Als sinds ik het boek Appeltaart in mijn bezit heb, staat de appelmoescake op mijn lijstje genoteerd. Nu mijn goede voornemen het maken van gezonde(re) recepten is deze maand, vond ik dat het hoog tijd werd om met deze cake aan de slag te gaan! Deze cake bevat geen boter, dit word vervangen door zelfgemaakte appelmoes. Laat je hierdoor niet afschrikken, want met een kwartiertje is jouw appelmoes klaar. Het grootste gedeelte van deze tijd hoef je zelfs alleen maar in een pannetje te roeren 😉 . De cake zelf heeft geen overheersende appelsmaak, je proeft een vleugje appel. De structuur is bijna identiek aan die van een normale cake, iets grover en droger misschien. Al met al een heerlijke cake die nog eens lactosevrij is ook!
BAKTIP: Een degelijke, rechthoekige cakevorm zoals deze gaat jarenlang mee en kan wat mij betreft niet ontbreken in de keuken.



Wat een grappig idee Om de boter te vervangen door appelmoes… Klinkt in ieder geval heerlijk!
Wat grappig dat dit werkt! De cake ziet er in elk geval erg lekker uit!
mmm dat ziet er heel lekker uit dit probeer ik zeker is uit zou dit ook gaan met glutenvrije bloem omdat deze cake al wat droger in van structuur ?
Het zal wel gaan, maar ik denk inderdaad dat het resultaat dan nog wat droger is.
om te voorkomen dat het heel droog wordt kun je ook de ei (of een paar) door spa rood vervangen.
Wauw! Dit moet ik proberen, ziet er overheerlijk uit! 🙂
Ziet er inderdaad heerlijk uit. Ik bak heel wat af maar geef eigenlijk al mijn baksels weg omdat het niet goed is voor de lijn. Deze houd ik dus mooi zelf!
Mmhh!! lijkt me heerlijk. Ik ga het zeker proberen. Vraagje: wat is een goed alternatief voor de suiker? want ik heb het liefst suikervrij. Zou 1 banaan bijv. ook kunnen?
ik heb nog niet zoveel ervaring met suiker vervangers, maar 1 banaan lijkt mij niet genoeg. Zou dat ook niet doen ivm hoeveelheid vocht. Zou dan eerder testen met agavesiroop bijvoorbeeld.
Hallo,
Ik gebruik stevia voor de helft van de suiker, is een goed alternatief voor de suiker
Ik heb de appelmoes verdubbeld en extra hoog op smaak gebracht met natrena zoetstof ipv de suiker. Was geen succes.
Smaakt heerlijk maar niet naar cake. Meer naar gebakken appelmoes….
Ik maak vaak zelf appelmoes en vervang de suiker door een eetlepel honing.
Deze appelcake lijkt me zeker het uitproberen waard.
De appel omschrijf je als een grote appel maar daar kan nog al wat verschil in zitten en dat zal uiteindelijk ook het eindresultaat bepalen.
Voor kant en klare appelmoes moet je 125 gr gebruiken. Of is het de bedoeling dat ik zelf wat appelmoes maak en daar dan 125 gram van gebruik?
Ik heb mijn gemaakte appelmoes even gewogen en dat was 140 gram, heb gewoon alles gebruikt en dat ging prima.
Hij ziet er echt heerlijk uit!
Hij is lekker! Vind hem wel wat droog, maar dat is logisch zonder de boter.
Denk met een beetje jam en ongezoete room echt een traktatie:D.
Ja hoor! Deze gaat komend weekend de oven in! Lijkt me heerlijk!
Groetjes,
jacqueline
Deze ziet er heerlijk uit, dit receptje ga ik even onthouden.
Dat ziet er lekker uit!
Ziet er heerlijk uit! Heb deze ook een keer bij 24Kitchen voorbij zien komen, moet ‘m toch een keer gaan maken. 🙂
Hoi Laura,
Afgelopen vrijdag deze appelmoescake gebakken.
Ik denk dat ik de volgende keer de temperatuur iets lager zet, want hij was iets te donker. De cake zelf was heerlijk! De kinderen merkten wel dat de structuur ietwat anders is dan normaal. De randjes zijn wat “taaier”. Deze cake is echt luchtig; hij is ook veel lichter dan een traditionele cake. Voor herhaling vatbaar!
Groetjes
Wat fijn dat hij zo goed bevallen is!
Een super idee, en deze cake was heel goed te eten.
Ik zeg we gaan hem een keer met abrikoos maken.
Lijkt mij heerlijk!
Liefs, Mam ♥
Ben nu al benieuwd naar het resultaat 🙂