
Taarten
Taarten kun je 2-3 dagen in de koelkast bewaren. Zorg dat de taart in een afgesloten doos zit of onder een stolp of iets dergelijks. Anders kunnen smaken van andere etenswaren in de taart gaan zitten.
Zo’n grote taart gemaakt dat hij niet op gaat? Je kunt de meeste taarten ook invriezen. Doe de taart in een taartdoos en doe hier een zak omheen tegen vocht. De taart blijft ongeveer 3 maanden goed.
Losse taartbodems kun je ook prima invriezen. Doe deze in een zak en ze blijven ongeveer 4 maanden goed.
Taarten met slagroom kun je niet invriezen. De slagroom droogt uit en wordt er niet lekkerder op.
Gedecoreerde taarten met fondant/marsepein
Ook gedecoreerde taarten kun je prima in de koelkast bewaren. Dek deze ook goed af in verband met geuren en smaken van andere etenswaren in de koelkast.
Gedecoreerde taarten kun je goed invriezen, let wel op de vulling. Taarten met een slagroomvulling kun je niet invriezen. Verpak de taart goed als je deze invriest en doe er ook een plastic zak omheen. Laat hem, zonder de plastic zak, ontdooien in de koelkast en laat hem daarna pas op kamertemperatuur komen (vlak voor aansnijden). Als je de taart te snel ontdooit (direct op aanrecht) krijg je condensvorming waardoor de fondant of marsepein zal smelten. ‘Langzaam’ ontdooien in de koelkast verkleint het verschil in koud/warm waardoor ook de kans op condensvorming kleiner is. De taart kun je 3 maanden in de vriezer bewaren.

Cakes
Cakes kun je het best in aluminiumfolie bewaren of in een trommel. Dan blijft hij zeker een week goed. Bewaar een cake niet in de koelkast, daar droogt hij van uit.
Pak een cake goed in met folie en doe deze in een zak als je de cake wilt invriezen. In de vriezer blijft hij ongeveer 3 maanden goed.

Cupcakes
Voor cupcakes geldt hetzelfde als voor cakes. Bewaar ze in een trommel maar niet in de koelkast, dan blijven ze zeker een week goed. Als ik cupcakes invries doe ik ze per 3 of 4 in een boterhamzakje. Dan blijven ze 3 maanden goed.
Gedecoreerde cupcakes met fondant/marsepein
Gedecoreerde cupcakes blijven langer goed. Dat komt omdat je met de fondant of marsepein het cakeje helemaal afsluit, je pakt hem dus eigenlijk al goed in.
Ook gedecoreerde cupcakes kun je invriezen. Zet ze in een taartdoos en doe hier een zak omheen tegen vocht. In de vriezer blijven de cupcakes 3 maanden goed. Hoewel ik het niet aanraad om cupcakes in de koelkast te bewaren kun je gedecoreerde cupcakes wel het best in de koelkast laten ontdooien. ‘Langzaam’ ontdooien in de koelkast verkleint het verschil in koud/warm waardoor ook de kans op condensvorming kleiner is. Zo krijg je dus weinig tot geen condensvorming, door de condens zouden je decoraties kunnen smelten. Ook is het cakeje afgesloten van de buitenlucht door de decoraties en is de kans op uitdrogen klein.
Met vulling en/of een toef
Wanneer je cupcakes met toeven maakt spuit je die toeven er vaak al van tevoren op. Zelf doe ik dit maximaal 1 dag voordat ze gegeten worden. Zet de cupcakes in een taartdoos en bewaar deze op een koele plek (maar niet in de koelkast).
Cupcakes met een toef zou ik niet in hun geheel invriezen. Dan kun je beter de cupcakes los invriezen en de botercrème in de koelkast bewaren of op het moment zelf maken.

Muffins
Muffins bewaar je, net als cupcakes, in een afgesloten trommel. Zo blijven ze een week goed.
Invriezen kan natuurlijk ook, pak ze goed luchtdicht in. Dan blijven ze 3 maanden goed.

Schuimpjes
Schuimpjes bewaar ik altijd in een taartdoos. Het vocht dat nog in de schuimpjes zit kan weg, maar vocht uit de omgeving zal niet in de schuimpjes trekken. Ze worden zacht en taai als je ze in een luchtdichte trommel bewaart. Schuimpjes blijven zeker 1-2 weken goed in een taartdoos.
Schuimpjes kun je niet invriezen, door het vocht zullen ze zacht worden en smelten.

Cake pops
Cake pops die niet in chocola zijn gedipt kun je in een afgesloten trommel een week bewaren. Goed luchtdicht verpakt blijven ze in de vriezer 3 maanden goed.
In chocolade gedipte cake pops
Zodra cake pops in chocolade zijn gedipt worden ze goed afgesloten van de buitenlucht waardoor ze langer houdbaar zijn. Je kunt ze dan 2 weken bewaren.
Gedecoreerde cake pops kun je beter niet invriezen omdat de decoraties daar niet mooier van worden. Als je het toch wil doen moet je ze goed luchtdicht verpakken. Laat ze in de koelkast ontdooien. In de vriezer blijven ze 3 maanden goed.

Bladerdeeghapjes
Hapjes van bladerdeeg kun je heel goed van tevoren maken. Je kunt ze al gelijk bakken en later opwarmen, maar je kunt ze ook voorbereiden en pas bakken als je ze nodig hebt. Al gebakken hapjes bewaar je op een schaal afgedekt met aluminiumfolie. Zo blijven ze 3-4 dagen goed.
De hapjes kun je ook goed invriezen. Doe dit luchtdicht. In de vriezer blijven ze 2 maanden goed. Na ontdooien warm je ze weer even op in de oven.
Gebakken bladerdeeghapjes opwarmen
Bladerdeeghapjes kun je goed van tevoren maken. Op het moment dat je ze wilt serveren zet je ze nog even 5 minuten in de oven op 225 graden.
Bladerdeeghapjes van tevoren maken en later bakken
Je kunt er ook voor kiezen om de bladerdeeghapjes op voorhand te maken, maar pas te bakken als je ze nodig hebt. Bewaar je gemaakte hapjes maximaal 2-3 dagen in een luchtdichte trommel in de koelkast, doe stukjes bakpapier tussen de hapjes zodat ze niet aan elkaar gaan plakken. Op het moment dat je ze nodig hebt, haal je ze uit de koelkast en bak je ze volgens het recept. Afhankelijk van de grootte van het hapje bak je ze 1-2 minuten langer dan het recept aangeeft.
Handige Baktips
Je kunt ook nog een kijkje nemen op Handige Baktips voor bewaaradviezen. Veel van bovenstaande baksels, maar ook veel andere soorten, worden hier uitgebreid beschreven.
Dag Laura,
Ik wil graag een sweet table maken voor lijn schoonzus haar verjaardag. Ik had dan graag cupcakes gemaakt met een toef op. Maar deze zouden toch enkele uren uit de koelkast op een tafel moeten staan. Wat voor botercreme kan ik dan het beste gebruiken?
Als het niet te warm is kan dan, ik zou het basisrecept voor botercrème gebruiken dat op mijn blog staat.
Hallo Laura,
Hoe kun je het beste gebakken tartelets bewaren, dus zonder vulling.
Voor een Sweet table (80 personen) wil ik verschillende dingen maken. Maar
krijg dat natuurlijk niet in 1 dag voor elkaar. Van alle andere lekkere dingen heb ik hierboven de info al gevonden 🙂 Ik heb het over jouw recept van de tartelets.
groetjes
Bea
Die bewaar je net zoals koekjes, in een afgesloten verpakking.
Dankjewel. Super website trouwens, kom er elke dag wel even kijken 🙂
Heb je enig idee hoe lang van tevoren een fondanttaart doorsnee 25 cm uit de vriezer moet? We komen vrijdag middag thuis rond 14 uur een willen hen de volgende dag 10.30 uur aansnijden. Is hij volledig ontdooid denk je? Biscuit mix heb ik gebruikt met botercreme. Alvast dank!
Denk dat dat wel lukt, hier lees je er meer over: http://www.handigebaktips.nl/tips-voor-gebak-ontdooien/
Vraagje! Ik heb vast een plaat appeltaart gemaakt voor een feestje. Ik wil deze bewaren in de vriezer, op de ovenplaat zelf, kan dit? (moet anders alles in kleine stukjes al snijden en in bakjes doen) Mn man gaf aan dat de smaak van de plaat misschien in de appeltaart gaat zitten. Er zit wel een laag bakpapier tussen. Gaat dit goed denk je?
Alvast bedankt!
