Bruschetta met tomaat en basilicum

Gepost: 26 februari 2016 Laatst bewerkt: 4 september 2025
Bruschetta met tomaat en basilicum

Bruschetta heb ik al vaak gegeten en iedere keer geniet ik er weer van. Toch had ik ze nog nooit zelf gemaakt, dus de hoogste tijd om dat eens te doen!

Bruschetta kun je op talloze manieren beleggen, maar ik koos voor de meest klassieke variant: met tomatenblokjes en verse basilicum. Voor de topping gebruik je het beste stevige, rijpe tomaten. Zachte tomaten zijn lastig in mooie blokjes te snijden en geven snel teveel vocht af. Zelf ging ik voor romatomaten, die zijn ideaal voor dit recept.

Het Borrelhapjes Bakboek 

Met ruim 150 recepten organiseer jij voortaan borrels waar iedereen op afkomt. De recepten zijn opgedeeld in verschillende hoofdstukken zodat je makkelijk kunt kiezen tussen borrelhapjes die je met of zonder oven maakt. Van bladerdeeghapjes en quiches tot gehaktballetjes en spiesjes. De sauzen, dips en spreads komen ook ruim aan bod! 

Bestel hier!

Afbeelding

Meer makkelijke borrelhapjes

Ben je op zoek naar meer inspiratie voor snelle of makkelijke borrelhapjes? Hieronder vind je een overzicht met heerlijke recepten die je binnen een handomdraai op tafel zet. Perfect voor een gezellige borrel, feestje of als tussendoortje.

Kun je geen genoeg krijgen van dit soort borrelhapjes? In dit artikel heb ik nog meer makkelijke borrelhapjes recepten verzameld.

bruschetta 2a

BRUSCHETTA MET TOMAAT EN BASILICUM maken

Opslaan
Recept afdrukken

5 van 2 stemmen

Bruschetta

Klassieke bruschetta is zeker het proberen waard om zelf te maken. Het is namelijk helemaal niet moeilijk en hartstikke lekker!
Porties: 15 stuks

Ingrediënten

  • 1 ciabatta brood
  • 5 stevige rijpe tomaten
  • 1 teentje knoflook
  • scheut olijfolie
  • handje verse basilicum
  • peper en zout

Instructies

  • Zet met een scherp mesje een kruisje aan de onderkant van de tomaten en dompel ze een minuut onder in kokend water. Nu kun je het velletje van de tomaten eenvoudig verwijderen. Verwijder de zaadlijsten en snij de tomaten in kleine blokjes. Snij de basilicum fijn en voeg samen met wat peper en zout toe aan de tomatenblokjes. Roer door zodat alles goed vermengd is.
  • Pers het teentje knoflook uit en doe dit samen met een scheut olijfolie in een kommetje. Roer door en laat even staan. Snijd de ciabatta in plakjes en leg deze op een bakplaat. Met een bakkwastje smeer je ze in met het olijfolie. Zet de plakjes ciabatta ongeveer 10 minuten in de oven op 180 °C zodat ze lekker knapperig worden.
  • Eenmaal uit de oven verdeel je het tomatenmengsel over de plakjes brood.
  • Plaats de bruschetta’s op een bord en serveer aan je gasten. Heerlijk als voor- of bijgerecht, maar ook voor een gezellige borrel zijn ze perfect!
Bewaren

Ik raad aan om de bruschetta niet al te lang van tevoren te maken zodat het brood knapperig blijft. Hooguit een uurtje van tevoren. De broodjes zelf kun je natuurlijk prima al een dag eerder afbakken.

Links in dit artikel kunnen affiliate links zijn. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik hier een kleine commissie over. Merknamen in een recept kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking.

10 reacties

  1. Margot schreef:

    Bruschetta blijft lekker en deze variant blijft lekker! Ik heb het eigenlijk al te lang niet meer gemaakt.

  2. Ik hou van bruchetta. Je kunt er zo lekker veel mee variëren.

  3. Emma schreef:

    Jaa, dit is zo onwijs lekker! En zo onwijs makkelijk om te maken!

  4. Merel schreef:

    Mmm zo lekker vind ik dit altijd! In een Italiaans restaurant neem ik dit meestal wel als voorgerecht. Ik ga dit recept zeker een keer maken als voorgerecht

  5. Karin schreef:

    Maak deze eens met honingtomaatjes. Zove smaakvoller. Echt de moeite waard. Wereld van verschil. NOG lekkerder.

  6. Wilma schreef:

    Ik hou van dit soort gerechten. Echt super lekker en opzich simpel om te maken. Heerlijk als borrelhapje!!

  7. Jeanine schreef:

    Hoi ik had een vraagje, gebruik je hiervoor afbakbrook of gewoon verse ciabatta?

    1. Laura schreef:

      verse ciabatta is het handigst, anders moet je het afbakbrood eerst gaar bakken en daarna snijden en weer bakken.

      1. Jeanine schreef:

        Oke dankjewel! Dan ga ik voor verse ciabatta brood, ik hoop dat het lukt!

  8. Jeanine schreef:

    Ik bedoel natuurlijk afbakbrood 🙂

5 from 2 votes (2 ratings without comment)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept