Maar hoe maak je dan nog meer karamel? Dan komt toch al gauw het blikje gecondenseerde melk tevoorschijn. Minimaal 3 uur in een pan met kokend water en daarna volledig af laten koelen. Niet handig als je het snel wil maken. Maar daar heb ik een oplossing voor. Je kunt namelijk ook de gecondenseerde melk uit het blikje halen en er in een pannetje met wat boter en suiker een heerlijke karamel van maken. Binnen een kwartier heb jij karamel!
Ik maak de karamel altijd wat aan aan de stevige kant omdat ik hem meestal gebruik voor de caramel shortcake, bij het aansnijden van de taart loopt de karamel er dan niet tussen uit. Je kunt de karamel natuurlijk ook dunner maken door eerder het pannetje van het vuur te halen, dan lijkt het meer op de karamel die je krijgt als je wel het blikje gecondenseerde melk kookt. Is de karamel iets te stevig geworden? Verwarm deze dan even op het vuur, dan wordt hij vanzelf weer zacht.
Hey Laura! Ik heb een vraagje, kan je deze karamelspread ook gebruiken voor je karamel brownies?
Ik heb namelijk helaas geen tijd om zelf dulce de leche te maken, maar de brownies lijken me wel goddelijk 😉
xx Suze!
Het kan, maar dan zou ik het niet te ver doorkoken en je moet het echt gelijk verwerken in de brownie, anders wordt het te stevig.
Beste Laura,
Het recept ziet er erg lekker uit en ik wil het zeker proberen.
Maar even een vraagje.
Wordt deze ook hard zoals een karamelsnoepje?
Kan ik er blokjes van maken?
mvg,
Fanny
Als je hem nog langer door laat koken zou je er karamelsnoepjes van kunnen maken, de smaak is echter wel iets anders.
Goedemorgen Laura,
Ik was helemaal happy met het maken van de caramel, het was goed ingedikt heb het belegd en in de koelkast geschoven.
Het probleem en een raadsel voor mij , de caramel is vloeibaar geworden.
Weet jij hoe dat kan ?
Mvg een naamgenoot Laura ?
Dat is vreemd, dit is namelijk een karamel die (normaal gesproken) juist opstijft in de koelkast. Heb je er iets aan toegevoegd of op een bepaalde manier verwerkt in een recept?
Hoi Laura ik heb banoffeepie gemaakt, de bananen liggen op de karamel die toen nog goed stijf was en daarop de slagroom, zo was het in de koelkast teruggezet , volgende dag was de karamel vloeibaar.
Echter mijn karamel was niet zo bruin als de jouwe hierboven en ook niet zo dik. Ik mis namelijk info hoelang het geheel mag koken en hoe warm je moet beginnen. Misschien dat daar mijn fout in lig ?
Dan heb je het waarschijnlijk niet lang genoeg doorgekookt en is het vocht uit de room erin getrokken. Ik heb er bewust geen tijd bij gezet omdat dit verschilt per pan en fornuis. Ik stop altijd pas op het moment dat hij er bijna is, na afkoelen en indikken is hij dan precies goed.
Oke dank je wel Laura, dan weet ik wat ik beter kan doen.
Trouwens je recept van de Hollands botertaart met citroen was ook lekker ?
Hoi Laura,
Leuke blog en dank je wel dat je het op deze wijze met ons deelt. Vraagje. Het maken van de taart is niet helemaal goed gegaan. Met name de caramel was mislukt. Deze was veel bruiner dan die van jou. Hoeveel gram bruine basterd suiker gebruik je als je vier el bedoeld? Ik vermoed dat het saar in zit. Dikte was prima maar smaak niet top. Ook beerje aan laten branden. Morgen weer een nieuwe poging. Groetjes Pieter
de 4 eetlepels is ongeveer 60 gram. Qua dikte kan het ook zijn dat je het net iets te lang hebt laten doorkoken.
Hoi Laura,
Dank je wel voor je snelle reactie. De tweede poging is super gelukt. Teveel suiker idd. 4 eetlepels bij mij bleken 100 gr basterd suiker. En ergens las ik op hoog vuur waardoor deze idd aangebrand was om het ook niet in een pannetje met antiaanbaklaag gedaan was. Super bedankt! Groet Pieter
Kan ik dit recept melkvrij maken door de boter te vervangen door wajang, en de gecondenseerde melk door kokosmelk?
En eventueel ipv bruine suiker kokosbloesemsuiker zodat de glycemische waarde lager is?
Boter kan, suiker zou je gewoon eens moeten proberen want dat weet ik niet zeker, kokosmelk kan niet. Dat is te dun.
Er is ook gecondenseerde kokosmelk bij de supermarkt (plus) te koop.
Met gecondenseerde kokosmelk gaat het ook heel goed! Te koop bij Jumbo.
Caramelsaus gemaakt heb kleine velletjes er in gekregen komt het omdat ik in een teflon pan het gemaakt hebt of door niet goed roeren? Graag reactie.
Dank u wel.
W vermeulen.
Ik denk door niet goed roeren of doordat het vuur te hoog stond.
Heb 2 blikjes in een pan kokend water 3 uur laten koken. Resultaat : zachte caramel met irritante scherpe kristalletjes. Brrrr
Hoe voorkom ik dit kristaliseren?
Wat gek zeg, dat zou niet aan de bereiding moeten liggen. Het kan soms gebeuren als een blikje al een tijd staan, maar het is wel op te lossen door de karamel even in een pannetje te verwarmen.
is die geconcendeerde melk met suiker er al in of niet ??
Daar zit ook al suiker in ja, die is gezoet namelijk.
Hoe lang kun je de caramel bewaren? En moet deze in de koelkast bewaard worden?
Deze karamel hard vrij vlot uit en is bedoeld om gelijk te gebruiken voor een baksel. Het is geen saus, daarvoor kun je beter dit recept gebruiken: http://www.laurasbakery.nl/makkelijke-karamelsaus/
Hoi Laura,
Weet jij misschien wat er gebeurt als ik de karamel op een bodem doe, dan de vulling erop en dan in de oven? Ik ben bang dat de karamel dan keihard wordt, maar misschien heb jij hier ervaring mee?
Deze karamel is niet echt geschikt om na het maken nog te bakken, maar ik moet je eerlijk zeggen dat ik het met deze nog niet eerder heb getest.
Bedankt voor je reactie. Ik heb het maar niet uitgeprobeerd 😉
Kan de gecondenseerde melk ook vervangen worden door gecondenseerde kokosmelk? Iemand tips?
Ik heb er geen ervaring mee, maar weet dat anderen het wel eens geprobeerd hebben (durf niet te zeggen hoe die resultaten waren)
Weet iemand of je het door cupcakebeslag kan doen ok caramel cupcakes te bakken? Of door de botercrème voor een caramel toef?
Is de gecondenseerde melk met of zonder suiker?
met suiker.
Hi Laura,
Kan ik deze karamel ook gebruiken als bonbon vulling?
Groetjes,
Lisa
Ja hoor, ik zou hem dan niet te lang laten doorkoken zodat hij wat zachter blijft (= beter te verwerken).