins in ongeveer 18 minuten in een voorverwarmde oven op 175 °C (boven- en onderwarmte). Ze zijn goed als het ei gestold is en niet meer zacht/vloeibaar is aan de bovenkant.
- Serveer de broodmuffins gelijk.
Voeg verse kruiden of Italiaanse kruiden toe voor extra smaak.
De broodmuffins kunnen een dag van te voren gemaakt worden en weer worden opgewarmd, maar ik zou het persoonlijk niet doen. Het ei wordt er dan niet lekkerder op.

Je inspireerde me weer eens, Laura… Bedankt !
https://liesonderweg.wordpress.com/2019/04/21/paasei/
Lie(f)s.