Deze vanille shortbread koekjes hebben een hele fijne en kruimelige structuur. Die fijne structuur is te wijten aan het soort suiker. Voor dit recept (met maar 4 ingrediënten!) gebruik je namelijk geen kristalsuiker of basterdsuiker, maar poedersuiker. Het resultaat heeft wel iets weg van zandkoekjes.
Al ben ik dol op koekjes die van binnen nog een beetje zacht en chewy zijn, deze brosse koekjes vind ik ook heerlijk. Lekker voor bij een kopje thee, of gewoon lekker tussendoor natuurlijk!



Ja dat wel maar ik bedenk me wel ineens dat we altijd grasboter in huis hebben (?)
Dat zou het kunnen zijn, probeer het maar eens met (normale) ongezouten roomboter.
De lekkerste en luchtigste koekjes die ik ooit gemaakt heb! Overhéérlijk! Ik ben superfan van jouw website! Bedankt voor de inspiratie! Nog veel succes !
Hoi Laura ik vind j recepten heel erg fijn wel nog niets uitgeprobeerd maar daar wil ik verandering in brengen door deze koekjes uit te proberen,maar wat ik vrees is dat ze hard worden.. Ik had al eens koekjes uitgeprobeerd nl boterkoekjes en die waren hard geworden. Ik heb me later laten vertellen dat ik baksoda moest bij zetten
Dit recept heeft geen baksode nodig hoor. Dat ze hard worden kan er ook aan liggen dat je ze te lang of te heet bakt. Als je een hetelucht oven hebt moet de temperatuur 10-20% lager staan.
Hallo Laura,
Kan ik in plaats van vanille extract ook zo een zakje vanillesuiker gebruiken?
Groetjes Alyssa
Ja hoor, dat kan.
Hoi Laura, koekjes smaakten prima! Ze waren in mijn geval alleen erg zacht, ze braken/verkruimelden praktisch allemaal bij het afsteken van de bakplaat.
Ik had alleen een oude maatbeker, waardoor ik de hoeveelheden per ingrediënt niet al te nauwkeurig kon afmeten. Zou ik bij een nieuwe poging juist meer of minder bloem, suiker en of boter moeten gebruiken?
Gr
Belangrijk is dat je de koekjes niet direct van de bakplaat haalt na het bakken, maar even stevig laat worden. Aangezien je niet weet hoeveel je nu precies van elk ingrediënt hebt gebruikt, is het lastig te zeggen wat je anders moet doen. Ik raad je aan een digitale weegschaal aan te schaffen, dat zal al schelen.
Ok bedankt voor de tip! Eigenlijk ook wel logisch dat ze wat steviger worden naarmate ze meer zijn afgekoeld. Nauwkeurige weegschaal is ook zeker niet verkeerd!
Volgende week eens een nieuwe poging. Smaken deden ze overigens prima, maar het oog wil ook wat merk ik 😉
Dag Laura,
Kan je deze koekjes ook versieren met bv. een icing?
Of gaat dit te zoet worden dan?
Dat kan wel hoor, zoet wordt het sowieso 😉
Ik heb een koekjesstempel om leuke patroontjes in koekjes te drukken. Is dit recept hier geschikt voor?
Mvg Janet
Zeker, dit recept kun je dan goed gebruiken.
“Bewaar ze in een trommel dan blijven ze een paar weken goed”. Hoe bewaar je deze koekjes in godsnaam een paar weken?? Haha!
Ik zou het niet weten, dat lukt alleen als je over heel veel zelfbeheersing beschikt 😛
Ik heb ze gisteren gemaakt met matcha poeder als toevoeging. Jeetje, wat hebben deze een heeeeeeeeerlijke structuur! En nog makkelijk te maken ook. Wel margarine – van Brio, die is bizar romig – gebruikt in plaats van boter, vanwege lactose intolerantie.
Zou je hier ook chocolade in kunnen doen?
Ja hoor!
Super. Dat ga ik eind deze week proberen. dank je voor je reactie. Heb ze het weekend gemaakt. Ze waren erg lekker, en zijn al op.
Wat een superkoekjes! Heerlijk…
Ik heb zo waar koekjes gebakken die echt lekker zijn! Alleen maïzena koekjes, die ik vanaf kind af aan bak lukken mij ^^ De rest proeft altijd hetzelfde en valt meestal uit elkaar haha! Maar deze kunnen zo in een boek en zijn het lekker!! Ik zat alleen op een langere oven tijd. We hebben er mini m&m s in gedrukt. Dat was mega vrolijk en ze bleven gewoon erg mooi! Dankjewel voor de goede beschrijving en het recept. Ik ben vet trots op mij en de kids 😀 die hebben er al wat gereserveerd voor morgen weer… ervan afblijven viel zwaar na er al een paar op te hebben gegeten!
Hoi Laura,
Kan ik hiervoor Zeeuwse bloem gebruiken??
Ja hoor, dat kan.
Hoi Laura,
Vandaag deze heerlijke koekjes gemaakt voor de zoveelste keer! Als ik de koekjes groter wil maken (ongeveer 10cm in doorsnede), moeten ze dan ook langer in de oven?
Dan hebben ze iets meer tijd nodig, zou beginnen met 1-2 minuten extra.
Hallo Laura,
Thuis heb ik geen vanille-extract. Kan ik in plaats daarvan ook 1 tl vanille-aroma gebruiken?
Dat kan ook.
Hallo
Ik heb ze net gemaakt en de smaak is heerlijk maar ik vind ze wel wat melig. Bijna een soort van poederig in je mond, kan dat komen door de poedersuiker? Als ik ze knapperiger wil vervang ik dan gewoon de poedersuiker door kristal suiker of gebruik ik minder boter?
Deze koekjes horen wel al bros te zijn, misschien even wat langer bakken in de oven. Dan zal de structuur en het mondgevoel ook heel anders zijn.