Als er een vel bakpapier tussenzit kan dat prima hoor. Je zou hem ook eerst afgedekt op de plaat kunnen invriezen en als hij dan hard is helemaal in folie inpakken en zo in de vriezer bewaren. Kun je de plaat gewoon nog gebruiken 😉
Kan ik gebakken soezen zonder of met vulling invriezen. Bv eclairs?
Dat kan zeker, ze zullen wel wat zachter worden.
Hallo,
Een heel interressante,duidelijke en leuke site!!!?
Maar ook een vraagje:bij schuimpjes die taartdoos,is dat een kartonnen of toch plastike vd bakker?
Of bv tupper ware?
Alvast dankje, en ga zo door!!??
Met een taartdoos bedoel ik en kartonnen doos.
Hi Laura,
Super artikel weer!
Soms vul ik een taart ook met bavarois, deze heeft wel slagroom als ingrediënt. Kan ik dit invriezen?
Ik zag ook een recept voor een mirror glaze taart op basis van bavarois en voor die ‘glaze’ moet je hem ook invriezen. Hoe zit dat dan met de slagroom die erin zit?
Ik hoop dat je me kunt helpen! En natuurlijk alvast bedankt!
Bavarois kun je invriezen hoor, daar is meer aan toegevoegd en maakt het weer anders.
Dag, ik heb een mengsel van mascarpone, slagroom met daarin suiker opgelost in citroensap met gelantine erdoor. Ik heb daar wel de helft van over, kan ik dat invriezen? Groet Jet
Nee dat gaat niet. Als de gelatine zijn werk heeft gedaan kun je het later niet weer een andere vorm geven.
Kan je zelfgemaakte donuts invriezen?
Ja hoor, geen probleem.
Hallo Laura
Erg fijne site heb je.
Mijn vraag is; kan ik monchou taart ook invriezen? (Koekjes bodem, monchou/slagroom vulling en kersenvlaaivullig bovenop)
Nooit meegemaakt dat ie niet opging ?.
Alvast bedankt voor je reactie
Hier ook nog nooit geprobeerd omdat hij altijd snel op is 😉 Ik denk dat het wel moet lukken hoor 🙂
Hi laura, ik zou graag een red velvet taart willen maken voor mijn verjaardag. De taart wordt zaterdag gegeten en ik vroeg mij af of ik deze dan donderdagavond al zou kunnen maken? Groetjes, Anna
Dat kan, je volgt het bewaaradvies van een cake (en de vulling) dan.
hoi Laura
Ik wil vrijdagavond een appelkruimeltaart maken voor zaterdag,
hoe kan ik die bewaren?in de koelkast of buiten de koelkast bewaren?
Dat ligt aan de vulling, als je er room in doet moet deze in de koelkast. Anders kan hij er gewoon buiten blijven.
ook als het 25,5 graden binnen is buiten de koelkast bewaren?
Ja, ik zou hem dan wel minder lang bewaren.
Hoi Laura,
Bedankt voor je tips en je lekkere recepten. Ik heb -just to make sure- ook nog een bewaarvraagje: ik wil non-bake creamcheese frambozentaarten gaan maken (vulling mix philadelphia kaas en slagroom) kan ik deze ook invriezen denk je? Ik zag al dat jouw lemonbars gewoon ingevroren kunnen worden, die ga ik ook maken met wat extra lemoncurd ernaast.
Lijkt mij dat die prima ingevroren kan worden.
Hoi Laura,
Ik maak een biscuit gebak, die ik wil afsmeren met botercreme. Kan ik dit dan in de koelkast bewaren zodat de botercreme goed hard word? Ik wil er daarna graag een drip over doen? Als het niet in de koelkast kan, hoe zorg ik er dan voor dat mijn botercreme hard genoeg word en niet snel smelt.
Groetjes Inge
Dat kan in de koelkast.
Hoi,
Ik bak veel zonder (geraffineerde) suikers en bloem (met amandelmeel of havermoutmeel en esdoornsiroop of bananenpuree, appelmoes,… om te zoeten). Kan ik mijn gebak/taarten dan even lang bewaren? Bijvoorbeeld een biscuitcake/taart zonder suiker, met een cashewnotencreme erover? Hoe lang zou ik deze kunnen bewaren? En zou ik deze kunnen invriezen?
Alvast heel erg bedankt voor je antwoord!
Groetjes
Dat durf ik je niet met zekerheid te zeggen, maar ik neem aan dat het niet heel veel veranderd. Houd het baksel gewoon goed in de gaten en proef eventueel een klein stukje of het nog lekker is.