Een gezond havermout ontbijtrecept dat doet denken aan appeltaart? Ja hoor, dan zit je goed met deze havermout uit de oven met warme appel.
Havermout uit de oven
Het meest bekende ontbijtrecept met havermout is natuurlijk havermoutpap, maar er zijn veel manieren waarop je dit kunt maken. In een pan, in de koelkast, maar ook: havermout uit de oven! Daar is dit appel-havermout ontbijt uit de oven een mooi (en vooral lekker) voorbeeld van.
De combinatie van havermout met appel uit de oven maakt dat het lijkt alsof je een warm appeltaart ontbijt aan het eten bent, maar dan een stuk gezonder en dus ook minder zoet. Als vervanging van de slagroom, die nou eenmaal niet weg te denken is van een punt appeltaart, kun je er een lekkere schep Griekse yoghurt bij eten. Heerlijk vind ik dat.
BAKTIP! Om dit havermout ontbijt uit de oven te maken gebruikte ik een klein ovenschaaltje (van ongeveer dit formaat), dat ik een mooie éénpersoonsportie vind. Let er wel goed op dat de schaaltjes die je gebruikt geschikt zijn om in de oven te verhitten.
Heel erg lekker. Dit recept ga ik erin houden!
Welke appelsoort gebruik je? Ik had Jonagold, maar vond deze erg zurig.
Super lekker! Maar wel veel? kan het terug opgewarmd worden als je het al klaargemaakt hebt voor de dag erna?
Met soja drink en schepje suiker ipv honing.
Magnetron 2 min op 800 W, doorroeren en 2 min laten staan.
Werkte prima.
Ik heb de rozijnen weggelaten en de appel heel fijn gesneden ipv raspen. Onwijs lekker en gezond ontbijt
Om het ietwat knapperig te krijgen aan de bovenkant, kan je op laatst, vlak voordat je het in de oven doet, ook nog wat havermout op de oppervlakte verdelen en een klein beetje mengen. Werkte wel prima!
Hemels! Wat is dit lekker zeg. Ik heb de appel in stukjes gesneden, eetlepel kokosrasp, eetlepel lijnzaad en wat chiazaad toegevoegd. Dit is echt smullen, bedankt voor het recept!
Gemaakt voor de volgende dag.
Ik gebruik om de meeste vitaminen/vezels te behouden een Jonagold appel altijd helemaal met schil/klokkenhuis. Alleen het steeltje gooi ik weg 😉
Maar daardoor krijg je samen met de melk toch iets teveel vocht in verhouding met de havermout.
En ik heb gewoon een goedkoop pak havermout uit een grote supermarkt gebruikt.
Hierna nog een keer gemaakt met iets meer havermout.
Bij gebruik van 60gr havermout kreeg ik het ontbijtje zoals je gewend bent met een havermout ontbijtje 🙂
Ik wil hem maken, maar ik probeer af te vallen hoeveel calorieën is het recept? Het klinkt heerlijk!
Dat reken ik niet uit voor mijn recepten, maar daar heb je wel apps voor waar je het kunt invoeren.
Ik heb hem net gemaakt voor de lunch, super easy en snel 🙂 ik heb de appel in kleine stukjes gesneden in plaats van geraspt en voor wat extra bite afgetopt met een verkruimeld speculaasje, heerlijk en zeker voor herhaling vatbaar!
Oh en ok nog wat pecannoten toegevoegd
Net deze klaargemaakt maar rozijnen vervangen door noten.
Na het uitscheppen er wat verse ongezouten pindakaas bijgedaan. Overheerlijk!
O dat klinkt ook heerlijk met pindakaas erbij!
Ondertussen heb ik de havermout al verschillende keren gemaakt en heb ik wat geëxperimenteerd met de ingrediënten. Persoonlijk vind ik het lekker om de helft van de melk te vervangen door 75g (magere) kwark. Ik snijd de appels in blokjes, die ik vervolgens royaal met het sap van een citroen besprenkel.
Mijn favoriete versie is met appel en blauwe bessen en gemengd met fijne snippertjes heel bittere chocolade. 😋
Bedankt voor dit veelzijdige recept!
Graag gedaan!
Heerlijk! Staat hier regelmatig op tafel. De kinderen noemen het appeltaart voor het ontbijt!
Hahaha. Goede omschrijving 😉
Kun je ook een grote portie maken en die in stukken invriezen?
Dat heb ik zelf niet uitgeprobeerd voor dit recept maar het lijkt me dat dat wel moet lukken.