Ik heb een paar favoriete boeken als het gaat om brood bakken. Bakken met Paul Hollywood is daar één van. Op zoek naar een recept waarmee ik lekkere harde broodjes kon maken, sloeg ik dit boek weer eens open. Ik vond daar een heerlijk recept wat ik vandaag met jullie deel.
De truc om deze broodjes knapperig te krijgen is een braadslede met water op de bodem van de oven. Als je geen braadslede neerzet (of één met te weinig water) krijg je wat zachtere broodjes. Ook die zijn nog steeds hartstikke lekker!



Als je geen deegmachine hebt, is het handiger om alle ingredienten in 1 keer te mengen, anders wordt het echt een plakkerige boel.
Ben ze nu aan het maken, maar toen ikhet kruis sneed zakten ze in elkaar, je kon de lucht horen ontsnappen.
Dat kan meerdere oorzaken hebben. Heb je na de eerste rijs wel de lucht eruit gehaald? Heb je de broodjes goed opgebold voor de tweede rijs? Als er niet genoeg spanning in het deeg zit kan het zo zijn dat het in elkaar zakt.
kun je het ook vegan maken?
Ja ik denk dat je de roomboter makkelijk kunt vervangen voor een plantaardige variant. Dan zijn de broodjes vegan!