Soms heb je wel eens dat een taart nog gaver is geworden dan je in gedachten had. Dat heb ik bij deze aardbeien kwarktaart met mascarpone crème. Ik ben zo blij met het resultaat, ik kan wel naar de foto’s blijven kijken (en met die foto’s ben ik ook al zo blij!). Maar goed, wat heb ik nu eigenlijk gemaakt? Een kwarktaart uiteraard, gemaakt met verse gepureerde aardbeien. Heerlijk, als je dit eenmaal hebt geproefd wil je nooit meer een pak uit de supermarkt gebruiken. De kwark zit tussen twee lagen biscuit met langs de rand mooie verse aardbeien. Bovenop een heerlijke mascarpone crème met verse aardbeien en bosbessen. Loopt het water jou ook al in de mond?
Ziet deze aardbeien kwarktaart er niet ontzettend lekker en fris uit? Hiermee maak je vast indruk op je visite! Het lijkt misschien een taart waar veel werk in gaat zitten maar dit valt echt reuze mee.
BAKTIP: Ik gebruik al jaren deze springvorm van Le Creuset. De vorm is misschien relatief iets duurder, maar ziet er na intensief gebruik nog steeds goed uit.



Super lekker ziet het eruit, van het weekend gaan we 2 maken voor de verjaardag van dochter van 7. Laat u weten of ie gelukt en lekker was ?
Bedankt voor het recept.
Groetjes,
Dennis
Hoi Laura,
Ik ben van plan om binnenkort deze taart te maken voor een verjaardag, maar ik vind de aardbeien nu niet zo lekker dan in de zomer. Hoe kan ik er voor zorgen dat ik wel die lekkere zoete aardbeiensmaak krijg?
Qua smaak wil het dan nog wel eens lukken met diepvries aardbeien, maar die zijn niet zo mooi voor de rand. Dan is het toch echt een kwestie van wachten op de goede aardbeien.
Hallo laura,
De mascarpone crème wordt bij mij elke keer veel te vloeibaar. Kan dit komen omdat ik deze te lang van te voren maak of kan het ook iets anders zijn?
Waarschijnlijk omdat je het te lang/stevig mixt, probeer het maar eens heel voorzichtig te spatelen.
Hallo Laura,
Ik heb hem vrijdag gemaakt, omdat we gisteren al Moederdag vierden.
hij was fantastisch!!
ik heb de show gesloten met een prachtig taart en hij was echt verrukkelijk!
dank je wel voor de recept!
Hoi Laura,
Moeten er perse verse aardbeien door de kwark of zou ik ook gewoon aardbeiencake kunnen gebruiken?
Ik zou inderdaad verse aardbeien of aardbeien uit de diepvries gebruiken. Geen jam (ik denk dat je dat bedoelde ipv cake?)
Goedenavond,
Even een vraagje, moet er geen suiker bij t kwarkaardbeien mengsel?
Groeten, Jantine
Nee hoor, de aardbeien zijn zoet genoeg van zichzelf (was bij mij zo in ieder geval). Je kunt uiteraard wel altijd wat suiker toevoegen als je het zoeter wilt hebben.
Hallo Laura,
Ik heb de taart gebakken. Hij was prachtig. Ik heb het recept precies opgevolgd. Alleen laat de bovenkant los wat ik erg jammer vind. Heb je daar een tip voor?
Groeten,
Lida
Helaas, dat gebeurt een enkele keer wel eens, ik heb er zelf ook nog niet dé oplossing voor.
Hai! hoeft er geen suiker door de slagroom?
Nee dat is niet nodig, de aardbeien geven het zoetje al 🙂
Ik wil graag ingevroren frambozen gebruiken i.p.v. aardbeien
Enige ervaring mee in welke verhoudingen ik deze moet gebruiken?
Ze lijken mij namelijk meer vocht te bevatten dan aardbeien.
(Ik zeef ze na het pureren denk ik wel eerst vanwege de vele pitjes)
Ik zou ze laten ontdooien op keukenpapier zodat daar al wat overtollig vocht in kan trekken. Daarna pureren en zeven en gewoon dezelfde hoeveelheid gebruiken als bij de aardbeien.
Ik wil een kwarktaart gaan maken voor een verjaardag. Hoeveel dagen van te voren raad je aan om het te gaan maken? En hoelang kan je het bewaren?
Je kunt hem ongeveer 3-4 dagen bewaren.
Gisteren heb ik deze aardbeienkwarktaart gemaakt. De mascarpone creme was bij mij heel dun geworden en zelfs na een nacht in de koelkast was hij nog steeds als yoghurt (waarschijnlijk te lang geklopt/geroerd).
Ik heb vanochtend een zakje klop-fix erdoor gedaan en met de mixer een paar minuten gemixt. De crème is toen helemaal stevig geworden en qua smaak nog precies hetzelfde :D. De crème kon ik dus gewoon gebruiken!
Dat is bij mij ook gebeurd! Ik ga de tip met de klop-fix uitproberen.
Dank je.
Heel leuk recept! Maar was het aan het maken toen ik zag dat er helemaal geen suiker in de aardbeienkwark moet? Die wordt dan toch best zuur omdat er alleen maar zure dingen in gaan. Ik heb zelf suiker toegevoegd, dit smaakte veel beter! Dus vroeg me af of die van jou wel zoet genoeg was?
Als je aardbeien lekker zoet zijn is suiker niet nodig vind ik, maar je kunt naar smaak altijd toevoegen natuurlijk.
Hoi!
Ik wil dit recept vandaag al voorbereiden maar morgen avond ga ik de taart pas serveren. Kan ik alles al maken of is het verstandig om met de mascarpone crème en tweede laag biscuit te wachten tot morgen?
Groetjes!
Je kan deze taart prima een dag van tevoren maken hoor.
Ha Laura,
Helaas is het kwarkmengsel geschift: er zitten duidelijk stukjes gelatine in. Ik heb voor nu voor een alternatief gekozen. Hoe kan ik dit de volgende keer voorkomen? Ik heb het recept gevolgd. Kan het zijn dat het sinaasappelsap+gelatine al te koud was voor ik het mengde met het kwarkmengsel? Of waren wat stukjes aardbei het probleem? Ik hoop dat jij een tip hebt, want ik vind dit jammer. Voor mezelf is het niet zo erg, maar ik maak hem voor een afscheid van een collega.
Bij voorbaat dank!
Groet, Ingrid
Als er duidelijke stukjes gelatine inzitten is het waarschijnlijk al te ver afgekoeld.
Hoi, kan ik het sap van de sinaasappels ook weglaten uit de mascarponeroom. Ik wil dat de aardbeien overheersen en niet het sap van de sinaasappels
Ja hoor, die kun je prima weglaten.