Sinaasappel minimuffins

Gepost: 27 april 2019 Laatst bewerkt: 16 februari 2026
Sinaasappel minimuffins

Misschien heb je al iets gebakken voor Koningsdag, misschien ben je juist op zoek naar iets lekkers wat je nog even snel kunt maken. In dat laatste geval zit je met deze sinaasappel minimuffins helemaal goed! We topten ze af met wat parelsuiker wat een lekkere crunch geeft aan de muffins, maar als je deze grove suikerkorrels niet kunt vinden zijn ze ook prima achterwege te laten. Met slechts twee kommen, een garde en muffinvormpjes (en de ingrediënten natuurlijk) heb je deze kleine muffins met sinaasappelsmaak zo in de oven staan. En het duurt vast ook niet lang voor je ze op hebt. Misschien maak je ze zelfs nog wel om op de vrijmarkt te verkopen? Ik ben benieuwd naar jullie Koningsdagplannen, vooral op bakgebied. Ik ga zoals ieder jaar met mijn zusje en zwager naar de vrijmarkt en daarna eten we vaak nog een lekkere tompouce of iets anders lekkers.

BAKTIP: Kan het jou niet oranje genoeg? House of Marie heeft oranje mini cupcakevormpjes, maar natuurlijk ook vele andere kleuren en patronen ;-).

mini muffins met sinaasappel

sinaasappel muffins

Meer sinaasappel recepten

Gebruik jij ook graag sinaasappel in jouw recepten? Dan vind je deze baksels ongetwijfeld ook lekker:

 

mini muffins met sinaasappels

Opslaan
Recept afdrukken

4 van 3 stemmen

Sinaasappel mini muffins

Geen zin om uren in de keuken te staan? Dan zijn deze sinaasappel mini muffins perfect voor jou. Binnen een mum van tijd heb jij deze lekkere muffins gemaakt!
18 – 20 stuks

Ingrediënten

  • 60 gram fijne kristalsuiker
  • 150 gram patentbloem
  • 0,5 tl bakpoeder
  • 0,5 tl baking soda
  • snuf zout
  • rasp van 1 sinaasappel
  • 1 ei M
  • 125 ml halfvolle melk
  • 60 ml zonnebloemolie
  • 2 el sap van de sinaasappel
  • 1 tl vanille-extract
  • parelsuiker

Instructies

  • Neem twee beslagkommen. In de ene doe je suiker, bloem, bakpoeder, baking soda, zout en sinaasappelrasp. Neem een garde en roer het door elkaar.
  • In de tweede kom doe je het ei, melk, zonnebloemolie, sinaasappelsap en vanille extract. Klop met een garde door elkaar. Giet het mengsel dan gelijk bij de droge ingrediënten en gebruik de garde, of een spatel, om er een mooi beslag van te roeren. Er mogen best wat klontjes in zitten, dat is bij een muffin beslag nooit zo’n probleem. Roer of mix in ieder geval niet te lang, dat maakt muffins taai.
  • Zet papieren minimuffin vormpjes in een minimuffin bakplaat en vul ze voor 3/4 met het beslag. Bestrooi met de parelsuiker.
  • Bak de minimuffins in 15 minuten goud-oranje van kleur in een voorverwarmde oven van 200 °C (boven- en onderwarmte).

Tips

  • Tip: Parelsuiker is helaas niet standaard te koop in supermarkten. Je vindt het bij speciaalzaken en soms ook bij reform- of natuurwinkels. De beste optie is om de suiker online te bestellen. Je kunt het natuurlijk ook achterwege laten in dit recept.
  • Tip: Muffinvormpjes mogen best hoog gevuld worden, dan komt er een mooie bol op als ze gaan rijzen in de oven.
  • Bewaren: luchtdicht verpakt, op een droge en koele plek ongeveer 5 dagen houdbaar. Invriezen kan ook, dan zijn ze tot 3 maanden te bewaren.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

15 reacties

  1. Marja schreef:

    Hoi Laura,
    Wat een leuk idee om er mini muffins van te maken. Dat ga ik dus ook doen. Niet vandaag, maar dit weekend is de planning. Bedankt voor het recept en tot de volgende keer.
    Hartelijke groetjes en een hele fijne Koningsdag gewenst,
    Marja??????????

  2. Jacqueline schreef:

    Kan je de muffins ook in de airfryer maken?

    1. Laura Kieft schreef:

      Vast, maar ik heb dit zelf nog nooit geprobeerd (over de tijd en temperatuur durf ik dus niets te zeggen)

  3. Astrid sarioa schreef:

    Hoi ! De muffins gemaakt, recept gevolgd maar helaas wat flauwe taaie muffins geworden. De sinaasappel smaak is wel duidelijk aanwezig. Ik hou niet van hele zoete baksels maar deze was de zoete smaak niet aanwezig. Ik had er geen mini,s van gemaakt maar 40 gr muffins. Misschien ligt het daar aan.

    1. Laura's Bakery schreef:

      Misschien heb je een verkeerde afweging gemaakt?

  4. Hoogstraten schreef:

    Kan ik de melk vervangen voor iets anders? Onze kinderen zijn allergisch voor koemelk en soja

    1. Laura's Bakery schreef:

      Ja hoor, dat kan! In dit artikel lees je meer over het vervangen van melk: https://www.laurasbakery.nl/vervangers-voor-melk/

  5. Michelle schreef:

    Hoi,

    Kan de patentbloem ook vervangen worden door speltmeel?

    Groeten Michelle

    1. Laura's Bakery schreef:

      Hier lees je alles over het vervangen van bloem in recepten: https://www.laurasbakery.nl/vervangers-voor-bloem/

  6. Mimi schreef:

    Hallo Laura,
    Dank je wel voor al je online recepten. Altijd leuk om recepten te kijken en maken!
    Twee vragen over door recept sinaasappelkwarktaart:
    *Kan de melk vervangen worden door meer sinaasappelsap?
    *Hoeveel roomboter te gebruiken als ik géén zonnebloemolie wil gebruiken?

    Dank voor je antwoord én zeker ook je tip over niet te lang mixen ivm taai worden vd muffins.
    Vriendelijk groet

    1. Laura's Bakery schreef:

      Hoi Mimi, je zegt vragen over de sinaasappelkwartaart? Of over de muffins? Hoe dan ook melk vervangen door sinaasappelsap heb ik niet getest maar ik denk dat dat wel moet lukken. Olie vervangen door boter kan in dezelfde verhouding. Hou er wel rekening mee dat de muffins wat steviger kunnen worden in dat geval.

  7. Mimi schreef:

    Goedemorgen Laura, Dank voor je antwoord. Je hebt gelijk: mijn vragen gingen over over de sinaasappelkwarktaart.
    Maar ik was nogal aan het schollen van je ene recept naast de andere en daar las ik je tip over muffins niet te lang door mixen ivm “taaiheid”. Nu vind ik dat opzich geen probleem, maar het is interessant om te weten. Dat zijn de missing links als hobby-bakker. Neem aan dat het helemaal geldt voor lang of kort kneden van brooddeeg.

    Vriendelijke groet.

    1. Laura's Bakery schreef:

      Brooddeeg is weer heel anders dan muffinbeslag. Brood wil je uiteraard ook voor de juiste tijd kneden, maar daar geldt niet dat het zo kort mogelijk moet 😉

  8. Mimi schreef:

    Dank je wel Laura dat je de moeite neemt om vragen te beantwoorden en überhaupt voor je heel leuke inspirerende website! Én handige doorklik-links naar steeds soortgelijke andere recepten. Ik kijk er graag op👍😋🎂☕️🍰

    1. Laura's Bakery schreef:

      Goed om te horen Mimi. Dankjewel!

4 from 3 votes (3 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept